Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 12 výsledků v kategorii OSVČ - podnikající fyzické osoby
Prodej auta a paušální výdaje  27.01.2019
Dobrý den, jsem OSVČ, výdaje paušálem, plátce DPH. Koupil jsem automobil za 240000,- s DPH , 100% na podnikání, uplatnil jsem tedy odpočet DPH celý. Nyní ho po jednom roce budu prodávat za 180000,- s DPH. Auto jsem tedy neměl 5 let, z čeho se vypočítá odvod DPH a platí se daň z příjmu? Děkuji
Zobrazit odpověd


Zdanění amatérských hudebníků  23.01.2019
Dobrý den, jsme parta pěti kamarádů, amatérských muzikantů, hrajeme si jen tak pro radost. Někdy zahrajeme na narozeninách, na svatbách, občas i na zábavě. Na narozeninách a na svatbách hrajeme pro kamarády zadarmo, ze zábavy máme příjem. Jak máme, jako fyzické osoby, takový příjem zdanit, abychom měly všechno v pořádku a nedostaly se do problémů. Děkuji za Vaši odpověď. J H
Zobrazit odpověd

Přeřazení pohledávky z obchodního majetku do soukromého majetku  23.01.2019
dobrý den. Mám v DE neuhrazené pohledávky ve výši 189 000 Kč. Na vašem webu jsem našel , cituji : přeřazením pohledávky z obchodního majetku do majetku osobního). Přitom není zřejmé, že by toto přeřazení nebylo možné učinit (viz ZDP § 4 odst. (4) druhá věta), ani, že by se v tomto okamžiku měla pohledávka dodanit. pb - konec citátu . ------- Jak toto provést v reálu ? V daňovém přiznání. Děkuji
Zobrazit odpověd

Prodej auta užívaného pro soukromé účely  23.01.2019
Dobrý den. Jsem OSVČ, zakoupil jsem auto, které bylo vloženo do obchodního majetku. Při pořízení jsem rozhodl, že 60% bude pro podnikání a 40% pro osobní potřebu. Dle toho jsem uplatnil i DPH. Vedl knihu jízd a na základě ujetých km uplatňoval spotřebu. Nyní jsem auto prodal a nevím jak je to s DPH? Odvedu pouze těch 60% co jsem uplatnil na vstupu nebo musím odvést DPH z celé částky. Děkuji za odpověď
Zobrazit odpověd


Auto u neplátce DPH s paušálními výdaji  22.01.2019
Dobrý den. Jsem OSVČ, neplátce DPH, výdaje uplatňuji procentem. Koupě nového automobilu na IČO leasing smlouva. Automobil nebude zařazen v majetku a nic si nebudu odečítat. Vozidlo bude sloužit pro výdělečnou činnost a i pro pro soukromé účely. V tomto případě musím platit silniční daň. Knihu jízd nemusím vést. Myslím to takto dobře. Děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd



Druhé auto pro potřeby podnikání  03.01.2019
Dobrý den. Mám dotaz. Jsem OSVČ a jsem plátce DPH,v majetku firmy mám dané z 80% auto, které mám ve firmě již od roku 2009. Mám prodejnu a nyní vykonávám ještě současně pro jednu firmu zprostředkování uzavření obchodní smlouvy s třetí osobou. Auto z 2009 má hodnotu 100.000,- Kč a využívám ho k navážení zboží .. Nyní chci zakoupit stejný vůz značky Renault Koleos, ale nový hodnota cca 800.000,- Kč, které potřebuji na reprezentaci při uzavírání smluv s klienty, pro již zmiňovanou firmu, pro kterou vykonávám činnost. Bude to pro finanční úřad dostatečné vysvětlení pro nákup nového druhého vozu. Nemohu koupit jiný vůz než SUV neboť klienty mám převážně v horských střediscích. Děkuji za radu. Š
Zobrazit odpověd

Paušální výdaje na vozidlo  03.01.2019
Dobrý den, mám rychlé dotazy. Předem děkuji za odpověď, kterou jsem tady nenašel. Mám autodopravu, jsem plátce DPH, vedu daňovou evidenci (sdružení 2 osob). Máme jednu dodávku, psanou na mě, jako vedoucího DE. Vše máme s kolegou na půl. Otázka je: 1) můžeme si dát každý svůj soukromý osobní vůz do výdajů 4000 kč měsíčně, když je užíváme i soukromě? 2) vozidla nejsou v obch.majetku-musíme platit i silniční daně? Pokud ano, krátí se nějak 80:20? 3) osobní auta využíváme pouze na cestu k firmě, kde přesedneme do služební dodávky a potom zpět domů. Případně k jetí pro papíry s trasou nebo s vystavenou fakturou k našemu odběrateli. Je to považováno z hlediska zajištění podnikání nebo takové cesty se neuplatňují v podnikání? 4) knihy jízd se při paušálu 4000 kč vést nemusí? Předem děkuji za Váš čas. S pozdravem Leoš Kaderka
Zobrazit odpověd

Dodávání služeb neplátcům do zahraničí  01.01.2019
Dobrý den, zakládám volnou živnost, knižní editor. Všichni budoucí zákazníci jsou ze zahraničí (jak EU, tak USA/Austrálie). Očekávaný obrat je do 800tisíc ročně. Zákaznici jsou koncoví/soukromé osoby. Musím být registrovaný plátce DPH? Nebo snad identifikovaná osoba? A pokud ano, jaké DPH mám účtovat? Naše? Jejich? Dodávám sice do zahraničí, ale výkon služby je na našem území...
Zobrazit odpověd