Online poradna

 

Témata

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 661 výsledků se štítkem zahraničí
Zdanění příjmu z Anglie  26.01.2018
Dobry den, Bydlim a pracuji v Anglii uz 10 let. Nedavno me moje firma povolila vykonavat pracovni cinnost online z domu z Cech. Vypadalo by to tak, ze 3 tydny v mesici budu pracovat z Cech online a jeden tyden v mesici musim prijet zpet do Anglie a pracovat odtud. Fakta - V Anglii jsem od roku 2007, od te doby jsem pracoval jenom pro Anglicke firmy. - Pro soucasnou firmu pracuji dva roky. - Moje firma sidli v Anglii - Firma nema zadnou pobocku v Cechach - Smlouva mam na dobu neurčitou (HPP) - Napln prace nesouvisi s Ceskou Republikou - Kazdy mesic budu pracovat z domu 3 tydny (v Cechach) a 1 týden budu pracovat v kancelari firmy zpet v Anglii - Moje mesicni mzda je vyplacena na muj anglicky ucet - Doplacim na duchodove sporeni z vyplaty pomoci firemniho balicku benefitu Obecna otazka je - co budu muset platit v Cechach az se prestehuji (dane, socialni, duchod a zdravotni)? Nebo vše zustane nadale tak jak je (to znamena vse platim v Anglii)? Podle dosavadich informaci, ktere jsem nasel na ceskych strankach jsi nejsem jisty jestli dane budu i nadalet platit v UK nebo v Cechach? Take si nejsem jisty jestli se na moji situaci vztahuje dvojite zdaneni? Predem dekuji za jakoukoliv radu nebo alespon kontakt na osobu, ktera by me mohla s timto pomoci
Zobrazit odpověd


Souběz závislé činnosti na Kypru a podnikání v ČR  11.01.2018
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na způsob zdanění a odvodů na SP a ZP v případě, že mám smlouvu na HPP na Kypru a v Čr podnikám (vedlejší činnost). Jsem rezidentem Čr. SP a ZP se mi na Kypru strhnou z platu a platím je i v Čr z vedlejší činnosti. Zahrnu příjmy ze zahraničí i do přehledu v Čr? A jak je to s výpočtem daně? Na Kypru příjmy pravděpodobně nebudou osvobozeny (více než 2000eur/rok). Zdaním je tam (12%) a tady do DP píšu jen příjmy z podnikání? Děkuji
Zobrazit odpověd

Zdanění souběhu příjmů ze dvou zemí  09.01.2018
Dobrý den. Pracuji v Německu, kde zaroveň platím zdravotní i sociální pojištění. V ČR mám ale živnostenský list, na který jsem v uplynulém roce vystavila fakturu. Nyní jsem tedy povinna z tohoto přijmu odvádět daň. Prosím, jaké povinnosti se na můj připad vztahují v ohledu k daňovému přiznání? Předem děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd

Zdanění příjmů z Anglie  09.01.2018
Dobrý den, rád bych se doptal na vyrovnání daní při práci v zahraničí. Jsem studentem anglické univerzity a status mám uznaný i v ČR. Část roku jsem pracoval v ČR na DPP, část roku v Anglii (letní práce, poté práce od listopadu - při studiu). Chci se proto zeptat, jak tyto zahraniční příjmy doložit - vím jen, že MF vystavuje kurz pro přepočet na české koruny, nevím už ale, jakou dokumentaci mám použít. Při ukončení PP v Anglii vystavují jednotný formulář - bude stačit ten (v angličtině)? Daňový rok nám zde končí jinak (5. dubna) a zaměstnavatel vydává průběžná potvrzení až po tomto datu - jak tedy doložit příjmy z práce, ze které nemám jiného potvrzení než výplatní pásky? Děkuji.
Zobrazit odpověd

Pronájme nemovitosti a DPH  04.01.2018
Dobrý den, jsme s.r.o. registrovaní v ČR k DPH, pronajímáme dlouhodobě nemovitosti v ČR. Máme klienta ze Slovenska, který je na Slovensku registrován k DPH. Tomuto klientovi chceme pronajmout nemovitost a můj dotaz zní, jak naložit s DPH? Jedná se o službu dle §10, kde místo plnění je v tuzemsku.
Zobrazit odpověd

Nákup v jiné zemi EU s DPH  21.12.2017
Dobrý den, prosila bych o radu. Nakupuji zboží z jiného členského státu(konkrétně Velká Británie) a následně si zboží posílam do ČR a zde prodávam přes sociální síť-Facebook. Zákaznící neplátci DPH. Jsem plátce DPH. Při nákupu zboží platím zahraniční DPH(což je 20%) Nevím si rady s vyplněním daňového příznání k DPH a KH. Zda je správně? Vyplnění řádku - 3 - kde uvedu částku, za kterou nakoupím zboží včetně zahraniční DPH? Vplnění řádku 43 - uvedu stejnou částku jako řádek 3 Tedy mi vznikne nárok DPH na výstupu? Kontrolní hlášení Vyplním část A2, A5 Předem děkuji za odpověď K
Zobrazit odpověd

Faktura za (ne)řezání  21.12.2017
Dobrý den, potřebuji poradit. Pořídili jsme materiál z Rakouska od plátce, přivezli velké kusy, tak česká firma u nás materiál rozřezala, poslala fakturu. Po domluvě s rakouskou firmou potřebuji náklady na rozřezání vyfakturovat dodavateli do Rakouska. Jak postupovat? Jak DPH? Vyfakturovat službu v revers charge a v přiznání na ř. 21? děkuji
Zobrazit odpověd

Zboží dodané s montáží a záloha  13.12.2017
Dobrý den, firma (plátce DPH) prodává zboží s montáží do Anglie (také plátci DPH)- přenesená daňová povinnost- reverse charge. Po vystavení zálohové faktury zahraniční firma zaplatí. Je třeba na tuto přijatou platbu vystavit daňový doklad? Konečná faktura bude vystavena až po dodání zboží. Děkuji
Zobrazit odpověd



E-shop do jiné země EU  27.11.2017
Dobrý den. Mám eshop ale neprodávám zboží do České republiky vůbec, pouze do Rumunska a Bulharska. Zboží nakupuji mimo EU, ale žádné nedovážím. Zákazník si něco koupí na mém Eshopu zaplatí buď na Paypal, pokud je taky majitelem účtu Paypal, nebo bankovním převodem na můj účet, který mám vedený v Polsku. Já to zboží obratem koupím u dodavatele, který není z EU. On to zboží pošle ze své země přímo na adresu zákazníka. Já to zboží ani fyzicky nevidím. Chtěla bych poprosit o radu. Jaká daň se na mě vztahuje a jestli se mě týká EET. Děkuji moc.
Zobrazit odpověd



Zdanění zahraničního výživného  25.09.2017
Dobry den, chtela bych se zeptat, zda je nutne danit prijate vyzivne od otce ditete, ktery neni ceskym obcanem, ani v CR nezije. Nepravidelne zasila pro dceru vyzivne ve valutach. Je treba toto priznavat jako prijem a danit? Nebo je vyse tohoto vyzivneho nejak omezena pro ucely zdaneni? Mam na mysli to, ze do urcite vyse se nedani a od urcite castky ano? Dekuji mnohokrat za odpoved.
Zobrazit odpověd



Kulturní služby plátci z jiné země EU  13.09.2017
Dobrý den, jsme plátci dph a pořádáme v ČR výstavní (kulturní) akce. Zájemce o účast ze Slovenska, plátce dph, odmítá naši fakturaci za služby spojené s jeho účastí s dph. Vycházíme ze znění §10b zákona o dph, kde je stanoveno místo plnění pro služby vztahující se k takové akci jako místo, kde se tato akce koná. Postupujeme správně? Děkuji.
Zobrazit odpověd

Pronájem vozidla do EU  25.08.2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na správnost vystavení faktury. Česká společnost poskytuje službu (pronájem osobního vozidla po území ČR) zahraniční společnosti, která má sídlo v EU. Můžeme tedy vystavit fakturu bez DPH, i když je služba poskytnuta na území ČR? Velice děkuji za odpověd. Č
Zobrazit odpověd

Začínající podnikatel  21.08.2017
Dobrý den, mám pár otázek. 1. Pokud jsem OSVČ tak je nejspíše lepší být ze začátku neplátce DPH je tomu tak? 2. Pokud budu zde do ČR dováže zboží z Anglie a ve fakturach budou uvedené libry, jak to zaúčtovat? Musí tam být uvedený kurz, nebo jak to vlastně funguje? 3. Pokud si budu zakládat živnost, ale ještě ji nemám, ale již chci nakoupit zboží které bych prodával, je to možné učinit ještě když nejsem OSVČ a pak když budu, tak se to jen zaúčtuje, nebo můžu nakoupit až od té doby co budu OSVČ? Děkuji
Zobrazit odpověd

Zdanění příjmů při práci v zahraničí  17.08.2017
Dobrý den , chci se zeptat jak je to s ročním zúčtováním daní zaměstnance když po část roku pracoval v ČR 1.1.-16.8.2017 a od 18.9.2017-31.12.2017 bude pracovat jako zaměstnanec v Rakousku . Od 17.8.-17.9.2017 je na ÚP. Má tři děti a měsíční slevy na děti si v ČR neuplatňoval. V Rakousku by chtěl slevy na děti uplatňovat. Jaký je nejlepší a správný postup zúčtování daně? Děkuji moc za radu , Marie
Zobrazit odpověd

EET a zahraniční DPH  03.08.2017
Dobrý den, Ráda bych se zeptala jaké údaje se posílají v datové zprávě EET v případě prodeje zboží do zahraničí českou firmou, která je plátcem DPH v Česku, ale zároveň odvádí DPH ve státu, kam zboží dodává (případ, když hodnota zasílaného zboží přesáhla registrační limit uvedené země). Například, prodáváme zboží koncovému zákazníku v Německu s německým DPH a v datové zprávě posíláme rozpis DPH nebo jen základ DPH nebo nic? Taky se chci zeptat, jak je to v případě s vývozem zboží mimo EU. Předem děkuji, S pozdravem, Valeriia Ianchenko
Zobrazit odpověd

Zahraniční pracovní cesta  31.07.2017
Dobrý den, zaměstnanec jel na pracovní cestu do Německa, 13:00 výjezd, 17:00 překročení hranic, tj. 4 hodiny v ČR, čili nevznikne nárok (pod 5 hodin). Dále byl do konce dne v DE, čili 7 hodin. Vznikl zde nárok 1-12 hodin 1/3 ze 45 EUR, tj. 15 EUR ? Nebo se 4 hodiny v ČR přičtou k 7 hodinám a v tomto případě by byl stejný? Jde mi o to přičtení hodin k zahraničním. Mockrát vám děkuji za odpověď. Veselá
Zobrazit odpověd

Pronájem jeřábů a kontejnerů na Slovensko  28.07.2017
Dobrý den, účetní jednotka FO plátce DPH v ČR chce pronajímat autojeřáby a automobily (nejsme půjčovna aut) bez obsluhy účetní jednotce s.r.o. na Slovensku plátci DPH, kdy autojeřáby budou fakticky provozovány na Slovensku slovenskou jednotkou s.r.o.. Silniční daň platí FO v ČR. Bude FO v ČR vystavovat fakturu slovenskému nájemci za pronájem autojeřábů a automobilů s DPH ? Účetní jednotka FO plátce DPH v ČR chce pronajímat kontejnery - buňky účetní jednotce s.r.o. na Slovensku plátci DPH, kde kontejnery budou fakticky stát jen na Slovensku. Bude FO v ČR vystavovat fakturu za pronájem kontejnerů slovenskému nájemci s DPH ? Děkuji. A S
Zobrazit odpověd

Co dělat, když jsem se pustila do podnikání bez základních znalostí a informací  12.07.2017
Dobry den, 18.5.2017 jsme zacala podikat jsem zacatecnik, nakupuji zbozi z polska a zde prodavam dal svym maloobchodnikum. Na FU jsme se sla zaregistrovat a udelali ze me identifikovatelnou osobu coz jsem nevedela ze nesmim vystavit Fa s DPH a jak tak ucinila mela jsme se za platce dane. Dan kterou jsem vybrala jsem Fu zaplatila, ale kazdy muj odberatel chce po me dan zpet jelikoz si ji nemuzou narokovat, a pry nemam narok na odpocet DPH co se tyka i nakupu zbozi z CZ je to pravda?? Muzete mi nejak poradit? Ja se povazovala za platce DPH a nevim co mam ted delat. Dekuji
Zobrazit odpověd