Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 1 výsledků v kategorii FO - (nezáleží na druhu příjmů) se štítkem __pro odborníky__
Bonus na dítě při započtení daně dle zaplacené v zahraničí  14.03.2018
V roce 2017 byl jediným příjmem příjem ze závislé činnosti v Rakousku (tam placeno pojištění i daň). Daňové přiznání by nemuselo být podáno ale při jeho zpracování (podle smlouvy o dvojím zdanění s Rakouskem) vyplývá nárok na bonus na dítě. Je nárok na bonus a má tedy smysl podávat daňové přiznání (nebo se tento příjem nezapočítává podle §35c ZDP a nárok není) ? V minulosti jste řešili obdobný případ za rok 2014 u SRN kde je to ovšem jednoznačné ze smlouvy o dvojím zdanění. Děkuji za odpověď
Zobrazit odpověd