Online poradna

 

Témata

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 68 výsledků se štítkem úroky

Odpisy a úroky při pronájmu  30.09.2017
Dobrý den, prosím Vás měl bych na Vás dotaz týkající se odpisů za pronajímanou nemovitost, kterou jsme v roce 2009 koupily (byt. jednotku) - pořiz. cena 850 000,-kč, ta následně prošla rekonstrukcí a dnešní cena je vyšší. V roce 2015 jsme koupily další byt. jednotku a následně refinancovali starší úvěr na bydlení z roku 2009 k pořízení první byt. jednotky. Od roku 2017 bydlíme v novém bytě a byt pořízený z v roce 2009(námi obydle 2010-2017) od roku 2017 pronajímáme. Jak lze v ročním daňovém přiznání k daní z příjmu za rok 2017 uznat výdaje oproti příjmům z nájmu mimo paušálně 30%? Lze použit odpisy na pronajímaný byt pořízený v roce 2009? Doposud jsem odpisy nevyužil a nemám s nimi ani zkušenosti. Další otázkou je výše úroků přiznaných do daňového přiznání. Z celkové ceny úvěru (složené s části na pořízení nového bytu a část na doplacení starého úvěru) máme úroky. Ty podle finančního úřadu nemůže uplatnit v plné výši, jelikož obýváme pouze novou byt. jednotku a tu starou již ne. Jakým způsobem se tyto úroky rozpočítávají? Děkuji za zodpovězení otázek
Zobrazit odpověd


Nemovitost v SJM do obchodního majetku  14.02.2017
Dobrý den, chci koupit nemovitost na úvěr. Tuto nemovitost chci vložit do podnikání. Mohu si uplatňovat odpisy v celkové výši, když nemovitost bude ve společném jmění manželů? Manželka je osoba spolupracující a rozdělujeme si příjmy 50 na 50. Mohu zahrnout do zdanitelných výdajů i celé úroky z úvěru, daň z převodu nemovitosti a další náklady? Děkuji Jiří H.
Zobrazit odpověd




Služby ze Švýcarska  04.04.2016

Dobrý den,mám prosbu, jak je to s účtováním DPH ze Švýcarska. Využili jsme služeby-managerské, ze Švýcarska. jedna faktura-dodavatel služeb je registrován k DPH ve Švýcarsku. Druhá fa za služby též ze Švýcarska dodavatel není registrován k DPH ve Švýcarsku. Jak správně účtovat tyto faktury? Obě přišly na částku bez DPH, mám u obou vyčíslit samovyměření? Moc děkuji za odpověď S

Zobrazit odpověd




Zdanění sankčních úroků u SVJ  17.02.2016

prosím o radu týkající se sankčních úroků za pozdní platby vlastníků jednotek. Někteří vlastníci zaplatí později a vypočítáváme jim úrok z prodlení. Jedná se malé částky maximálně stokoruny.Žádné jiné příjmy společenství vlastníků nemá.Znamená to, že by se mělo společenství přihlásit k dani z příjmu? Děkuji za odpověď.N

Zobrazit odpověd

Úroky z půjčky od spojené osoby  25.01.2016

Půjčka od syna jednatele. Syn jednatele a jediného společníka půjčí peníze do s.r.o. na část kupní ceny automobilu, kde zbývající část je na úvěr.

  1. Bude FU akceptovat, že výše úroku z půjčky bude stejná jako výše úroku z úvěru na zbývající část auta? Jedná se o cenu, která by byla sjednána mezi nespojenými osobami v běžných obchodních vztazích za stejných či obdobných podmínek?
  2. Syn potom úrok zdaní jako příjem z kapitálového majetku. Děkuji za odpověď P L
Zobrazit odpověd

Auto na úvěr  06.03.2015

Dobrý den, v září 2014 jsme zakoupili na základě smlouvy o úvěru osobní vozidlo v hodnotě 554.790 Kč s DPH, část kupní ceny jsme zaplatili - 150.000,- Kč, zbytek splácíme částku Kč 9.795,- z čehož je pojistné 1.716 Kč a zbytek úmor a úrok. Jak účtovat v daňové evidenci a zda lze uplatnit i odpisy? Děkuji

Zobrazit odpověd

Uznatelnost úroků u spřízněných osob  03.03.2015

Dobrý den, mám dotaz ohledně nákladových úroků z půjček u spojených osob: Firma A půjčila v minulých letech firmě B půjčku s 3 % úrokem. Obě firmy A i B mají stejného statutárního zástupce (osoba blízká § 23 odst. 7). Úroky v minulých letech byly dle § 25 odst. 1 písm. w) daňově neúčinné. V roce 2014 se změnil u jedné z firem statutární zástupce, tudíž se o osobu blízkou již nejedná. Mohou být úroky z půjček daňově účinné od data změny statutárního zástupce? Nebo u starých půjček budou úroky daňově neúčinné a u nových půjček, kde již není shodný statutární zástupce daňově účinné? Děkuji za odpověď.....

Zobrazit odpověd







Neuvedený úrok ve smlouvě  05.05.2014

Naše a.s. poskytla jiné a.s. v r. 2011 půjčku ve výše 1 147 tis. USD na nákup vozidel. Ve smlouvě o půjčce není žádná zmínka o úrocích, tudíž jsme žádné úroky neúčtovali. K 31.12.2013 je nesplacený zůstatek půjčky 600 tis. USD. Auditor chce, abychom vyúčtovali obvyklý úrok za rok 2013. V jaké výši mám úrok účtovat, dle měnové statistiky čnb by to byly asi 3%, což se mi zdá dost málo. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd


Zpětné zdanění úroků  03.04.2014

Dobrý den, poskytuji nekolik let (5) půjčku 3. osobě. Hodnota úroku je cca 5.000,- ročně. Uvědomil jsem si, že jsem to zapomněl zahrnout do daňového přiznání (mylně jsem se domníval, že v takovéto částce je to osvobozeno). Mám podat dodatečné přiznání, nebo to lze udělat nějak souhrnně? Případně jsou některé roky již promlčené?

Zobrazit odpověd