Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 2 výsledků v kategorii DPH (nezáleží na právní formě) se štítkem nemovitosti a byty

DPH ze zprostředkování prodeje družstevního bytu  23.04.2020
Dobrý den, upozornil jsem realitní kancelář, že převod družstevního podílu je osovobozen dle § 54 odst. (1) písm. a) zákona o DPH a zprostředkování prodeje podílu je osvobozeno dle § 54 odst. (1) písm. y). Bylo mi však odpovězeno : ve vztahu s naší činností se jedná o zprostředkování obchodu jako takového a od se DPH prostě nedá oddělit. Uvedené se vztahuje na společnosti, které mají dle par.54 činnost finanční činnosti, což naše RK nemá a mít nebude. Můj dotaz tedy zní, zda odpověď realitní kanceláře je správná, protože ve znění § 54 odst. (1) písm. y) OZ nic takové ho nevidím. Děkuji P K
Zobrazit odpověd