Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 3 výsledků se štítkem daň z příjmu (DP)
Jak sestavit přiznání  08.01.2019
Dobrý den. Dostala jsem na starost účetnictví spolku - Sdružení rodičů a nevím si rady s Přiznáním k dani z příjmů PO. Vůbec netuším co do kterého řádku zapsat a nedaří se mi ani najít rady na internetu. Byla bych moc vděčná za pomoc. Naše příjmy jsou: členské příspěvky, poplatky za půjčování lyží, sponzorské dary, prodej vstupenek na školní ples a úroky z běžného účtu. Výdaje jsou: bankovní poplatky, daň z úroků, nejrůznější příspěvky na školní akce (přísp. na exkurze, na lyžák, na besedy, doprava a startovné na soutěže atp.), odměna pro účetní, daň z této odměny, odměny pro žáky za úspěchy v soutěžích a studijní úspěchy, pohoštění výboru SR, příspěvky na organizaci studentských akcí a projektů, výdaje na organizaci školního plesu, výdaje na praní sportovních dresů. Jiné příjmy ani výdaje nemáme. Jako hlavní činnost máme - výchovná a finanční pomoc při vzdělávání. Předem moc děkuji za radu
Zobrazit odpověd

Paušální výdaje na vozidlo  03.01.2019
Dobrý den, mám rychlé dotazy. Předem děkuji za odpověď, kterou jsem tady nenašel. Mám autodopravu, jsem plátce DPH, vedu daňovou evidenci (sdružení 2 osob). Máme jednu dodávku, psanou na mě, jako vedoucího DE. Vše máme s kolegou na půl. Otázka je: 1) můžeme si dát každý svůj soukromý osobní vůz do výdajů 4000 kč měsíčně, když je užíváme i soukromě? 2) vozidla nejsou v obch.majetku-musíme platit i silniční daně? Pokud ano, krátí se nějak 80:20? 3) osobní auta využíváme pouze na cestu k firmě, kde přesedneme do služební dodávky a potom zpět domů. Případně k jetí pro papíry s trasou nebo s vystavenou fakturou k našemu odběrateli. Je to považováno z hlediska zajištění podnikání nebo takové cesty se neuplatňují v podnikání? 4) knihy jízd se při paušálu 4000 kč vést nemusí? Předem děkuji za Váš čas. S pozdravem Leoš Kaderka
Zobrazit odpověd

Dar partnerce  02.01.2019
Dobrý den, Rád bych své partnerce věnoval svou druhou nemovitost, ve které nyní nežijeme (jde o domek na malé vísce). S partnerkou žijeme více než rok (máme stejnou trvalou adresu již i v občanských průkazech více než rok) v mém prvním domě. Dočetl jsem se, daň z darování nemovitosti se nemusí platit v případě že jsme s partnerem žijtete více jak rok ve společné domácnosti (viz. Podle § 10 odst. 3 písm. c) zákona o daních z příjmů je darování nemovitosti považováno za bezúplatný příjem, který je osvobozen od daně z příjmů: 1) od příbuzného v linii přímé a vedlejší… 2) od osoby, se kterou poplatník žil nejméně po dobu jednoho roku bezprostředně před získáním bezúplatného příjmu ve společně hospodařící domácnosti a z tohoto důvodu pečoval o domácnost nebo byl na tuto osobu odkázán výživou.) Nerozumím tomu, zda mohu partnerce věnovat svou druhou nemovitost a přitom neplatit daň z převodu nemovitosti, ve které nežijeme a tudíž ani neni vedena v občanských průkazech, ale chápu to že by to neměl být problém, je tomu opravdu tak? A jak se případně toto před státem prokazuje? Děkuji a jsem s pozdravem Petr B.
Zobrazit odpověd