Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 155 výsledků v kategorii FO - (nezáleží na druhu příjmů)
Odpisy bytů při pronájmu  15.12.2016
Dobrý den, od roku 2004 pronajímám byt, který jsem koupila v roce 1999, uplatňuji výdajový paušál, mohu nyní přejít na uplatnění odpisů ? Z jaké ceny ? Může to být na základě nového odhadu tržní ceny ? V roce 2014 mi rodiče darovali byt, který také pronajímám, uplatňuji výdajový paušál, mohu také přejít na odpisy ? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd

Pronájem pole nad 6 tis. Kč  14.12.2016
Jsem zaměstnanec a jediný příjem navíc mám pachtovné z nájmu zemědělské půdy, které letos dosáhlo výše lehce přes 6 tisíc ročně. Musím tedy podat daňové přiznání? A pokud ho budu podávat a neuplatním výdajový paušál 30%, ale chtěl bych skutečné výdaje (daň z nemovitosti a jezdím na kontrolu pozemku často autem) jak budu dokládat platbu daně z nemovitosti a ježdění autem?
Zobrazit odpověd

Pronájem budovy v SJM  10.12.2016
Dobrý den, také se mi bohužel nepodařilo nalézt odpověď na můj dotaz. Vlastníme s manželkou dům v SJM, který pronajímáme. Doposud přiznávám příjem z tohoto pronájmu podle § 9 já a uplatňuji slevu na dani na manželku. Uplatňuji u tohoto příjmu skutečné náklady, včetně odpisů z budovy a ze dvou automobilů a paušální výdaje na tyto automobily. Veškeré příjmy a výdaje jdou ze společného účtu napsaného na mne (manželka má k němu pouze podpisové právo), rovněž automobily (pořízené ze společného majetku) jsou napsány na mne. V příštím roce přesáhne jediný příjem manželky (v důsledku zvýšení důchodu) částku 68 000,- Kč. Vzhledem k tomu, že já mám ještě příjmy podle § 6 a § 8, bylo by pro nás výhodnější, aby příjem podle § 9 z majetku v SJM přiznávala od příštího roku manželka. 1. Je to možné, vzhledem k tomu, že účet a automobily (na rozdíl od nemovitosti) jsou napsány pouze na mou osobu? Pokračovali bychom ve stávajících odpisech. 2. A je možné v dalších letech v návaznosti na další možné příjmy např. podle § 6 a § 8 zase příjmy ze SJM podle § 9 přesouvat buď na mne, nebo na manželku, podle toho co pro nás bude v konkrétním roce daňově výhodnější? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Zobrazit odpověd

Zdanění příjmů v průběhu dědického řízení  02.12.2016
Dobrý den, mám dotaz týkající se zdanění prodeje podílu v dědickém řízení. Sro bylo založeno zesnulým otcem, podíl na sro držel méně než 5 let, byl jediným vlastníkem. Podíl v sro byl předmětem dědického řízení, které stále nebylo ukončeno, na základě dohody dědiců došlo k prodeji podílu v letošním roce, peníze byly zaslány na účet pozůstalosti a můj dotaz zní, ve kterém daňovém přiznání se bude objevovat prodej tohoto podílu. Bude v konečném přiznání po zemřelém, nebo jej budou muset do daňového přiznání uvést dědicové (kdo uhradí daň). Je zde možné uplatnit nabývací hodnotu a jakou, pokud by se objevovalo u dědiců? Děkuji
Zobrazit odpověd



Prodej věcí v osobním majetku  15.11.2016
Dobrý den, vzhledem k tomu, že partner založil společnost s r.o., prodala jsem mu tento rok do firmy některé věci ze svého osobního vlastnictví (nábytek do kanceláře, počítač atd.) do majetku firmy. Jednalo se vždy o věci u nás v domácnosti používané, které nesplňovaly podmínky zařazení do majetku na odpisování, tedy jednorázový výdaje. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o věci nové, prokazatelně již v domácnosti používané, nevztahuje se na ně zdanění z pohledu mé osoby - tedy, že bych já musela prodej firmě zdanit. Můj dotaz směřuje spíše k tomu, že zda není dána nějaká hodnota věcí osobní potřeby, které mohu prodat v průběhu jednoho roku, abych nemusela platit dodatečně daň za sebe jako FO. Za odpověď předem děkuji.
Zobrazit odpověd

Rekonstrukce a nájem  09.11.2016
Dobrý den, prosím o radu. Manžel má byt v OV (nabyl před sňatkem), který letos začal pronajímat. Po ukončení smlouvy (3/17) chce byt kompletně zrekonstruovat, pořídit nové spotřebiče a následně opět pronajímat. Nájemné činí 7.000,-Kč + služby (vyúčtuje dle skut. odběrů). CN na rekonstrukci činí 400.000,- Kč a spotřebiče dalších 30.000,-Kč. Může dát celou částku za rekonstrukci a věci do výdajů roku 2017? Nebo každý rok do výše vybraného nájemného? Děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd

Dary sportovci - fyzické osobě  02.11.2016
Dobrý den, asi budu mít více otázek a doufám, že nebudu plést hrušky s jablky. Můj šestiletý syn začíná velice vynikat ve svém sportu a dle názoru trenéra, bychom měli začít uvažovat o účasti v italském šampionátu a proto se začínáme zajímat o možnosti sponzorských darů. Poradíte mi prosím, co mám udělat proto, aby bylo všechno účetně v pořádku!? Mám synovi založit IČ? Pokud ano v jakém odvětví? Budu ze sponzorských darů určených na sport odvádět nějakou daň? Budu muset vézt účetnictví a prokazovat na co jsme prostředky od sponzorů upotřebil? Na co všechno bych se měl soustředit a dát si pozor? Děkuji moc za jakoukoliv odpověď S pozdravem Michael
Zobrazit odpověd

Zahrnutí srážkové daně do přiznání  27.10.2016
Dobrý den. Prosím o radu, vysvětlení ... :-) Dočetla jsem se, že pokud si jako fyzická osoba podávám sama DPFO mohu si do něj zahrnout i srážkovou daň (že je ta možnost 2-3 roky)... Konkrétně jsem pracovala kromě hl.prac.poměru, kde mám podepsané růžové prohlášení i na DPP ale u jiné společnosti a byla mi srážena srážková daň. Je možnost, že mi srážkovou daň vrátí ? Upřesním, že budu uplatňovat úroky z hypo a školkovné...jestli to na to má nějaký vliv ? Děkuji velice za Vaši radu.R.
Zobrazit odpověd



Daňové povinnosti na rodičovské  04.10.2016

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jestli jsem povinna nebo jakým způsobem danit příjem v období, kdy pobírám rodičovský příspěvek. Pracovala jsem na smouvu o vytvoření uměleckého výkonu nebo na smouvu o dílo, celková částka, kterou vydělám za rok 2016 bude do 100.000.-Kč. Děkuji a přeji hezký den A V

Zobrazit odpověd



Zdanění pronájmu v ČR  25.09.2016

Dobry den 25 let bydlim, pracuji v Rakousku a jsem zde platcem dane. V Ceske republice jsem dane z zprijmu nikdy neplatil.Nikdy jsem v Ceske republice nepracoval a nemel zadne prijmy. Trvale bydliste je taktez v Rakousku.Pred dvema mesici jsem pronajal svuj byt v Cesku. Budu muset platit dan v Cesku? Cisty zisk 4500KC mesicne. Prdem dekuji za Vasi odpoved

Zobrazit odpověd


Zdanění medu  18.09.2016

Dobrý den, rád bych prodával med a posílal balíkem k zákazníkům, nevím však zda se zásilkou musím posílat i dodací list či fakturu, četl jsem že nepotřebuji živnostenský list a netýká se mě ani danění když vlastním pouze 30 včelstev, jak je to v případě, když bych chtěl prodávat ořechy s medem když ořechy bych měl z vlastního stromu. Děkuji

Zobrazit odpověd

Zdanění klikání  17.09.2016

Dobry den, Mam 19 let a jsem student stredni skoly. Uvazuji nad tim, ze se pustim do affiliate marketingu konkretne na teto strance: http://www.clickcash.com/, abych si privydelal ke studiu nejake penize. Podle webu clickcash.com jejich firma sidli v USA. Jedna se o zisk s provize (tohle mi napsali primo majitele firmy: "You will declare your earnings as commissions."). Penize bych si nechaval zasilat na bankovni ucet. Moje otazka tedy zni jak je to s danenim? Stacilo by kdybych jednou za rok secetl kolik penez jsem si tim vydelal a podal danove priznani a odvedl tedy 15% dan? Dekuji predem za odpoved.

Zobrazit odpověd

Osvobození zasíťovaných pozemků  15.09.2016

Dobrý den, vlastním pozemky déle než 5 let, získala jsem je dědictvím. Nyní jsou vedeny jako orná půda,ale v územním plánu jsou určeny pro výstavbu. Chtěla bych pozemky zasťovat a pak prodat. Budu osvobozena od daně z příjmu, když je vlastním více jak 5 let, ale zasíťuji je až nyní a prodám třeba za rok ?. Děkuji.

Zobrazit odpověd

Co s problémovým bratrem  12.09.2016

Dobrý den, mám dotaz ohledně pozastavení živnosti. Bratr pracuje jako OSVČ, avšak poslední dobou dává více přednost alkoholu před prací a tudíž několik měsíců již nepracuje a tím pádem mu stoupají penále na zdravotním a sociálním. Živnost však nezrušil, není s ním jakákoliv domluva, pomoc odmítá. Je nějaká možnost, aby došlo k pozastavení živnosti bez jeho vědomí? Mockrat děkuji.

Zobrazit odpověd

Prodej bytu převedeného od družstva  12.09.2016

Dobrý den, u možností "daň z příjmu při prodeji nemovitosti" jsem nenašel variantu: byt je cca 8 let družstevní, převede se do OV a po cca 1 roce se prodá. Družstevníkem a pak vlastníkem stále stejná osoba. Jak je to pak z daní z příjmu, jaké lhůty pro osvobození pak platí a co lze uplatnit na straně "výdajů"? Děkuji. Zdraví P M

Zobrazit odpověd



Prodej movitých věcí  29.08.2016

Dobrý den, Mám možnost prodat movitou vec (náhradní díly) za vyhodnou cenu. Díly vlastníme již řadu let +-8 let. Jsem klasicky zamestnanec - nepodnikám. Tyto díly bych prodal kupní smlouvou firmě (s.r.o.) jedná se příjem cca 800 000kč, musím fin. uradu neco hlasit ? budu muset castku danit ? plynou pro me nejake povinosti vuci FU Předem dekuji za pomoc

Zobrazit odpověd