Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 39 výsledků v kategorii DPH (nezáleží na právní formě) se štítkem zahraničí





Poskytnutí služby do jiné země EU  18.09.2016

Dobrý den, Rád bych se na vás obrátil s následujícím dotazem. Jsem OSVČ, neplátce DPH. Poskytl jsem službu firmě se sídlem v Irsku, kterou blíže neznám. Komunikace probíhá pouze elektronicky. Tato po mě nevyžaduje fakturu, pouze jakýsi přehled odpracovaných hodin. Platba probíhá na virtuální účet v USD (PayPal). Rád bych se zeptal, zda v tomto případě pro mě platí povinnost registrovat se jako osoba identifikovaná k dani a jaké by z toho pro mě plynuly další povinnosti a odvody? Budu potřebovat znát VAT number společnosti a další informace? Popřípadě jaké za toto plynou sankce? Děkuji, s přáním příjemného dne Michal

Zobrazit odpověd

Rozdíl mezi cením kurzem a účetnictvím  17.09.2016

Vývoz zboží: Dobrý den, při vývozu zboží do 3. země je faktura bez DPH, vývoz zboží prokázán na VDD, zde je ale jiná částka, než na faktuře (celní kurz a denní kurz ČNB). Kterou částku uvádím do DPH při jeho odpočtu (jsme plátci DPH) tu z faktury nebo z celního dokumentu? Případně jak zaúčtuji rozdíl mezi fakturou vydanou a celním VDD? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

Služba vymalování nemovitosti v jiné zemi EU  17.09.2016

DPH - Poskytnuté malířské služby do EU: česká s.r.o., plátce DPH, provedla v září 2016 výmalbu prostor bytového domu fyzické osobě, německému plátci DPH, v Německu. Pokud by tuto službu poskytla českému plátci v rámci jeho ekonom.činnosti, došlo by k přenosu DPH na odběratele dle §92 ZDPH. Prosím o sdělení, zda s.r.o. nebude postupovat špatně, když: 1) vystaví v září fakturu v CZK (30.000,- Kč) bez DPH 2) podá Kontrolní hlášení za 9/2016 do 25.10.2016, plnění nebude uvedeno 3) podá Souhrnné hlášení za 9/2016 do 25.10.2016, plnění bude uvedeno 4) podá Přiznání k DPH za 3.q.2016 do 25.10.2016, plnění bude uvedeno na ř.21. Mnohokrát děkuji za zprávu - nesetkávám se ve své praxi s touto, pro mnohé běžnou, situací. L H, P2

Zobrazit odpověd

Služba ze Slovenska a DPH  25.08.2016

Dobrý den, Naše s.r.o. uzavřelo smlouvu na poskytování právních služeb na Slovensku se slovenskou právničkou (slovenské DIČ druh registrace dle §7a slovenského zákona o DPH). Obdrželi jsme fakturu, kde uvádí svoje IČO i DIČ, současně však na faktuře uvádí, že není plátcem DPH. Jak máme postupovat u reverse charge? Zaevidovat do ř. 5 a 43 hlášení DPH nebo je jiný postup? Děkuji za informaci J

Zobrazit odpověd




Webhosting ze Švýcarska a DPH  11.08.2016

Dobrý den, zakoupil jsem službu (webhosting) u společnosti mající sídlo ve Švýcarsku. Já jsem podnikající fyzická osoba na IČ, neplátce DPH, výdaje uplatňuji paušálem. Na faktuře je uvedeno "Na toto plnění se váže povinnost samozdanění (reverse-chargé systém)". Bohužel jsem nikde nenalezl jednoznačnou odpověď, jak mám postupovat dále. Zda toto neřešit nebo se kvůli této platbě musím při podání dalšího daňového přiznání přihlásit jako plátce DPH nebo jak jinak postupovat .... Děkuji za odpověď. V.Š.

Zobrazit odpověd

Přefakturace ubytování do zahraničí  09.08.2016

Dobrý den, český plátce DPH poskytl odtahovou službu v ČR zahr.neplátci / neuvedl DIČ ,ani jsem následně nezjistila / + zajistil ubytování v ČR /doklad z hotelu s 15% DPH/ - obě služby přeúčtovány zahr. firmě - této firmě bez DPH. Čs. asistenční služba k fakturaci odtahu uvádí u příjemce služby: VAT guideline Exempted, u přeúčtování hotelu: VAT guideline Local tax. Můžete mi prosím poradit, zda fakturovat bez DPH nebo jako neplátci klasicky fakturovat čs. DPH? Podnikatel vystavil 2 faktury bez DPH, ale nevím, jestli je to správně. Děkuji.

Zobrazit odpověd



Kdy uvést pořízení zboží do přiznání a KH  05.08.2016

Dobrý den, prosím o radu. Jsme měsíční plátci DPH a nakupujeme zboží z EU. V červnu 28.6.2016 jsme zaplatili italskému plátci zálohu za zboží. Zboží nám bylo doručeno 29.7.2016 (doklad CMR) a s ním nám přišla faktura s datem 30.6.2016. Musíme dělat dodatečné DPH a následné KH za 6/16 (dle datumu vystavení Fa) nebo tu fakturu můžeme dát do DPH a KH za 7/16 (dle datumu doručení zboží)?

Zobrazit odpověd

DPH při dovozu z Turecka  05.08.2016

Dobrý den, rád bych se zeptal kolem DPH s Tureckem. Jelikož Turci mi posílají zboží, kde je již DPH obsažené v ceně takže zaplatím DPH poprvé v Turecku, při dovozu zaplatím znova DPH v ČR. Je to tak správně že zaplatím ve dvou zemí 2x DPH? Jelikož Turecko není v EU? Dříve jsem objednával z Potugalska a tam bylo zboží bez DPH protože se to DPH vybralo až v cílové zemi v ČR, to ale s Tureckem neplatí? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověd

Plátcem DPH při poskytnutí služby do jiné země  21.07.2016

Zdravim, Mam slovensku zivnost, no posledne 2 mesiace som vykonaval pracu v cechach (filmova produkcia), zivnost mam len 2 mesiace a ziaden prijem som zatial nemal, takze niesom platca DPH. Ked som poslal fakturu, tak mi uctovnicka z produkcnej spolocnosti pre ktoru som pracoval odpisala: "je potřeba, abyste se přihlásil k DPH, protože fakturujete plátci DPH v ČR." Zatial mi kazdy povedal ze to je nezmysel, no chcel by som si to este nejako viac 'oficialne' overit... Otazka teda znie, moze neplatca DPH zo Slovenska fakturovat platci DPH v CR? Srdecna Vdaka, M M.

Zobrazit odpověd


Nákup a prodej aut mimo ČR  14.07.2016

Dobrý den chtěla bych se zeptat, zda postupuji správně. OSVČ, plátce DPH nakupuje ojeté nákladní automobily z polska (popř. německa), tady je opraví a prodává dál buď v tuzemsku, nebo na Slovensko. Při nákupu účtuju nákup zboží z EU s nárokem na odpočet (tzn. zdaním a hned odečtu) a při prodeji v tuzemsku vystavím klasickou fakturu s DPH a na Slovensko pro plátce DPH, kde mám jeho DIČ fakturu bez DPH. Na základě toho pak posílám souhrnné hlášení. Postupuju správně, nebo je u aut něco zvláštního. Děkuji

Zobrazit odpověd




Nákup zboží z EU neplátcem  29.04.2016

Dobrý den. Neplátce DPH, vede DE, má obchod s textilem v ČR. Nakupuje zboží pouze v ČR a v ČR prodává zákazníkům. Ale... v květnu 2015 koupil zboží od slovenské firmy. Celková cena na faktruře je jen 570kč s DPH. Mělo se v květnu 2015 podat daň.přiznání a zaplatit dph? Co by bylo potřeba teď udělat? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověd