Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 33 výsledků v kategorii Nezáleží

Změna sazby daně z převodu nemovitosti při prodeji na přlomu roku  16.12.2012

Dobrý den, v říjnu 2012 jsem prodala byt v OV (právní účinky vkladu v listopadu 2012). Potřebuji vědět, jestli bude sazba daně z převodu nemovitosti 3 nebo 4 procenta, pokud budu daňové přiznání podávat v lednu 2013 (nemám ještě hotový znalecký posudek, takže to letos patrně nestihnu).Děkuji JV.

Zobrazit odpověd


Zahájení odepisování nemovitosti  27.10.2012

Dobrý den, prosím o radu. Mohu zahájit daňové odepisování koupené nemovitosti, která je v katastru nemovitostí evidována jako objekt pro bydlení (rodinný dům) a ve které bude provozována podnikatelská činnost charakteru poskytování služeb (výuka jazyků), aniž by byla provedena změna v užívání stavby dle §126 a násl. stavebního zákona, resp. tato změna bude provedena až v následujícím kalendářním roce?

Zobrazit odpověd

odpis automobilu  24.10.2012

Dobrý den, máme zakoupený firemní automobil,pořízen v září roku 2012. Prosím o radu,jak tento automobil odepisovat,když bychom chtěli co nejvíce ponížit výnosy na konci tohoto roku. Pořizovací cena je 1.300.000,-Kč. Prosím napište mi,jak vypočítám odpis v prvním roce,tj. v roce 2012.děkuji Munzarová

Zobrazit odpověd





paragon za oběd  30.09.2012

Dobrý den, za naši firmu jsem pořádal v letošním roce 2012 firemní oběd v restauraci, od číšníka jsem při platbě dostal paragon s celkovou částkou za občerstvení. Nicméně mi zapomněl uvést jakou má sazbu DPH a má přidělené IČO i DIČO. Mohu tento doklad odevzdat účetní, když tam nemám uvedenou sazbu DPH? Nebo mohu ji na tento účet dopsat a jaká je tedy sazba DPH v restauračním zařízení. Děkuji za radu jak se zachovat. Konečný

Zobrazit odpověd

silniční daň  23.09.2012

Poplatník zakoupil nákladní automobil 10.června, zařadil je do bchodního majetku a automobil byl na území ČR zaregistrován 25.června, poprvé použil automobil k podnikání 2.srpna. Kdy vznikla daňová povinnost?

Zobrazit odpověd

Subdodávky pro zahraničí  05.09.2012

Sme s.r.o. registrovaná v ČR a máme prácu formou subdodávok v zahraničí.Pre výkon činnsti si pre nedostatok vlastných pracovníkov zmluvne najímame aj živnostníkov zo strany. Sú s týmto spojené nejaké riziká, hrozia nám nejaké nepríjemnosti zo strany úradov ČR ? Čo musia obsahovať naše zmluvy , aby nás nezatiahli do kolotoča Švarc systému ? Ďakujem

Zobrazit odpověd

Odkoupení části podniku  31.08.2012

Dobrý den, pane doktore. Prvně jsem Vám chtěl poděkovat ze velmi přínosné školení, jehož jsem se dne 22.8.2012 účastnil v Brně. Omlouvám se za zmatky se zadáváním dotazu a kontaktních údajů na mou osobu. Zajímá mě pouze, jak firma, která odkoupila část podniku (vč. pohledávek), má dostat z té původní firmy peníze za ty pohledávky? Poněvadž jsou uhrazovány původní a né té nové - musí vystavovat fakturu? Jaké toto má účetní a daňové dopady? Předem Vám děkuji.

Zobrazit odpověd

Elektrocentrála  31.08.2012

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Manžel jako fyzická osoba nezaplatil elektriku, tudíž ho odpojili . Máme v pronájmu elektrocentrálu na benzín. Až to zaplatíme znovu nás připojí. Prosím Vás můžeme dát do účetnictví pronájem elektrocentrály a nárokovat si PHM - benzín? Velmi děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zobrazit odpověd


zdaňovací období  24.07.2012

Dobrý den, nepracujeme v oblasti zpacování daní, ale i tak se občas v naší práci potýkáme s otázkou současné, minulé, předminulé zdaňovací období. Potřebovali by jsme přesně objasnit tyto pojmy. Děkujeme za odpověď. V.S.

Zobrazit odpověd

Příjmy od zahraničních uživatelů webu  01.07.2012

Dobrý den. Je vytvořen internetový webový portál. Na portálu exitují určité poplatky za služby - např. členské poplatky nebo virtuální služby (typickým příkladem je například nějaká seznamka v několika jazykových verzích), takže se neplatí za žádné fyzické zboží. Portál ale může využívat kdokoliv na internetu, takže i kdokoliv ze zahraničí, z jakékoliv země. Jak danit tyto příjmy? Předem děkuji.

Zobrazit odpověd



Daňově uznatelné výdaje  28.03.2012

Jsem fyzická osoba a vedu daňovou evidenci.Chtěl bych se zeptat jestli můžu uvést jako daňově uznatelný výdaj když vyrobím sadu výrobků kterou neprodám ale poskytnu obchodnému partnerovy zdarma, kvůli tomu aby koncový spotřebitel mohl rozhodnout o materiálu a tvaru výrobku ( tzv. vzorník) který si nakonec pořídí.Děkuji

Zobrazit odpověd

Daňově uznatelné výdaje  28.03.2012

Jsem fyzická osoba a vedu daňovou evidenci.Chtěl bych se zeptat jestli výrobek (který jsem sám vyrobil) na který byla mnou uznána reklamace a byl proto vyroben znova (to znamená dva výrobky za cenu jednoho). Otázka je zda si můžu uplatnit výdaj i za ten výrobek tzv. nepovedený. Děkuji

Zobrazit odpověd



Zařazení vozidla do majetku.  01.03.2012

FO - kupní smlouva na pořízení vleku za nákladní automobil + zaplacená kupní cena v 1/2011. Přepis v TP kupující neuskutečnil do dnešního dne 1/3/2012/.

1/ kupující zařadí vlek do obchodního majetku v 1/2011nebo až po zápisu v TP?

2/ může uplanit daňové výdaje vztahující se k vleku v daň.příznání za rok 2011? Děkuji Eva Šolcová

Zobrazit odpověd