Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 11 výsledků v kategorii DPH (nezáleží na právní formě) se štítkem nájem

Pronájem sportoviště OPS  20.09.2016

Dobrý den, prosím o radu jakou sazbu DPH použít u následujícího případu: Firma S.R.O. vlastní nemovitost s plaveckým bazénem. Firmě O.P.S. každý čtvrtek pronajme dráhu na plavání. Firma O.P.S. tam pořádá kurzy plavání pro dospělé. Dotazy jsou vlastně dva. Lze vztah SRO - OPS definovat přílohou ZDPH č.2 CZ-CPA 93.11? A druhý dotaz : Lze činnost O.P.S. definovat dle §61 odst.d) ? Moc děkuji za názor.

Zobrazit odpověd



Pronájem a DPH  19.05.2016

Dobrý den, ještě k dotazu http://www.adar.cz/online-poradna/11605-jak-se-nestat-platcem-dph-s-najmy-nad-milion 1. Pokud podle smlouvy o nájmu platí nájemník služby přímo správci domu a případný přeplatek dostane vrácený od správce a já (pronajímatel) vedu pouze evidenci příjmů a výdajů(neúčtuji), tak bych měl poskytovat pouze osvobozená plnění ( dostávám pouze nájem) a plátcem DPH bych se nestal? 2. Jsou služby osvobozená plnění? Nikde na vyúčtování služeb DPH není? 3. Garáže jsou dvě správně bych měl pronajímat s DPH, ale asi bych se pak stal plátcem DPH, pokud ano je nejlepší je prodat? Děkuji.

Zobrazit odpověd


Jak se nestat plátcem DPH s nájmy nad milion  02.04.2016

Dobrý den, vlastním nemovitosti - byty a garážová stání, zdaňováno podle § 9 s uplatňováním skutečných nákladů, kde příjem z pronájmu, zálohy od nájemníků na elektrickou energii a zálohy od nájemníků na služby budou vyšší než 1 mil, musím se registrovat k DPH? Je možné, aby elektroměry zůstaly napsané na pronajímateli a nájemníci hradili zálohy a vyúčtování přímo energetice bez ovlivnění povinnosti platit DPH? To samé u služeb, které nejdou na nájemníka přepsat. Co bych měl udělat abych se plátcem DPH nestal? Děkuji.

Zobrazit odpověd

Přenesení povinnosti u pronajatých prostor  21.03.2016

Dobrý den, vyfakturovali jsme firmě, která je plátce DPH práce, které spadají do režimu přenesené daňové povinnosti. Jedná se o stavební a montážní práce na objektu, který firma používá ke své ekonomické činnosti (sklad potravin), ale budova je pronajata, firma ji nemá v majetku... Firma nám tvrdí, že na pronajatou nemovitost nemůžeme uplatňovat režim přenesené daňové povinnosti. Já si myslí, že ano. Že je rozhodující, že jsou plátci DPH a že nemovitost používají ke své ekonomické činnosti. Prosím, myslím si to správně? Děkuji za odpověď A D

Zobrazit odpověd



Pronájem squashových kurtů  18.02.2016

Dobrý den, jsme plátci DPH, chceme pronajímat (dlouhodobě) nebytový prostor včetně zabudovaných squashových kurtů neplátci DPH. (Kurty byly odepisovány samostatně jako movitá věc.) Vztahuje se osvobození od DPH na celý předmět nájmu, nebo jej musíme rozdělit na 2 části a u nájmu kurtů připočítat DPH?

Zobrazit odpověd