Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 5 výsledků v kategorii Nezáleží se štítkem nemovitosti a byty
Změna sazby daně z převodu nemovitosti při prodeji na přlomu roku  16.12.2012

Dobrý den, v říjnu 2012 jsem prodala byt v OV (právní účinky vkladu v listopadu 2012). Potřebuji vědět, jestli bude sazba daně z převodu nemovitosti 3 nebo 4 procenta, pokud budu daňové přiznání podávat v lednu 2013 (nemám ještě hotový znalecký posudek, takže to letos patrně nestihnu).Děkuji JV.

Zobrazit odpověd

Zahájení odepisování nemovitosti  27.10.2012

Dobrý den, prosím o radu. Mohu zahájit daňové odepisování koupené nemovitosti, která je v katastru nemovitostí evidována jako objekt pro bydlení (rodinný dům) a ve které bude provozována podnikatelská činnost charakteru poskytování služeb (výuka jazyků), aniž by byla provedena změna v užívání stavby dle §126 a násl. stavebního zákona, resp. tato změna bude provedena až v následujícím kalendářním roce?

Zobrazit odpověd



Přiznání k daní z nemovitosti při převodu v lednu.  01.02.2012

Dobrý den, v lednu t.r., tj v lednu 2012 byl uskutečněn bezúplatný převod ideální poloviny obytného domu z matky na syna. Otázka zní: Musí nový vlastník, tj. syn, podat přiznání k dani z nemovitost ještě tento rok, nebo podá přiznání k dani až v následujícím zdaňovacím období do 31. ledna 2013? Vklad do katastru nemovitostí byl proveden v lednu 2012. Děkuji

Zobrazit odpověd