Online poradna

 

Témata

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 658 výsledků se štítkem zahraničí
Zdanění auta pro soukromé účely při souběhu zdanění v různých státech  20.03.2020
Dobrý den, mám dotaz týkající se zdanění používání služebního auta i k soukromým účelům - 1 % vstupní ceny vozidla u zaměstnance pracujícího částečně v Rakousku i v Čechách. Bude se tento nepeněžní příjem rozdělovat podle dnů strávených v ČR a v Rakousku, nebo se bude zdaňovat pouze v jednom státě, a v jakém? S pozdravem
Zobrazit odpověd


Booking.com a DPH  13.03.2020
Pronajímám pokoj přes Booking. Nejsem plátce DPH. Booking mi vystavuje fakturu na 13% provizi. Na faktuře je uvedeno Booking.com B.V.P.O.Bo x 16 3910 0 0 BP Amsterd amNizo zemskoFax: T elefo n: 8 0 0 -143437DIČ: NL8 0 57 349 58 B0 1Reg istro váno v Nizo zemí p o d číslem:310 47 344www.b o o king .com Bylo mi řečeno, že musím z té provize odvést ČR DPH. Nerozumím tomu, proč bych měla. Však bych část odváděla 2x. Můžete mi prosím poradit? Nechápu proč bych měla odvádět ještě něco z mého již zaplacené nákladu. Vysvětluji si to špatně já nebo, ten, kdo mi dělá přiznání? Děkuji
Zobrazit odpověd



Pronájem bytu zahraničnímu plátci DPH  07.03.2020
Zdravím, jsem OSVČ neplátce DPH - příjmy podle § 7. Dále mám byt, který pronajímám - příjmy podle § 9. Pokud tento byt pronajmu občanovi EU - ten je plátce DPH - ověřil jsem si na DPH VIES - musím se také stát plátcem DPH zde v ČR? Oba příjmy nepřekročí 1 mil. Děkuji za odpověď V
Zobrazit odpověd


Poskytování služeb do Německa  05.03.2020
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat. Jsem OSVČ a prodavám služby do Německa kam také fakturuji. 1. Zákazník je plátce DPH je nutné být také? 2. Pokud je pro mě možné být i nebýt plátce, tak co je lepší. Popřípadě co s toho plyne pro mého zákazníka. 3. Zákazník po mě požaduje DIČ... Máme i jinou možnost?
Zobrazit odpověd

Práce pro dánskou firomu v Iráku  28.02.2020
Dobrý den,v roce 2019 jsem byl od ledna do prosince vyslán dánskou firmou jako humanitární pracovník do Sýrie a Iráku, kde jsem strávil 12 měsíců na pracovní smlouvu- kontrakt. Z mé odměny/mzdy mi nebylo nic sráženo. Trvalé bydliště jsem si musel zřídit v iráckém Kurdistánu . Měl bych v ČR či v Dánsku tento příjem zdaňovat ? Děkuji za odpověď
Zobrazit odpověd


Doklady k dani odvedené v zahraničí  31.10.2019
Dobrý den, v letní sezóně (6 měsíců) jsem pracovala v hotelu v Řecku. Účetní mi poslala papíry přes poštu, bohužel mi poslala jen smlouvu, výplatní pásky a výpověď. Kvůli daňovému přiznání za tento rok budu potřebovat i potvrzení o zdanitelných příjmech, bohužel ten mi účetní neposlala a jelikož hotel je už zavřený (otevře se zase na začátku další letní sezony), tak nemám šanci to z nich nijak dostat. Budu muset platit znova daň i tady v ČR nebo je nějaká šance, že mohu použít jen výplatnice? Jak teď nejlépe postupovat? Děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd

Povinnosti identifikované osoby  25.10.2019
Dobrý den, jezdím Uber a nejsem plátce DPH, tudíž jsem se musela stát osobou identifikovanou... ale ted mi není jasné, jak dál postupovat v podání přiznání k DPH. Každý měsíc podám přiznání za faktury, které dostanu od Uberu (ty, na kterých je uvedeno, že se jedná o "popolatek za služby" a které vystavuje Uber usazený v Holandsku?). Na jaký řádek ale mám tuto částku vepsat ? DPH spočítám a odvedu státu sama ? Mohu podávat v papírové formě, když nemám datovku ani zaručený el. podpis ? Musím zároveň podávat aj Souhrnné hlášení - to je pro mě zásadní, protože někde čtu, že ano, někde zas o tom není ani zmínka. :( Moc děkuji za odpověd, opravdu si nevím rady.
Zobrazit odpověd

Zůstat neplátce a mít VAT  26.07.2019
Dobrý den, Chci dovážet zboží z Německa a prodávat jej zde na Českém trhu, jsem začínající podinkatel, ale požadují po mě abych měl platnou VAT na stránkách viess. Jsem neplátcem DPH, Když bych se stal plátcem DPH, tak pro mě přichází mnoho dalších povinností a vynaložených financí na víc. Je zde nějaká možnost jak se těchto povinností zbavit?
Zobrazit odpověd

práce ve Švédsku a důsledky DPH  17.07.2019
Dobrý den, prosím o radu. Přítel pracuje sezónně jako OSVČ ve Švédsku. Má uzavřenou smlouvu o spolupráci s českou firmou s.r.o., jejíž místo plnění je právě Švédsku, kde platí daně. Přítel se nyní dostal na hranici obratu 1mil. Kč za posledních 12 kalendářních měsíců, přičemž jeho příjmy jsou jak ze zakázek v ČR, tak převážně právě ze Švédska. Má se přihlásit k DPH zde v Čechách, i když místo plnění má převážně ve Švédsku? Nebo se má přihlásit k DPH ve Švédsku? Nebo za něj svým způsobem platí daň česká firma, jež odvádí daně ve Švédsku? Předem moc děkuji za jakoukoli radu. A H
Zobrazit odpověd


Rezident a souběh příjmů  03.07.2019
Dobry den, jsem fyzicka osoba, obcan Ceske republiky a zaroven jsem rezidentem Spojenych arabskych emiratu. V Ceske republice jsem pouze 20 dni v roce, kde zije pouze moje maminka. Zbytek roku ziji a pracuji v Dubaji. Vlastnim nemovitost v CR i v Dubaji. Me prijmy jsou pouze od meho zamestnavatele se sidlem ve SAE. Od roku 2015 je stredisko zivotnich zajmu SAE. Na zaklade smlouvy mezi CR a SAE c.276/1997 Sb. o zamezeni dvojiho zdaneni a vzhledem ke stredisku zivotnich zajmu v SAE (prace, byt, pratele, pritelkyni a pobyt 340 dni v roce), jsem danovy nerezident CR a nemam povinnost platit dane z prijmu v CR? Dekuji za odpoved
Zobrazit odpověd


Rezidneství  25.06.2019
Dobrý den, již třetím rokem pracuji v čínské Shanghaji pro českou firmu a plánuji zde zůstat na další 3 roky. Daně z příjmu platím v Číně, ale nevím si rady jak a kde platit daň z investic. Mám investiční účet u brokera Degiro (v Evropě) a investuji na P2P portálech jako např. Mintos(v Evropě). Dále bych rád koupil nějakou nemovitost v Česku. V jaké zemi bych z těchto investic měl platit daně? V Česku nebo Číně? Na P2P portálu Viainvest mi řekli, že u nich mohou investovat jen daňoví rezidenti EU. Lze být daňovým rezidentem dvou zemí? Milionkrát děkuji za odpověď
Zobrazit odpověd

Služby z jiné země EU (PayPal) a DPH  16.04.2019
Dobrý den, podnikám nyní při RD jako vedlejší činnost. Prodávám různé ručně zhotovné výrobky. Nyní mám možnost prodávat výrobky do USA. Tedy přímo budou objednány zahraniční osobou na českém e-shopu. Moje otázka zní. Pokud si pro tento účel zřídím účet Paypal, aby byla platby jednodušší, tak zda se nestanu plátce DPH či identifikovanou osobou? Mockrát děkuji za odpověď. LM
Zobrazit odpověd

Dvojí zdanění  15.04.2019
Dobry den, od ledna do zari jsem pracovala v Saudske arabii, kde je 0% dan, zari a rijen jsem pracovala v CR (odvedla cca 8 tis dan) a listopad a prosinec byla na pracovnim urade. SA a CR maji mezi sebou smlouvu o zamezeni dvojiho zdaneni. V CR si podavam DP, kde uvedu prijmy ze SA a z CR. Znamena to, ze prijmy ze SA do DP uvedu, ale v zaveru vse bude stejne jako kdyby tam nebyly? Tzn. v v DP mi vychazi preplatek ve vysi odvedene dane v CR. Je to tak spravene? Nemusim uz prijmy ze SA danit v CR? Dekuji predem za odpoved
Zobrazit odpověd

Souběh příjmů v zaměstnání se Saudskou Arábií  15.04.2019
Dobrý den, dotaz zdanění příjmů v saudské arábii - v rámci smlouvy a o dvojím zdanění ČR a KSA se ptám, zda jsem osvobozený od placení daní v ČR, pokud jsem byl v KSA zaměstnán déle jak 183 dnů v roce 2018 a to jako zaměstnanec saudské firmy se sídlem v KSA. Následně v témže roce jsem pak 2 měsíce pracoval jako zaměstnance v ČR. Musím v DP 2018 (kde uvedu příjem dosažení v ČR) uvádět a dokladovat i příjem ze saudské arábie? - tento by měl dle mého názoru podléhat vynětí zahraničních příjmů ze zdanění v ČR. Děkuji
Zobrazit odpověd

Práce v Norsku pro německého zaměstnavatele  11.04.2019
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Jsem čech pracují v cizině pro německou firmu. Trvalé bydliště mám v ČR. V německu nejsem hlášen na žádné adrese. V roce 2016 mě firma vyslala za prací do Norska, ale délka mého pobytu nepřesáhla dobu 45 dnů. Z Norska mi teď chodí obsílky, že bych tam měl uhradit daně za dobu po kterou jsem tam pobýval. Dle mého zaměstnavatele pokud jsem tam v roce 2016 pracoval méně než 45 dní, bych tam neměl platit daně. Daně za výdělek jsem řádně odvedl tady v ČR. Ale dozvěděl jsem se že Norsko není členem EU a údajně tam vyšel zákon o odvodu daní jednotlivých osob až v roce 2017. Nikde jsem nedohledal jak postupovat dále. Mohli by jste mi prosím poradit? Předem moc děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Martin Janovec
Zobrazit odpověd



Zdanění nájmu  26.03.2019
Dobrý den. Dcera žije dlouhodobě v Irsku, kde platí i daně. V ČR je odhlášena že soc. i zdrav. pojištění. Trvalé bydliště má u nás v Táboře. V říjnu roku 2018 koupila být, který zatím pronajala. Z těchto peněz splácí hypotéku, kterou si na tento byt uzavřela. Má do daňového přiznání zadat částku za celý nájem nebo jen rozdíl mezi inkasovaným nájmem a zaplacenou hypotékou? Děkuji za odpověď.Kratochvílová
Zobrazit odpověd