Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 15 výsledků v kategorii OSVČ - podnikající fyzické osoby se štítkem daň z přidané hodnoty (DPH)


zapomenutá registrace k DPH  28.03.2020
Dobrý den, Mám dotaz ohledně DPH a fyz.osoby. Pan- FO (NENI OSVČ) dával do krátkodobého pronajmu byty přes platformu AIRBNB v roce 2017, ted'v roce 2020 Fú dostal informace, že tento pan přijal na účet přes 1 000 000 kč, a žádá o to, aby byla podána přihláška k registraci DPH a zaplacen DPH a daň z příjmu za rok 2017.Jak správně to musím udělat, a nemá náhodou nějaké žádosti o prominutí.Děkuji
Zobrazit odpověd

Přeřazení auta do obchodního majetku  26.03.2020
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak postupovat, když chce OSVČ převést svůj vůz na firmu. Změnila se mu práce, víc jezdí. Vůz má cenu cca do 150.000,- Kč. OSVČ je plátce DPH, výdaje uplatňuje 80% paušálem. Jak je to s koupí/převodem na IČ, popřípadě, kdyby chtěla za rok vůz prodat a koupit nový, jestli by musel danit prodej. A je možnost odpočtu DPH při případných opravách a nákupu PHM? Vůz by používal částečně i pro soukromé účely. Děkuji, Katka
Zobrazit odpověd

Jak nepřekročit 1 mil kč při společném podnikání  19.03.2020
Dobrý den. Jsem OSVČ a podnikám jako zámečník. S některými drobnými pracemi a nátěry mi pomáhá partnerka. Fakturujeme jedné firmě. Firma však z interních mě neznámých důvodů již chce přijímat jen moje fakrury. Pokud to zaštítím pouze já, budu však mít pi sobě jdoucích 12 měsících obrat přes milion a musel bych vést podvojné účetnictví, což nechci. Otázka zní: Mohu fakturovat firmě já za zámečnické práce a partnerka fakturovat mě nějaké pomocné a natěračské práce z volných živností? Mohu to zahrnout do obratu, a bude mi faktura od partnerky odečítána z obratu? Děkuji předem za odpověď.
Zobrazit odpověd



Booking.com a DPH  13.03.2020
Pronajímám pokoj přes Booking. Nejsem plátce DPH. Booking mi vystavuje fakturu na 13% provizi. Na faktuře je uvedeno Booking.com B.V.P.O.Bo x 16 3910 0 0 BP Amsterd amNizo zemskoFax: T elefo n: 8 0 0 -143437DIČ: NL8 0 57 349 58 B0 1Reg istro váno v Nizo zemí p o d číslem:310 47 344www.b o o king .com Bylo mi řečeno, že musím z té provize odvést ČR DPH. Nerozumím tomu, proč bych měla. Však bych část odváděla 2x. Můžete mi prosím poradit? Nechápu proč bych měla odvádět ještě něco z mého již zaplacené nákladu. Vysvětluji si to špatně já nebo, ten, kdo mi dělá přiznání? Děkuji
Zobrazit odpověd


Pronájem bytu zahraničnímu plátci DPH  07.03.2020
Zdravím, jsem OSVČ neplátce DPH - příjmy podle § 7. Dále mám byt, který pronajímám - příjmy podle § 9. Pokud tento byt pronajmu občanovi EU - ten je plátce DPH - ověřil jsem si na DPH VIES - musím se také stát plátcem DPH zde v ČR? Oba příjmy nepřekročí 1 mil. Děkuji za odpověď V
Zobrazit odpověd


Poskytování služeb do Německa  05.03.2020
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat. Jsem OSVČ a prodavám služby do Německa kam také fakturuji. 1. Zákazník je plátce DPH je nutné být také? 2. Pokud je pro mě možné být i nebýt plátce, tak co je lepší. Popřípadě co s toho plyne pro mého zákazníka. 3. Zákazník po mě požaduje DIČ... Máme i jinou možnost?
Zobrazit odpověd

Zdanění vydání knihy a živnosti  28.02.2020
Dobry den, mohla bych se prosim zeptat na svuj pripad? Jsem autorkou knihy, kterou si vydavam vlastnim nakladem. Budu ji prodavat jak sama na svem eshopu, tak v knihkupectvich u dostributoru. Jsem zamestnanec a budu si zakladat v pristich dnech zivnost. Jsem v tomto pripade povinne platcem DPH? A jakym zpusobem je nejlepsi danit? Jestli vydajovym pausalem, nebo skutecnymi naklady? Mohu na prodej knihy vyuzit vyeajivy pausal na zivnost volnou s vydajem 60%? Dekuji moc za vasi pomoc a radu. S pozdravem Jana Endlicherova
Zobrazit odpověd