Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 5 výsledků v kategorii OSVČ - podnikající fyzické osoby se štítkem nájem

Skutečné výdaje u pronájmu  22.08.2019
Dobrý den, jsem státní zaměstnanec a zároveň soudní znalec, kde jsem se stal plátcem DPH. Zároveň pronajímám nemovitost, kde uplatňuji skutečné výdaje formou odpisů. Cenu nemovitosti mám odpisově nastavenu na 30 let. (Do nákladů dávám i vozidlo a přiměřeně jeho provoz). Nedělám chybu? Je tento postup správný (odpisy u plátce DPH, kdy nejde přímo o podnikání v klasické podobě)? Pokud je postup chybný, jak bych se měl zachovat? Děkuji za odpověď. ŠV
Zobrazit odpověd

Příspěvky do fondu oprav na technické zhodnocení  08.08.2019
Pokud příspěvky do FO začnu dávat do nákladů až v roce 2019 v celkové částce např. 6 000,- Kč /protože až nyní tam je nájemce, jinak do FO platíme již několik let/ a na konci roku 2019 se zároveň dozvím, že můj podíl na TZ je 7 000,- Kč, tak zvýším daňový základ jen o 6 000,- Kč a cenu bytu zvýším pro odpisy také o 6 000,- Kč nebo o 7 000,- Kč. Děkuji za odpověď. Mějte pěkný den a děkuji
Zobrazit odpověd

Nájem a plátce DPH  11.04.2019
Dobrý den, prosím podnikám jako OSVČ a ještě pronajímám byty, v daň. přiznání § 9, ale ty nejsou v obchodním majetku. Jsem plátce DPH. Prosím musím tento příjem každý kvartál uvádět v přiznání k DPH jako příjem osvobozený od DPH . Bude to na v daň. přiznání k DPH řádku ř.50 a na řádku 51 bez nároku na odpočet? moc vám děkuji.
Zobrazit odpověd

Odpisy při pronájmu; paušální výdaje na vozidlo v SJM  17.03.2019
Dobrý den, mám dva dotazy ke zdanění příjmu z pronájmu bytu: 1. Pokud jsem nenechala nemovitost ocenit na reprodukční cenu nemovitosti k počátku pronájmu (byt koupen 2008, pronájem od 2018), můžu tak učinit dodatečně? Nebo můžu první rok výdaje uplatnit paušálem 30% a až další rok (s novou nájemní smlouvou) udělat znalecký posudek a uplatňovat odpisy? 2. Pokud je vozidlo ve společném jmění manželů a uplatňuji na něj krácený výdajový paušál 4000 Kč/měsíc, může můj manžel vozidlo v rámci soukromého užívání vozidla řídit/používat? Předem děkuji za odpovědi.
Zobrazit odpověd