Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 9 výsledků v kategorii FO - (nezáleží na druhu příjmů) se štítkem zahraničí

Sleva na poplatníka pro nerezidenty  26.06.2018
Dobrý den, jsem český občan, nerezident ČR, dlouhodobě žijící v zahraničí bez trvalého bydliště v Česku. V Česku vlastním nemovitost, která je pronajata nájemníkovi a já z ní mám příjem na území ČR. V Česku si zároveň platím zdravotní pojištění a jsem vedený jako OBZP, protože se zde občas vyskytuji (např. 2-3 dny každé 2-3 měsíce). Mohu si v této situaci (nerezident nezaměstnanec OBZP) uplatnit při přiznání daně z příjmu základní slevu na poplatníka? Našel jsem informaci, že toto uplatnění je (od r. 2008) možné, ale bylo to v jiné situaci (zahraniční zaměstnanci české firmy). Děkuji
Zobrazit odpověd

Bonus na dítě při započtení daně dle zaplacené v zahraničí  14.03.2018
V roce 2017 byl jediným příjmem příjem ze závislé činnosti v Rakousku (tam placeno pojištění i daň). Daňové přiznání by nemuselo být podáno ale při jeho zpracování (podle smlouvy o dvojím zdanění s Rakouskem) vyplývá nárok na bonus na dítě. Je nárok na bonus a má tedy smysl podávat daňové přiznání (nebo se tento příjem nezapočítává podle §35c ZDP a nárok není) ? V minulosti jste řešili obdobný případ za rok 2014 u SRN kde je to ovšem jednoznačné ze smlouvy o dvojím zdanění. Děkuji za odpověď
Zobrazit odpověd




Slevy na dani nerezidenta  01.02.2018
Dobrý den, žiji trvale v zahraničí (mimo EU), ale v roce 2017 jsem obdržel jednorázový finanční příjem (finanční bonus za předchozí rok, kdy jsem žil a pracoval v ČR). Lze uplatnit slevu na poplatníka v plné roční výši (cca 24tis Kč), jen poměrově za měsíc, kdy jsem obdržel finanční příjem (cca 2tis Kč) nebo slevu nemohu uplatnit vůbec? Většina mých příjmů (více než 90%) nepochází z ČR. Celkově mé celosvětové příjmy (včetně těch z ČR) budu danit v zemi, kde jsem daňový rezident. Děkuji, Petr
Zobrazit odpověd


Zdanění souběhu příjmů ze dvou zemí  09.01.2018
Dobrý den. Pracuji v Německu, kde zaroveň platím zdravotní i sociální pojištění. V ČR mám ale živnostenský list, na který jsem v uplynulém roce vystavila fakturu. Nyní jsem tedy povinna z tohoto přijmu odvádět daň. Prosím, jaké povinnosti se na můj připad vztahují v ohledu k daňovému přiznání? Předem děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd