Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 2 výsledků v kategorii DPH (nezáleží na právní formě)
DPH ze zprostředkování prodeje družstevního bytu  23.04.2020
Dobrý den, upozornil jsem realitní kancelář, že převod družstevního podílu je osovobozen dle § 54 odst. (1) písm. a) zákona o DPH a zprostředkování prodeje podílu je osvobozeno dle § 54 odst. (1) písm. y). Bylo mi však odpovězeno : ve vztahu s naší činností se jedná o zprostředkování obchodu jako takového a od se DPH prostě nedá oddělit. Uvedené se vztahuje na společnosti, které mají dle par.54 činnost finanční činnosti, což naše RK nemá a mít nebude. Můj dotaz tedy zní, zda odpověď realitní kanceláře je správná, protože ve znění § 54 odst. (1) písm. y) OZ nic takové ho nevidím. Děkuji P K
Zobrazit odpověd

Poskytnutí služby zahraničnímu neplátci  01.04.2020
Dobrý den, jsem od prosince identifikovanou osobou, poskytuji služby (překlady, grafické práce) do zahraničí. Podávám souhrné hlášení, na faktuře uvádím, že daň odvede odběratel atp. Nově mám ale klienta ze Slovenska, který není ve své zemi plátcem DPH. Mohu fakturovat stejným způsobem? Mění se něco pro něho samotného? Mnohokrát děkuji. Luděk
Zobrazit odpověd