Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 184 výsledků v kategorii DPH (nezáleží na právní formě)
Dovoz značek a jejich montáž  29.12.2016
Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou, Jsme s.r.o., plátci DPH. Hlavní činnost - dopravní značení. Zákazník si u nás objednal montáž dopravního značení včetně dovozu dopravních značek na určení místo. Montáž značek a vodorovného značení by se měla uvádět přenesená daň.Jak máme vyfakturovat práci a dopravu u které se uvádí daň 21%.Může to být vystaveno na jedné faktuře nebo dopravu musím vyfakturovat zvlášť na nové faktuře? děkuji
Zobrazit odpověd

Nakup od neplátce a vrácení odpočtu z nezaplaceného DPH  28.12.2016
Podnikatel - OSVČ, plátce DPH, chce koupit nemovitost - nebytový prostor (kancelář). Tuto nemovitost nabízí k prodeji manželský pár (nemovitost je v bezpodílovém spoluvlastnictví manželů). Prodávající manželé - fyzické osoby tedy nejsou plátci DPH. Lze u takové nemovitosti vyčíslit DPH a požadovat od správce daně vrácení dph? Děkuji mockrát.
Zobrazit odpověd

Odpočet z technického zhodnocení a krácení DPH koeficientem  27.12.2016
Dobrý den, firma je plátce DPH s.r.o., v roce 2016 prováděla TZ budovy a u kterého uplatňovala plný nárok, celkové nárokované DPH je 700 000,--. Poslední 3 měsíce nemovitost pronajímala z 50 % plátcům a z 50 % neplátcům. Díky pronájmu ještě movitého majetku je vypořádácí koeficient na konci roku 75 %. Jak bude provedena úprava odpočtu za rok 2016? Bude se brát v úvahu i 1/10 , nebo pouze vypořádací koeficient. Děkuji.
Zobrazit odpověd

Oprava chyby v DPH  21.12.2016
dobrý den, při kontrole UCE ke konci roku jsem přišla na botu v DPH. Ve 2.čtvrtletí jsem špatně zaknihovala fakturu - špatná částka, uplatnila jsem si více na vstupu DPH. DPH jsme normálně podali a zaplatili, odeslali jsme i KH, divím se, že nepřišla výzva (nemůže jim to na FÚ sedět) dnes jsem na chybu přišla. Nejspíše musím podat dodatečné přiznání + KH. Kolegyně mě říkala, že by to srovnala v tomto čtvrtletí, aby bylo DPH odvedeno správně, ale na KH by se vykašlala, ale to je dle mého názoru blbost. Mám opravdu zaslat dodatečné přiznání za 2.čtvrtletí a doplatit rozdíl ještě teď + oprava KH za květen nebo poslechnout kolegyni a srovnat to ve 4.čtvrtletí a ignorovat KH, když se FÚ neozval??? díky moc, hezké vánoce
Zobrazit odpověd

Prodej auta plátcem DPH  20.12.2016
Dobry den, koupil jsem jako platce DPH osobní auto od bazaru ve zvláštním rezimu - neuplatnil jsem si tedy DPH. Ted automobil prodavam (zase bazaru) a predpokladam, ze nemusim odvest DPH (protože jsem ho neuplatnoval, protože jsem nemohl, ne dobrovolne tedy) , je to tak? A na zaklade kterého konkretniho § zákona o DPH? Dekuji moc
Zobrazit odpověd



DPH ze záloh na režim přenesení povinnosti  22.11.2016
Dobrý den, účtuji firmu, která je obchodník s energií a plynem. Platí měsíční zálohy, ale daňový doklad nedostává, protože je v režimu přenesené daňové povinnosti a pak 1x za rok vyúčtování. Kdy mám použít přenesenou daňovou povinnost. Už u záloh nebo až u konečného vyúčtování??
Zobrazit odpověd

Faktura v režimu pro cestovní služby  21.11.2016
Dobrý den, naše firma plátce DPH obdržela od české cestovní kanceláře fakturu za ubytování našeho zaměstnance v zahraničí. Na faktuře je uvedena pouze celková částka není zde rozpis na základ a daň. Je zde ale poznámka, že daňový doklad je vystaven ve zvláštním režimu podle § 89 zákona o DPH. Je nutné z faktury vyměřit DPH a dát do kontrolního hlášení a přiznání k DPH nebo faktura do přiznání nepatří a máme zaúčtovat celkovou částku do nákladů? Předem moc děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd




.  04.10.2016

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je nutné podávat opravné kontrolní hlášení, pokud účetní v průběhu roku zjistí, že udělala chybu a zadala u faktury přijaté chybně data vystavení, splatnosti i uskutečnění zd. p. o několik dní? Datum uskutečnění zdanitelného plnění ale stále spadá do stejného měsíce jako původně. Nebo stačí data změnit, když daň stále spadá do stejného měsíce? Jde o měsíčního plátce DPH.

Zobrazit odpověd

.  04.10.2016

Dobrý den , budu prodávat nemovitost/dům/,který jsem dostal darem před necelým rokem kolik budu platit daň ze zisku z prodeje této darované nemovitosti prodávám ji za 850 tisíc děkuji

Zobrazit odpověd

.  04.10.2016

Dobrý den, má hlavní činnost je OSVČ, kde vystavuji faktury za odvedenou práci vždy pro stejnou firmu. Zároveň u této firmy mám podepsanou smlouvu na DPČ. Můj aktuální problém je v tom, že jsem těhotná a lékařka si přeje abych zůstala doma na nemocenské (nevím na jak dlouho). Platím si nemocenské, takže nárok na to od sociálky mám. Firma u které pracuji jako OSVČ A DPČ, si přeje abych pracovala alespoň z domova. Tedy následně budu za tuto činnost vystavovat faktury s menší částkou. Je to ale možné, abych vystavila fakturu za home office a zároveň dostala nemocenskou + peníze za DPČ? Ještě jsem slyšela variantu, že si můžu zvolit zastupující osbu, která za mě bude mou činnost po tuto dobu nemocenské vykonávat. Bohužel vůbec nevím jak to funguje. Děkuji za Vaší odpověď.

Zobrazit odpověd

Zdanění daru - pozemku  04.10.2016

Dobrý den obracím se na vás a poprosil bych, zda li je možné zodpovědět otázku týkající se platby daně z darované nemovitosti Můj příběh: Dne 20.8.2016 jsem dostal darem 1/2 pozemku vedené v KN jako orná půda od otce mé přítelkyně formou darovací smlouvy a dne 1.10.2016 proběhl úspěšně vklad do KN. Nejsem v žádném příbuzenském vztahu s rodinou mé přítelkyně, tudíž mě čeká platba darovací daně. 1.pozemek je v územním plánu veden jako plocha určená k zastavění. -Musím ke zjištění ceny pozvat odhadce? -Nebo finanční úřad ohodnotí pozemek podle daných tabulek. np. bonity půdy?

Zobrazit odpověd


.  02.10.2016

dobrý den, přebírám po kolegyni účetnictví-živnostník. Jeden pracovník u nás pracoval v prosinci 2015 + leden 2016. (za leden se mu proplatilo 1,5 dovolené) nejsem si jistá, že mu kolegyně proplatila dobře dovolenou. Před nástupem k nám nepracoval byl na ÚP. Průměrný výdělek jí náš program (STEREO) vypočítal na 55,43Kč. Zaměstnanec měl v prosinci 10 200,-Kč hrubou mzdu a odpracoval 184hod. - což opravdu vychází na 55,43Kč. Neměl by se průměrný výdělek navýšit na novou minimální mzdu od 1.1.2016?? Nebo se respektuje skutečnost z roku 2015?? Zaměstnanec byl ve druhé tarifní třidě takže minimální mzda od 1.1 je 10 900,-Kč . Pro potřeby ÚP vyplnila průměr.čistý výdělek 8 574,-Kč když jsem to počítala vyšlo mi 8 579,-Kč jaký výpočet je správný?? díky

Zobrazit odpověd

.  29.09.2016

Dovolená 1/2 dne. Dobrý den, prosím Vás o informaci k čerpání dovolené 1/2 dne. Je prosím čerpání takovéto dovolené upraveno nějakým předpisem nebo dokonce zakázáno ? Jsem zaměstnancem v administrativě se 40 hodinovou týdenní pracovní dobou, má 1/2 denní nepřítomnost neohrožuje chod společnosti, ale zaměstnavatel má obavy, aby neporušoval zákoník práce. Děkuji Vám za odpověď

Zobrazit odpověd


Nevíte, co tím můj dodavatel myslel?  23.09.2016

Dobrý den, chci začít jako plátce DPH provozovat pronájem nemovitosti přes online platformu AirBnb sídlící v EU. Po zadání DIČ při registraci mi web oznámuje následující - "DPH bude stanovena u servisních poplatků. Pokud žiješ v zemi, kde jsme povinni DPH účtovat, v případě, že zadáš platné DIČ, tak ti DPH účtováno nebude." Co znamená, že mi DPH účtováno nebude a jak mám s touto skutečnosti naložit? Děkuji!

Zobrazit odpověd

Prodej auta z obchodního majetku přes dceru  22.09.2016

Dobrý den, pracuji jako OSVČ, v podnikání mám automobil, který již byl zcela odepsán. Tento automobil chci darovat dceři. Zaplatím tedy jen DPH z ceny obvyklé nebo musím odvézt i daň z příjmů apod.. Současně mě zajímá, zda musí dcera automobil poté minimálně rok vlastnit, než by došlo k případnému dalšími prodeji z její strany. Děkuji, F

Zobrazit odpověd

Pronájem sportoviště OPS  20.09.2016

Dobrý den, prosím o radu jakou sazbu DPH použít u následujícího případu: Firma S.R.O. vlastní nemovitost s plaveckým bazénem. Firmě O.P.S. každý čtvrtek pronajme dráhu na plavání. Firma O.P.S. tam pořádá kurzy plavání pro dospělé. Dotazy jsou vlastně dva. Lze vztah SRO - OPS definovat přílohou ZDPH č.2 CZ-CPA 93.11? A druhý dotaz : Lze činnost O.P.S. definovat dle §61 odst.d) ? Moc děkuji za názor.

Zobrazit odpověd


Kdy druhý společník společnosti nemá prázdné přiznání DPH?  19.09.2016

Dobrý den, dne 8.7.2016 jste v odpovědi na dotaz uvedli, že "i druhý společník sdružený ve společnosti bez právní subjektivity, (který není pověřen vedením účetnictví a evidencí DPH), může uplatňovat odpočet DPH ve svém přiznání (jeho přiznání nemusí být prázdné)." Prosím o sdělení, na základě jakého zákonného ustanovení je tento způsob podávání přiznání k DPH za "sdružení" možný.

Zobrazit odpověd