Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 10 výsledků v kategorii FO - (nezáleží na druhu příjmů)
Prodej bytu ve valstnictví méně než 2 roky  27.01.2019
Dobrý den, v prosinci roku 2018 jsem se stal majitelem bytu, kde jsem po dobu 20ti.let bydlel a stále na této adrese mám trvalé bydliště. Majitelem bylo město a podle smlouvy po 20 letech byl byt převeden do mého osobního vlastnictví. Nyní bych byt rád prodal. Moje otázka zní, budu muset paltit 15% DPH z příjmu? Obvolal jsem FÚ v místě mého bydliště a každý říká něco jiného. Mělo by prý stačit čestné prohlášení že jsem na dané adrese bydlel 5 let před prodejem. To tvrdí jedna úřednice a druhá zas že budu muset DPH zaplatit že nejsem osvobozen od daně z příjmu. Jedině až za 2 roky od nabytí nemovitosti. Kde je prosím pravda. Děkuji za odpověď Jiří L.
Zobrazit odpověd

Rozdělení příjmů z pronájmu jinak, než je podíl na nemovitosti  25.01.2019
Dobrý den, je možno uzavřít dohodu oo rozdělení příjmu z pronájmu nemovitosti u 3 spoluvlastníků tak, že rovnocené 1/2 příjmy z pronájmu budou mít jen 2 spoluvlastníci (vlastnící dohromady 50% ideální podíl na nemovitosti) a třetí spoluvlastník s podílem 1/2 nebude mít žádné příjmy z pronájmu. Jak je to pak s možnostní uplatnění paušálního 30% odpočtu výdajů. Děkuji za odověď , případně za jednoduchý vzor dohody.
Zobrazit odpověd





zdanění příjmů z YouTube za rok 2018  11.01.2019
Dobrý den, potřeboval bych poradit co nejlépe udělat v mé situaci: Jsem normálně zaměstnán, šéf za mě řádně odvádí vše potřebné. Ale našel jsem si koníček tvorbu videí na youtube, postupem času to dokonce začalo generovat nějaké finance(reklamy ve videích), které mi vyplácí youtube(adscence) každý měsíc na účet. Jeden měsíc to bylo pár stovek, další pár tisíc. Začal jsem natáčet minulý rok (2018) a za celý rok mi youtube vydělal cca 71000kč. Neměl jsem ponětí, že tyto peníze musím dál u nás danit. Zjistil jsem to k mé hlouposti teprve nedávno. Zatím jsem žádnou obsílku ani nic podobného nedostal, co v této situaci dělat, abych můj problém co nejlépe vyřešil a minimalizoval penále? Předem moc děkuji, pokud se mým dotazem bude někdo zaobírat.
Zobrazit odpověd



Dar partnerce  02.01.2019
Dobrý den, Rád bych své partnerce věnoval svou druhou nemovitost, ve které nyní nežijeme (jde o domek na malé vísce). S partnerkou žijeme více než rok (máme stejnou trvalou adresu již i v občanských průkazech více než rok) v mém prvním domě. Dočetl jsem se, daň z darování nemovitosti se nemusí platit v případě že jsme s partnerem žijtete více jak rok ve společné domácnosti (viz. Podle § 10 odst. 3 písm. c) zákona o daních z příjmů je darování nemovitosti považováno za bezúplatný příjem, který je osvobozen od daně z příjmů: 1) od příbuzného v linii přímé a vedlejší… 2) od osoby, se kterou poplatník žil nejméně po dobu jednoho roku bezprostředně před získáním bezúplatného příjmu ve společně hospodařící domácnosti a z tohoto důvodu pečoval o domácnost nebo byl na tuto osobu odkázán výživou.) Nerozumím tomu, zda mohu partnerce věnovat svou druhou nemovitost a přitom neplatit daň z převodu nemovitosti, ve které nežijeme a tudíž ani neni vedena v občanských průkazech, ale chápu to že by to neměl být problém, je tomu opravdu tak? A jak se případně toto před státem prokazuje? Děkuji a jsem s pozdravem Petr B.
Zobrazit odpověd