Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 13 výsledků v kategorii PO - podnikatelské (s.r.o....) se štítkem daň z příjmu (DP)
Převod nemovitosti společníkovi  09.12.2019
Dobrý den. Prosím o radu, jak převést nemovitost z s.r.o. na fyzickou osou (jediný spol.) bez likvidace. Jsem jediným společníkem s.r.o. V roce 2008 společnost koupila za cca 7,5 mil. nemovitost (RD + pozemek) na kanceláře. Na prodej jsem společnosti půjčil cca 4.7 mil Kč. Od roku 2009 probíhala rekonstrukce této nemovitosti do 2017. Od roku 2006 -2018 jsem si nevyplácel podíly na zisku tj. cca 5 mil. Kč Protože společnost nemá tak velkou hotovost na účtě, chtěl bych vypořádat podíly na zisku resp. vrácení půjčky pomocí této nemovitosti. Odhadní cena nemovitosti cca 9 mil. Kč Zůstatková hodnota nemovitosti je 5,5 mil. Kč bez pozemku (pozemek pořizovací hodnota 2 mil.Kč) Děkuji. J Z
Zobrazit odpověd

Pronájem kanceláře vlastní s.r.o.  29.10.2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda a jakou formou mohu uplatnit pronájem kanceláře a sklepa za cenu obvyklou ve vlastním s.r.o. Kancelář je místnost v domě mého manžela, kde společně bydlíme. Kupní smlouva však zní pouze na něho a dům koupil před svatbou. Sklep náleží k bytu, kde jsem majitelkou já. Mohu jako soukromá osoba udělat smlouvu o pronájmu za cenu obvyklou se s.r.o., kde jsem jediným vlastníkem?
Zobrazit odpověd

Benefiční akce realizovaná s. r. o.  29.10.2019
Dobrý den, klient chce pořádat nevýdělečnou (benefiční) akci, kdy pořadatelem by byla jeho firma (s.r.o.). Předmět podnikání má firma pouze ostrahu majetku a osob a služby neuvedené v přílohách 1 až 3. Firma je měsíční plátce DPH. Je to vůbec možné ve firmě takovou to akci pořádat? Jak mi se to případně řešilo v účetnictví ? Napadlo mě pouze rozdělit akci na zvláštní středisko. Moc děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd

Náhrada za použití vozidla  22.08.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v obchodním majetku máme zařazené osobní auto. Toto auto využívá jednatel i k soukromým účelům. Každý měsíc jednatel vyplácí firmě ujeté soukromé km. Jak vypočítám částku, kterou musí zaplatit? Bude to: spotřeba v TP:100xcena PHM dle vyhlášky nebo dle dokladu+sazba základní náhrady (4,10 pro rok 2019)*ujeté km soukromé nebo tam ta sazba základní náhrady (4,10) nebude? Děkuji.
Zobrazit odpověd

Oznámení o prodeji podílu na právnické osobě  05.08.2019
Dobrý den, chtěla jsem se prosím zeptat na jednu věc ohledně prodeje firmy. Firma byla prodána druhému majiteli (více než 5 mil.). Jedná se o právnickou osobu. Bylo mi řečeno, že mám "nějaký" formuláře zaslat na finanční úřad, ale nevím vůbec který. Dívala jsem se na internet a tam jsem našla jen Oznámení o osvobozených příjmech podle §38V zákona o daních z příjmů ve znění pozdějších předpisů. Toto asi není určitě ono, protože se to týká fyzické osoby. Děkuji moc za radu.
Zobrazit odpověd

Chybně vykázaná ztráta při nulových příjmech  09.07.2019
Dobrý den, s.r.o. má asi 4 roky po sobě jen pár drobných nákladů, ale jen v jednom roce jednu tržbu. V daňových přiznáních k dani z příjmů byly náklady uvedeny jako daňově uznatelné, ale nejsem si jistá, když náklady negenerují žádné tržby, jestli nemají být daňově neuznatelné. Pokud ano, má se podat dodatečné DAP za roky, kdy nebyla žádná tržba? Na kterém řádku to uvést? Hrozí pokuta, když se dodDap podá/nepodá (daň je vždy 0)? Má se nějak zohlednit v účetnictví, že firma nemá tržby (např. poznámka v příloze k účetní závěrce)? Děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd


Sádrokartonová příčka jako technické zhodnocení  04.04.2019
Dobrý den , v nemovitosti měním budováním sádrokartonových příček dispozici kanceláře ( z jedné dvě) pro nájemce. Musím účtovat jako TZH (tyto náklady s ostatním TZH na dané nemovitosti přesáhnou 40 tis./rok) nebo tuto příčku mohu dát do oprav? Po 2 letech příčku opět ruším. Děkuji.
Zobrazit odpověd


Náhrada manka (zpronevěry) zboží  25.01.2019
Dobrý den,prosím o radu, jak mám zaúčtovat splátku za zpronevěřené zboží, jako daňový nebo nedaňový příjem? Měla bych dát i do EET? V roce 2010 nám zaměstnanec zpronevěřil zboží za 100.000,- s DPH, šetřila to policie,byl soud a byl odsouzen nepodmíněně s tím, že musí dluh zaplatit.Na konci roku 2010 jsem z výdajů odečetla 83.333,- bez DPH jako nedaňový výdaj za chybějící zboží. Teď mi po osmi letech 27.9.2018 tento bývalý zaměstnanec uhradil první splátku za zpronevěřené zboží ve výši 11.000,- a domluvil si splátkový kalendář, že zaplatí každý měsíc 10.000,-. Vedu daňovou evidenci.
Zobrazit odpověd

Postoupení závazku  23.01.2019
OSVČ, který založil s.r.o. a nyní paralerně fungují oba. Z OSVČ se odkupuje majetek. V OSVČ již není moc peněz a zůstala tam nepslacené půjčky ve výši 300tis. od fyzické osoby nepodnikatele. Je možné postoupit nepslacenou půjčku do s.r.o.? Je to tak, že pokud by šlo k postoupení, musí OSVČ dodanit postoupení pohledávky, tedy zvýšit si ZD o 300tis.? V s.r.o. by se to poté jak účtovalo?děkuji
Zobrazit odpověd

Dvě auta ze sedmi na paušální výdaje na dopravu  22.01.2019
Dobrý den, máme dotaz k paušálu na dopravu: Jsme s.r.o., vlastníme 7 vozů, které používáme k podnikání, platíme za ně silniční daň, analyticky máme rozúčtováno PHM podle jednotlivých vozů. Lze uplatnit na 5 vozů výdaje skutečné a na 2 vozy paušál na dopravu? Děkuji za odpověď . C P
Zobrazit odpověd

Vedení účetnictví jednatelem  16.01.2019
Dobrý den,s.r.o. má 2 společníky,kteří jsou zároveň jednateli této s.r.o. Jeden z nich podniká jako OSVČ-účetní ,přičemž i s.r.o. má oprávnění - na vedení účetnictví,nikomu ale tyto služby neposkytuje.Naopak jednatel-společník má své dlouhodobé klienty,má své prostory,svoje vybavení,a chce fakturovat svému s.r.o. za cenu obvyklou.Je to možné nebo se v tomto případě pohlíží na příjem jednatele jako na příjem ze závislé činnosti?Děkuju za odpověď P
Zobrazit odpověd