Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 3 výsledků v kategorii OSVČ - podnikající fyzické osoby se štítkem nájem

Příjmy z pronájmu serveru  13.03.2020
Dobrý den, mám dotaz na specifický případ danění investice. Mám možnost koupit server (velký počítač, movitá věc) a dát ho do pronájmu firmě, která ho bude využívat a platit mi předem domluvené nájemné po dobu dvou let. Za dva roky mi firma zaplatí víc, než byla původní cena serveru. Po dvou letech budu mít na výběr, jestli mi server za manipulační poplatek přivezou domů, nebo jej ekologicky zlikvidují, nakolik již bude technicky zastaralý. Jak se bude danit tenhle příjem? Uvedu pro upřesnění pár čísel: Pořizovací cena: 200 000,- Měsíční nájemné po dobu dvou let: 10 000,- Celková cena zaplacena za nájem: 240 000,- Na konci období stroj zlikvidují, nebo mi ho přivezou domů. Investice začne 1. 7. 2020, skončí 30. 6. 2022 (tři zdaňovací období). Daní se pouze zisk 40 000,- nebo celé nájemné 240 000,-? Jakým způsobem se rozdělí nebo dokladují náklady (pokud je nákup možné započíst) mezi tři zdaňovací období, rovným dílem, nebo poměrnou částí? Co v případě, že mi server po dvou letech na konci své životnosti dovezou, určuje se nějak zbytková hodnota, nebo se považuje za nulovou? Případně potřebuji doklad o případné likvidaci, že server již nemá žádnou zbytkovou hodnotu? Mimo jiné jsem zaměstnanec, mám OSVČ jako vedlejší činnost a tenhle pronájem by měl být mimo podnikání. Jak se to uvádí do daňového přiznání? Děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd

Pronájem bytu zahraničnímu plátci DPH  07.03.2020
Zdravím, jsem OSVČ neplátce DPH - příjmy podle § 7. Dále mám byt, který pronajímám - příjmy podle § 9. Pokud tento byt pronajmu občanovi EU - ten je plátce DPH - ověřil jsem si na DPH VIES - musím se také stát plátcem DPH zde v ČR? Oba příjmy nepřekročí 1 mil. Děkuji za odpověď V
Zobrazit odpověd