Online poradna

 

Témata

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 661 výsledků se štítkem zahraničí
Dovoz zboží z Polska  12.07.2017
Dobrý den, jsem fyzická osoba, plátce DPH, vedu PÚ. Mimo jiné nakupuji zboží i v Polsku /které prodávám na území ČR/, dostanu od polského podnikatele pouze paragon /zboží vč.DPH/, jak zaúčtuji a kde se promítne tento nákup v KH /nákupy jsou i vyšší jak 10tis.Kč po přepočtu/ a d.přiznání DPH ? Děkuji, J.K.
Zobrazit odpověd

DOvoz zboží z Polska  12.07.2017
Dobrý den, jsem neplátce DPH, chtěla bych nakupovat zboží z Polska. Vyčetla jsem: Pokud nejste plátce, stanete se tzv. identifikovanou osobou (je třeba se přihlásit na FÚ) a zaplatíte za dané zboží v ČR při pořízení z Polska DPH. Mě ale účtují zboží v Polsku s DPH. Znamená to, že budu platit DPH dvakrát? Je nutné se přihlásit na FÚ v ČR? Případně kam přesně? Dále jsem ještě někde četla, že při pořízení zboží z jiného státu musím vést sklady a příjem zboží hlásit přes webovou aplikaci (nevím už jak se jmenuje) Intercom? Nevíte co je na tom pravdy? Děkuji. Přeji krásný den LZ
Zobrazit odpověd



Pořízení služby z JČS  11.07.2017
Dobrý deň. Český platiteľ DPH so sídlom v ČR obdržal faktúru od slovenského platiteľa DPH (registrovaný ako platiteľ v SK) za registráciu a prevádzku domény 6.6.2017 - 5.6.2018. Na faktúre je uvedené, že DPH je splatná v krajine príjemcu služby (reverse charge). Český odberateľ teda postupuje podľa § 92. V daňovom priznaní uvedie základ dane na r. 10 + vypočíta daň; v kontrolním hlášení uvedie tieto údaje v oddiele B.1 Odpočet dane si uplatní na r. 62 daňového priznania Je to tak správne? Výpis z evidence pro účely daně z přidané hodnoty sa od roku 2016 nepodáva. (?) DPH vo výške 436 eur sa uplatňuje bez ohľadu na to, že časť služby sa bude účtovať ako náklady příštích období? Vopred ďakujem za odpoveď.
Zobrazit odpověd

DPH při dovozu zboží  02.07.2017
Jak zaúčtovat?Dobrý den,mám dotaz jsem OSVČ plátce DPH koupil jsem náhradní díl na nákl. automobil v USA faktura je v na 1075,.USD a není na ní uvedeno DPH clo bylo vypočítáno na 1491,- Kč jak mám tento úč. případ zaúčtovat prosím o radu (dopravné bylo lodí do Hamburku a potom českou firmou do česka) Děkuji
Zobrazit odpověd


Prodej přes Amazon s DPH různých států  26.06.2017
Dobrý den, rád bych Vás požádal o odpověď na následující otázku. Máme firmu a jsme plátci DPH. Rádi bychom rozšířili svůj prodejní trh i do jiných států EU přes Amazon. Amazon díky svému programu FBA vyžaduje, aby byl prodejce registrovaný plátce DPH v tom státě kde prodává. Lze odečítat daň za nakoupené zboží od dodavatele(ČR) v této situaci? Když prodáváme produkt v ČR, tak cenu produktu navýšíme o DPH, které si následně můžeme odečíst od zaplacené DPH za zboží od dodavatele, který je plátce a sídli v ČR. Nyní by byla situace taková, že dodavatel je plátce v ČR, ale DPH o kterou jsme navýšili cenu produktu budeme platit v jiném státu EU. Děkuji za Váš čas. Tomáš
Zobrazit odpověd

Ukončení pracovní cesty mimo ČR  09.06.2017
Dobrý den, prosím o radu. Musí končit zahraniční cesta vždy v ČR, nebo může začínat v ČR a její ukončení bude v zahraničí. Např. zahraniční cesty začíná v ČR a končí v Itálii, protože účastník zmíněné zahr. cesty pokračuje dále jako soukromá osoba do jiného státu. Děkuji za Váš čas a odpověď. F
Zobrazit odpověd

Studium ve VB a příjmy ze dvou zemí  08.06.2017
v současné době jsem studentem a pracuji v ČR na DoPP. V září mi končí status studenta v ČR a odcházím pracovat do Velké Británie, kde budu mít status tamějšího studenta (který si nechám prostř. MŠMT uznat i zde) - a velmi pravděpodobně budu pracovat. Vzhledem k tomu, že budu studovat minimálně tři roky, předpokládám, že se stanu daňovým rezidentem VB. Český zaměstnavatel mi ale nabídl práci na dálku, což jsem přijal. Při zachování statusu studenta bych tedy teoreticky příjmy v ČR nemusel vůbec přiznávat - myslím, že limit pro zdanění nepřekročím a budu nadále studentem, vlastně bych asi i mohl podepsat Prohlášení poplatníka. Chtěl jsem se proto zeptat, jak prakticky postupovat při uzávěrce letošního daňového roku a jak v ČR vykazovat zahraniční příjem. Má Česko smlouvu proti dvojímu zdanění s VB? Děkuji!
Zobrazit odpověd

Cestovní náhrady zaměstnance s místem výkonu práce mimo ČR  26.05.2017
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně výše cest. náhrad. Máme zaměstnance, který má smlouvu uzavřenou dle českých právních předpisů a pracoviště má v USA. V rámci USA bude cestovat za spoluautorem. Domnívám se, že by mu mělo náležet stravné dle ČR ( jako když je na tuzemské pracovní cestě). Pokud pojede do Prahy, tak to pro něj bude zahr. pracovní cesta a já mu dám stravné (pokrátím o bezplatně poskytnutá jídla jako u ZPC) a budu vycházet z částky 205,-Kč (nebo částkou danou interní směrnicí)? Předem děkuji za odpověď
Zobrazit odpověd

Fakturace identifikovanou osobou do zahraničí  17.05.2017
Dobrý den, jednám v ČR jako identifikovaná osoba a zpravidla poskytuji překladatelské služby do zahraničí (Rakousko). Dřív to vždy byli plátci DPH a používal jsem režim přenesení DPH čili "reverse charge". Teď bych ale potřeboval fakturovat rakouské firmě, která není registrovaná k DPH. Jejích účetní říká, abych vystavoval fakturu s českým DPH. Je to správné? Anebo pokud není rakouská právní osoba registrována k DPH je místem plnění ČR a tím pádem DPH účtovat ani odvádět nemusím? Děkuji předem za odpověď S pozdravem Vladimír
Zobrazit odpověd

Nákup auta v zahrančí bez DPH  17.05.2017
Dobrý den. Jako plátce DPH zakoupila paní Nováková v Německu dodávku. Protože se na místě nedohodla s prodávajícím na platbě bez DPH, tak zaplatila cenu včetně 19 % DPH. Přes portál FS požádala paní Nováková Finanční úřad v Německu o vrácení DPH. Žádost byla zamítnuta. Mám dotaz zda-li máte s touto problematikou zkušenosti, v případě že ano, ráda bych využila Vašich služeb. Děkuji předem za odpověď. M P
Zobrazit odpověd

Stavební práce v ČR pro zahraničního odběratele  11.05.2017
Dobrý den, Český plátce DPH poskytne stavební práce na nemovitosti , která se nachází na území ČR pro francouzskou firmu – plátce DPH ve Francii (pro podnikatelskou činnost). Místo plnění ČR podle §10 zákona DPH v platném znění. Fakturuje se s DPH nebo bez? Děkuji.
Zobrazit odpověd

Povinnosti identifikované osoby  11.05.2017
Dobrý den. Poraďte mi prosím, jsem začátečnice. Nevím jak správně postupovat a účtovat v následní situace. Firma neplátce DPH vystavila fakturu 02.02.2017 za provedené služby na území Německa částka 4400 eur. Mely jsme se zaregistrovat jako identifikovaná osoba na FÚ. Hrozí asi nám i sankce. Jaké doklady mam podávat za únor na FÚ. Souhrnné hlášení a přiznaní k dph za 2,,,3,4 měsíce a další měsíce 0? Když společnost bude identifikovanou osobou, může dělat i odpočet dph? Velice děkuji za odpověď´
Zobrazit odpověd


Dovoz karavanů z EU a DPH  04.05.2017
Dobrý den mám dotaz jsem OSVC neplatce dph,nakupuji a prodàvám starší karavany z Holandska.Roční obrat se mě bliží k 1000000kč.Znamená to pro mě že se stanu plátcem dph.Karavany nakoupené v Holandsku nakupuji s dph a překupník od kterého karavany kupuji mě tvrdí že starší karavan se od nej bez dph nedá koupit pouze jen nový.Znamená to pro mě že koupím starší karavan s dph v holandsku a musel bych zaplatit dph ještě jednou v cz?Pokud je nějaké řešení byl bych moc rád za radu.
Zobrazit odpověd

Odpočet DPH na auto používané i soukromě  24.04.2017
Dobrý deň, česká sro, platiteľ DPH v ČR, nakúpila pohonné hmoty v SR, kde nie je registrovaná pre DPH. Suma DPH činí 120 EUR, takže chceme požiadať o vrátenie. PHM z hľadiska dane z príjmu účtujeme do nákladov len vo výške 80%, 20% nedaňový náklad. Je teda správne žiadať o vrátenie 80% zaplatenej DPH? Ďakujem.
Zobrazit odpověd

Poskytování autorských práv na Slovensko  13.04.2017
Dobrý den, Už nějaký ten týden píšu pro Slovenskou firmu články na web a facebook. Průběžně jsme se slovně dohodli na odměně. NEjedná se o odměnu vyšší 10.tis kč měsíčně. Chtěl bych vědět jak mám postupovat. Sepsat autorskou smlouvu na přesnou měsíční částku popř. 5.000,- ze které by se srážela pouze daň 15% a to je vše. Momentálně jsem stále studentem. Musím tedy ještě navštívit nějaký úřad a vyžádat si nějaká povolení nebo ne? Děkuji
Zobrazit odpověd

Nákup auta v Německu  07.04.2017
Dobrý den, jsem s.r.o. , plátce DPH a kupuji ojeté auto z Německa..prodávající mi říká, že mu musím zaplatit cenu včetně DPH..a "pak" nevím kdy a jak, mi prý DPH vrátí..odkazuje se na novelu zákona o DPH od 1.1.2017, ale já jsem nic takového nenašla..prosím o informaci, zda musím zaplatit cenu včetně DPH (jedná se o odpočtové auto)
Zobrazit odpověd

Prodej auta na Slovensku  27.03.2017
Dobrý den, prosím o radu. Podnikatel FO koupil v roce 2006 ojetou Dodávku od neplátce DPH (FO ještě nebyl plátcem DPH) a vložil do majetku. V roce 2014 se registroval k DPH. Provozuje dopravu. Letos 2017 dojel na Slovensko, a auto vypovědělo službu, tak se rozhodl a rovnou ho tam chce prodat za 1500 Eur. Jak je to s DPH? Moc děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd


Platba předem při vývozu zboží  22.03.2017
Dobrý den, prosím o odpověď na můj dotaz: Zákazník si dne 28.2.17 přes e-shop objednal zhotovení výrobku, zaplatil předem - PayPal - úhrada 28.2., zboží se vyrobilo a odeslalo dne 20.3.17. Můžu vystavit fakturu s ZDPH 20.3. (potvrzení o vývozu VDD bude ve 3.měsíci), na faktuře uvedu datum vystavení a splatnosti 28.2. ? Nebo jak tuto situaci vyřešit? Děkuji za odpověď Javorová
Zobrazit odpověd

Odpočet slovenského DPH a kontrolní hlášení  13.03.2017
Dobrý den, našla jsem u vás v poradně dotaz ohledně slovenské dálniční známky a DPH, kde odpovídáte, že je bez DPH, ale to od roku 2016 není pravda. Je s DPH 20%. A řeším nyní její koupi, která proběhla elektronicky a faktura je s 20% DPH. Nevím zda a jak zadat do kontrolního hlášení? Děkuji A.K.
Zobrazit odpověd

Rychle se zaregistrovat k DPH  03.03.2017
Dobrý den, mám na Vás dotaz, se kterým si opravdu nevím rady. Aktuálně provozuji se společníkem firmu s.r.o., která poměrně nedávno vznikla a tudíž nejsme plátci DPH. Rozhodli jsme se však pro variantu obchodování s Čínou a konkrétně pro dovoz zboží. Nalezli jsme poměrně zajímavý produkt, který se v ČR neprodává a získali na něj výhradní zastoupení. První objednávku realizujeme již nyní v hodnotě cca 250 tisíc korun. Rovněž jsme již předjednali dodávky zboží k velkým prodejcům v ČR. Bohužel však s nimi nepadla řeč na téma DPH a cítím v tom problém, že nebudou chtít zboží odebrat od neplátce DPH. Existuje nějaká možnost dokázat toto zboží plátci prodat jinak nežli za koncovou cenu včetně daně? Případně lze se nějak expresně registrovat k plátcovství DPH? Zakázka by měla být k vyzvednutí v Číně připravena do cca 10 dnů… Předem díky za odpověď.
Zobrazit odpověd