Online poradna

 

Témata

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 10 výsledků se štítkem zahraničí
Zdanění auta pro soukromé účely při souběhu zdanění v různých státech  20.03.2020
Dobrý den, mám dotaz týkající se zdanění používání služebního auta i k soukromým účelům - 1 % vstupní ceny vozidla u zaměstnance pracujícího částečně v Rakousku i v Čechách. Bude se tento nepeněžní příjem rozdělovat podle dnů strávených v ČR a v Rakousku, nebo se bude zdaňovat pouze v jednom státě, a v jakém? S pozdravem
Zobrazit odpověd


Booking.com a DPH  13.03.2020
Pronajímám pokoj přes Booking. Nejsem plátce DPH. Booking mi vystavuje fakturu na 13% provizi. Na faktuře je uvedeno Booking.com B.V.P.O.Bo x 16 3910 0 0 BP Amsterd amNizo zemskoFax: T elefo n: 8 0 0 -143437DIČ: NL8 0 57 349 58 B0 1Reg istro váno v Nizo zemí p o d číslem:310 47 344www.b o o king .com Bylo mi řečeno, že musím z té provize odvést ČR DPH. Nerozumím tomu, proč bych měla. Však bych část odváděla 2x. Můžete mi prosím poradit? Nechápu proč bych měla odvádět ještě něco z mého již zaplacené nákladu. Vysvětluji si to špatně já nebo, ten, kdo mi dělá přiznání? Děkuji
Zobrazit odpověd



Pronájem bytu zahraničnímu plátci DPH  07.03.2020
Zdravím, jsem OSVČ neplátce DPH - příjmy podle § 7. Dále mám byt, který pronajímám - příjmy podle § 9. Pokud tento byt pronajmu občanovi EU - ten je plátce DPH - ověřil jsem si na DPH VIES - musím se také stát plátcem DPH zde v ČR? Oba příjmy nepřekročí 1 mil. Děkuji za odpověď V
Zobrazit odpověd


Poskytování služeb do Německa  05.03.2020
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat. Jsem OSVČ a prodavám služby do Německa kam také fakturuji. 1. Zákazník je plátce DPH je nutné být také? 2. Pokud je pro mě možné být i nebýt plátce, tak co je lepší. Popřípadě co s toho plyne pro mého zákazníka. 3. Zákazník po mě požaduje DIČ... Máme i jinou možnost?
Zobrazit odpověd

Práce pro dánskou firomu v Iráku  28.02.2020
Dobrý den,v roce 2019 jsem byl od ledna do prosince vyslán dánskou firmou jako humanitární pracovník do Sýrie a Iráku, kde jsem strávil 12 měsíců na pracovní smlouvu- kontrakt. Z mé odměny/mzdy mi nebylo nic sráženo. Trvalé bydliště jsem si musel zřídit v iráckém Kurdistánu . Měl bych v ČR či v Dánsku tento příjem zdaňovat ? Děkuji za odpověď
Zobrazit odpověd