Online poradna

 

Témata

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 316 výsledků se štítkem dary


DPH z darovaného parkoviště a nárok na odpočet při vzniku plátcovství  19.03.2019
společnost s.r.o. -neplátce DPH provedla výstavbu BD včetně parkoviště, po prodeji BD se stala plátcem DPH,parkoviětě+ musíme z daru městu odvést DPH, darovací smlouva byla vyhotovena v době , kdy už byla společnost plátcem DPH. Na vstupu jsme si žádný odpočet DPH neuplatnili. Děkuji za odpověď. H
Zobrazit odpověd




Dar partnerce  02.01.2019
Dobrý den, Rád bych své partnerce věnoval svou druhou nemovitost, ve které nyní nežijeme (jde o domek na malé vísce). S partnerkou žijeme více než rok (máme stejnou trvalou adresu již i v občanských průkazech více než rok) v mém prvním domě. Dočetl jsem se, daň z darování nemovitosti se nemusí platit v případě že jsme s partnerem žijtete více jak rok ve společné domácnosti (viz. Podle § 10 odst. 3 písm. c) zákona o daních z příjmů je darování nemovitosti považováno za bezúplatný příjem, který je osvobozen od daně z příjmů: 1) od příbuzného v linii přímé a vedlejší… 2) od osoby, se kterou poplatník žil nejméně po dobu jednoho roku bezprostředně před získáním bezúplatného příjmu ve společně hospodařící domácnosti a z tohoto důvodu pečoval o domácnost nebo byl na tuto osobu odkázán výživou.) Nerozumím tomu, zda mohu partnerce věnovat svou druhou nemovitost a přitom neplatit daň z převodu nemovitosti, ve které nežijeme a tudíž ani neni vedena v občanských průkazech, ale chápu to že by to neměl být problém, je tomu opravdu tak? A jak se případně toto před státem prokazuje? Děkuji a jsem s pozdravem Petr B.
Zobrazit odpověd



Dar auta z obchodního majetku  05.07.2018
Dobrý den, prosím o informaci. Otec(OSVČ) chce synovi darovat auto, které se bude používat na soukromé účely. Auto je zcela odepsané a splacený leasing, pořízené v roce 2011.Byl uplatněn odpočet DPH a auto je stále v OM. Jak na darování, aby se neplatila darovací daň? Jak to bude s DPH? Daň z příjmů se předpokládám neplatí, pokud auto nebude užívané na podnikání. Děkuji Iveta
Zobrazit odpověd

Dobrovolné příspěvky  07.06.2018
Dobrý den, chceme založit komunitní centrum se zaměřením na vzdělávání, otevřené širší veřejnosti. Příjmy bychom kromě vlastních investic chtěli opřít o dobrovolné příspěvky a výdaje budou nejvíce na nájem prostor a úplatu lektorům. 1. Dá se z takového nástinu navrhnout nejvhodnější/nejvýhodnější právní forma k vedení účetnictví? 2. Má spolek právo vybírat dobrovolné příspěvky např. na otevřené workshopy? 3. Lze vůbec dobrovolné příspěvky uživatelů zahrnout do účetnictví nějaké právnické osoby, evidovat je bez příjmových dokladů? Děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd


Dar osobě ve společné domácnosti  27.03.2018
Dobrý den, ráda bych se zeptat, jak je to s darovací daní v roce 2018. Budeme s přítelem kupovat pozemek a smlouva bude psána pouze na přítele (obec to po nás na základě nabídky obálkovou metodou požaduje), následně tedy bude zapsán do katastru jako majitel pouze on. Ovšem potřebujeme být zapsáni na katastru jako majitelé pozemku oba dva, je možné to vyřešit darováním s tím, že spolu více jak rok žijeme ve společné domácnosti a byli bychom tak osvobozeni od darovací daně? Velice děkuji, Padyásková.
Zobrazit odpověd





Účtování darů u NNO  07.12.2017
Dobrý den, jsem začátečnice v účtování nezisk. organizací. Dostali jsme od jedné společnosti darovací smlouvu - fin. prostředky na účely, pro které je naše nadace zřízena a já si nevím rady, kam tento dar zaúčtovat. Zda na 682 - Přijaté příspěvky a dary nebo do Fondů na 911. Mohli byste mi prosím objasnit, v jakém případě se účtuje na tyto účty, tj. jaký je mezi nimi rozdíl. Děkuji
Zobrazit odpověd

Poskytnutí daru  01.12.2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na radu. Maminka mé kolegyně prodělala rakovinu močového měchýře. Operace a nakonec chemoterapii. Kolegyně jí kupují (inkontinenční) vložky, za které dala již 10 000 Kč. Maminka je starobní důchodce. Nyní podstupuje ještě biologickou léčbu. Mohla by s maminkou uzavřít sponzorskou darovací smlouvu na kompenzační pomůcky? Účtenky má. Děkuji za Vaši pomoc. U
Zobrazit odpověd

Nárok na stravenky  02.10.2017
Dobrý den. Odpracovala jsem celý měsíc září. Poslední stravenky jsem dostala 15.9. s poslední výplatou. Nyní jsem dostala ke 30.9. výpověď ze zaměstnání. Když jsem se vedoucího informovala, jestli si mám stravenky za září vyzvednout k 15.10., řekl mi, že stravenky už nemám. Moc tomu nerozumím. Září jsem celé odpracovala. Mám nárok na stravenky za září?
Zobrazit odpověd




Dar bývalému členovy spolku  12.07.2017
Jsme zapsaný spolek který se věnuje pořádání sportovních akcí pro registrované i neregistrované sportovce, jsme členem FAČR. Rádi bychom darovali finanční obnos našemu bývalému členu ( soukromá osoba která prodělala tragickou životní zkušenost). Vedeme jednoduché účetnictví. Jakým způsobem jde tato záležitost vyřešit aby vše bylo legální a legitimní? Jakou výši daru můžeme zvolit vůči daním atd?
Zobrazit odpověd

Darování triček s vlastním logem spolku  25.06.2017
Dobrý den, prosím o radu - firma našemu spolku chce koupit funkční trika za 10.000 Kč na nichž bude uvedeno její logo. Uvažuji správně, že se v tomto případě jedná o sponzorování a my jako spolek máme povinnost zahrnout ho do zdanitelných příjmů? 2) V jaké výši? Celých 10.000 Kč nebo lze odečíst náklady na umístění loga? 3) Je možné toto uskutečnit v rámci hlavní činnosti bez ŽL na provozování reklamy? 4) Je možné, aby firma zaplatila dodavateli za trika a nám poskytla vlastně nepeněžní plnění - trika nebo doporučujete, abychom uzavřeli smlouvu na sponzorování na peněžní částku s jasně definovaným účelem použití a dodavatel fakturoval spolku? Děkuji moc za Váš čas a rady!
Zobrazit odpověd