Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 65 výsledků se štítkem přenesení daňové povinosti (DPH § 92a)
Stavební práce v ČR pro zahraničního odběratele  11.05.2017
Dobrý den, Český plátce DPH poskytne stavební práce na nemovitosti , která se nachází na území ČR pro francouzskou firmu – plátce DPH ve Francii (pro podnikatelskou činnost). Místo plnění ČR podle §10 zákona DPH v platném znění. Fakturuje se s DPH nebo bez? Děkuji.
Zobrazit odpověd

Pozdě přijatá faktura  20.03.2017
Dobrý den,dnes jsem obdržela přijatou fa na opravu budovy která se týka tech.zhodnocení je z roku 2016 DUZP 30.12.2016 datum vystavení je 30.12.2016 částka je nad 10.000,-a dodavetel ji uvedl v KO 12/2016 jsem čtvrt.plátce dph musím udělat opravné přiznání za 4/2016 a opravné KO za 4/2016 nebo jak postupovat.Děkuji
Zobrazit odpověd

Pozdě dodaný doklad přenesení daňové povinnosti  24.02.2017
Dobrý den, dodavatel nám v 11/2016 vystavil fakturu v režimu přenesení daňové povinnosti a v listopadu nám rovněž dodal zboží. Faktura nicméně nesplňovala podmínky pro daňový doklad (nafaktuře nebyly uvedeny částky v Kč), proto byla dodavateli vrácena a v DPH přiznání nebyla vykázána. V únoru 2017 jsme získali opravenou fakturu. Je možné tuto fakturu zahrnout do řádného přiznání za únor 2017 a nebo je nutné podat dodatečné daňové přiznání za listopad 2016? Je možné postupovat podle §104/1 a daň odvést a zároveň uplatnit NO v únoru 2017? Děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd

Prodej nepotřebného materiálu  21.02.2017
Dobrý den, jsme plátci DPH a nakoupili jsme od zámečnické firmy - plátce - materiál včetně montáže, což nám bylo fakturováno v režimu přenesené daň. povinnosti. Vše máme zatím zaúčtováno na nedokončeném majetku, protože stavební akce nebyla ukončena. Teď ale chceme část nepotřebného materiálu, který nám byl fakturován v PDP prodat dalšímu plátci (již bez montáže). Domnívám se, že vystavíme fakturu s 21% DPH, režim PDP nepoužiji. Je to tak správně? Děkuji
Zobrazit odpověd


Silniční daň z auta nepoužívaného pro podnikání  12.01.2017
Dobrý deň, konateľ jednoosobovej sro obstaral motorové vozidlo. Toto vozidlo zaradila účtovníčka do majetku firmy, uplatnila odpisy, zaúčtovala PZP. Prebrala som po nej účtovníctvo. Na moju otázku, prečo nebolo účtované o silniční dani a neboli uhradené zálohy mi odpovedala, že nikto jej nepovedal, že sa vozidlo bude používať na podnikanie.... Nikdy som sa nestretla s prípadom, že by vozidlo kúpené do majetku firmy nebolo využívané na firemné účely, ale v poriadku, pripúšťam, že táto možnosť existuje. Čo je ale podľa mňa protichodné, je zaúčtovanie nákladov súvisiacich s vozidlom do daňových výdavkov, keď sa podľa nej vozidlo na podnikanie nepoužíva... Vopred ďakujem a odpoveď.
Zobrazit odpověd

Dovoz značek a jejich montáž  29.12.2016
Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou, Jsme s.r.o., plátci DPH. Hlavní činnost - dopravní značení. Zákazník si u nás objednal montáž dopravního značení včetně dovozu dopravních značek na určení místo. Montáž značek a vodorovného značení by se měla uvádět přenesená daň.Jak máme vyfakturovat práci a dopravu u které se uvádí daň 21%.Může to být vystaveno na jedné faktuře nebo dopravu musím vyfakturovat zvlášť na nové faktuře? děkuji
Zobrazit odpověd

DPH ze záloh na režim přenesení povinnosti  22.11.2016
Dobrý den, účtuji firmu, která je obchodník s energií a plynem. Platí měsíční zálohy, ale daňový doklad nedostává, protože je v režimu přenesené daňové povinnosti a pak 1x za rok vyúčtování. Kdy mám použít přenesenou daňovou povinnost. Už u záloh nebo až u konečného vyúčtování??
Zobrazit odpověd





Daňový doklad s různými plněními  13.07.2016

Dobrý den, 30.06. jsme dostali FA s datem vystavení 28.06.2016, DUZP 31.05.2016.Část FA je s DPH (odběr energií, úklid, odvoz odpadů - 22 554,- Kč), část (stavební úpravy - 5 000,- Kč) je v režimu PDP.Lze takto vystavit FA? Různá zdanitelná plnění s různými sazbami DPH na jedné FA? Lze ji rozdělit s tím,že část FA s DPH bude až v červnovém DPH (dle data doručení) a část musíme "dodanit" dodatečně v květnovém DPH a KH? Nebo musí být vydány 2 FA? Nebo má být vše fakturováno buď s DPH či vše bez DPH? Děkuji.

Zobrazit odpověd

Opravný doklad v režimu přenesení povinnosti  12.07.2016

Dobrý den, vystavujeme faktury s přenesenou povinností na elektromontážní práce. Nyní nám zákazník po dvou měsících celou práci oprávněně reklamoval. Vystavila jsem mu opravný doklad na celou částku taktéž s přenesenou povinností. Na opravném dokladu je datum vystavení a DUZP 30.6.16, zákazník nám převzetí opravného dokladu potvrdil až 10.7.16. S jakým datem vstupuje tento opravný doklad do přiznání a do kontrolního hlášení? Je vůbec nutné žádat odběratele o potvrzení převzetí opravného dokladu? Děkuji za odpověď a za provozování poradny.

Zobrazit odpověd

Režim přenesení povinnosti a DPH  09.07.2016

Dobrý den, prosím o radu ohledně RPDP při fakturaci za dodané zboží: 1.dodávka zboží v RPDP (nad 100 t.) v hodnotě 130 t. + zboží bez RPDP - bude vyčíslena DPH jen u zboží bez RPDP? 2. dodávka zboží v RPDP (nad 100 t.) v hodnotě 80 t. + zboží bez RPDP za 30 t. - celkem fa za 110 t. ... bude daněno vše? Děkuji za odpověď. M.S.

Zobrazit odpověd


Stavební práce v ČR pro zahraniční firmu  24.05.2016

Montáž a demontáž lešení v tuzemsku českým plátcem DPH pro německou firmu, faktura vystavena v EUR, německá firma má DIČ resp. VAT: DExxxxxxxxxx. Bude faktura vystavena v režimu přenesené daňové povinnosti a kde bude případně uvedeno v kontrolním hlášení a daňovém přiznání. Nebo RPDP aplikován nebude a na faktuře bude DPH vypočítána a odvedena? Děkuji.

Zobrazit odpověd

Přefakturace servisu výtahu  09.05.2016

prosím o radu - Jsme neziskovka - mám kvartální fakturu paušál za servis výtahu v režimu PDP. Poměrnou část přefakturuji našemu podnájemci, který je plátce. Příklad:1) faktura přijatá 2160,- PDP z částky 2 000,- přenesená DPH 21% účtuji 518/343 částka 160,- přenesená 21% účtuji 343/343 2) faktura vydaná částka 160,- + DPH přefakturuji a DPH odvedu Musím mu fakturovat také v režimu PDP, nebo jenom s DPH?

Zobrazit odpověd

Prodej nemovitosti s DPH nebo bez?  09.05.2016

Dobrý den, právnická osoba s.r.o. plátce DPH prodává nemovitost zařazenlou do obchodního majetku, právnické osobě také plátci DPH. Jak je to s DPH. Majetek je zařazen více jak 5 let. Podle informací je možno uvést DPH, kde se jedná o přenesenou daň. Jaké to má dopady na společnosti a co je výhodnější. Prodat bez DPH nebo s přenesenou daní?I Děkuji

Zobrazit odpověd

Přenesení povinnosti u obilovin  18.04.2016

Dobrý den, mám dotaz ohledně přenesené daňové povinnosti. Jedná se o to že firma nakoupila osivo s přenesenou daňovou povinností za částku třeba 400tisíc, dále osivo přeprodává, koupila jsem od ní osivo v hodnotě 35tis. a fakturu mi vystavili také s přenesenou daňovou povinností, jde mi to jestli je to správně, že já jsem poslední odběratel a jestli daň mám odvést já? Nebo jestli daň měla odvést firma a mě už fakturovat cenu s DHP. Děkuji za odpověď s pozdravem K

Zobrazit odpověd



Přenesení povinnosti u pronajatých prostor  21.03.2016

Dobrý den, vyfakturovali jsme firmě, která je plátce DPH práce, které spadají do režimu přenesené daňové povinnosti. Jedná se o stavební a montážní práce na objektu, který firma používá ke své ekonomické činnosti (sklad potravin), ale budova je pronajata, firma ji nemá v majetku... Firma nám tvrdí, že na pronajatou nemovitost nemůžeme uplatňovat režim přenesené daňové povinnosti. Já si myslí, že ano. Že je rozhodující, že jsou plátci DPH a že nemovitost používají ke své ekonomické činnosti. Prosím, myslím si to správně? Děkuji za odpověď A D

Zobrazit odpověd

kdy patří přenesení povinnosti do kontrolního hlášení  10.03.2016

jsem s.r.o. - čtvrtletní plátce DPH, podávám kontrolní hlášení měsíčně. Obdržela jsem po termínu podání kontrolního hlášení fakturu s přenosem daně §92, DUZP 31.1. 2015. Musím udělat následné kontrolní hlášení za leden 2016, nebo můžu dát do února 2016?

Zobrazit odpověd

Jiné zboží v režimu přenesení  07.03.2016

Je možné, dohodnout se s naším odběratelem, pokud mu dodáváme zboží spadající do přenesené daňové povinnosti a současně zboží, které do přenesené daňové povinnosti nespadá, že budeme VŠE účtovat v přenesené daňové povinnosti. /Jedná se o velké množství položek a docela velkou administrativní zátěž v rozlišování kam výrobky zařadit - výrobky z nerez.materiálu/. Děkuji.

Zobrazit odpověd