Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 20 výsledků v kategorii Nezáleží se štítkem daň z příjmu (DP)

Zahájení odepisování nemovitosti  27.10.2012

Dobrý den, prosím o radu. Mohu zahájit daňové odepisování koupené nemovitosti, která je v katastru nemovitostí evidována jako objekt pro bydlení (rodinný dům) a ve které bude provozována podnikatelská činnost charakteru poskytování služeb (výuka jazyků), aniž by byla provedena změna v užívání stavby dle §126 a násl. stavebního zákona, resp. tato změna bude provedena až v následujícím kalendářním roce?

Zobrazit odpověd

odpis automobilu  24.10.2012

Dobrý den, máme zakoupený firemní automobil,pořízen v září roku 2012. Prosím o radu,jak tento automobil odepisovat,když bychom chtěli co nejvíce ponížit výnosy na konci tohoto roku. Pořizovací cena je 1.300.000,-Kč. Prosím napište mi,jak vypočítám odpis v prvním roce,tj. v roce 2012.děkuji Munzarová

Zobrazit odpověd





paragon za oběd  30.09.2012

Dobrý den, za naši firmu jsem pořádal v letošním roce 2012 firemní oběd v restauraci, od číšníka jsem při platbě dostal paragon s celkovou částkou za občerstvení. Nicméně mi zapomněl uvést jakou má sazbu DPH a má přidělené IČO i DIČO. Mohu tento doklad odevzdat účetní, když tam nemám uvedenou sazbu DPH? Nebo mohu ji na tento účet dopsat a jaká je tedy sazba DPH v restauračním zařízení. Děkuji za radu jak se zachovat. Konečný

Zobrazit odpověd

Odkoupení části podniku  31.08.2012

Dobrý den, pane doktore. Prvně jsem Vám chtěl poděkovat ze velmi přínosné školení, jehož jsem se dne 22.8.2012 účastnil v Brně. Omlouvám se za zmatky se zadáváním dotazu a kontaktních údajů na mou osobu. Zajímá mě pouze, jak firma, která odkoupila část podniku (vč. pohledávek), má dostat z té původní firmy peníze za ty pohledávky? Poněvadž jsou uhrazovány původní a né té nové - musí vystavovat fakturu? Jaké toto má účetní a daňové dopady? Předem Vám děkuji.

Zobrazit odpověd

Elektrocentrála  31.08.2012

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Manžel jako fyzická osoba nezaplatil elektriku, tudíž ho odpojili . Máme v pronájmu elektrocentrálu na benzín. Až to zaplatíme znovu nás připojí. Prosím Vás můžeme dát do účetnictví pronájem elektrocentrály a nárokovat si PHM - benzín? Velmi děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zobrazit odpověd

Příjmy od zahraničních uživatelů webu  01.07.2012

Dobrý den. Je vytvořen internetový webový portál. Na portálu exitují určité poplatky za služby - např. členské poplatky nebo virtuální služby (typickým příkladem je například nějaká seznamka v několika jazykových verzích), takže se neplatí za žádné fyzické zboží. Portál ale může využívat kdokoliv na internetu, takže i kdokoliv ze zahraničí, z jakékoliv země. Jak danit tyto příjmy? Předem děkuji.

Zobrazit odpověd


Daňově uznatelné výdaje  28.03.2012

Jsem fyzická osoba a vedu daňovou evidenci.Chtěl bych se zeptat jestli můžu uvést jako daňově uznatelný výdaj když vyrobím sadu výrobků kterou neprodám ale poskytnu obchodnému partnerovy zdarma, kvůli tomu aby koncový spotřebitel mohl rozhodnout o materiálu a tvaru výrobku ( tzv. vzorník) který si nakonec pořídí.Děkuji

Zobrazit odpověd

Daňově uznatelné výdaje  28.03.2012

Jsem fyzická osoba a vedu daňovou evidenci.Chtěl bych se zeptat jestli výrobek (který jsem sám vyrobil) na který byla mnou uznána reklamace a byl proto vyroben znova (to znamená dva výrobky za cenu jednoho). Otázka je zda si můžu uplatnit výdaj i za ten výrobek tzv. nepovedený. Děkuji

Zobrazit odpověd

Zařazení vozidla do majetku.  01.03.2012

FO - kupní smlouva na pořízení vleku za nákladní automobil + zaplacená kupní cena v 1/2011. Přepis v TP kupující neuskutečnil do dnešního dne 1/3/2012/.

1/ kupující zařadí vlek do obchodního majetku v 1/2011nebo až po zápisu v TP?

2/ může uplanit daňové výdaje vztahující se k vleku v daň.příznání za rok 2011? Děkuji Eva Šolcová

Zobrazit odpověd

Regály jako dlouhodobý majetek?  29.02.2012

Dobrý den, jak prosím zaúčtovat nákup regálů a polic pořízených na uskladnění zboží ve skladové hale? Jedná se o 90ks regálů po 1340Kč v celkové hodnotě 120.600Kč. Mohu účtovat přímo do nákladů nebo je to nutno brát jako pořízení majetku a odepisovat? Regály jsou samostatně stojící bez upevnění do podlahy nebo stěny umístěné celkem ve 3 skladových halách. Děkuji.

Zobrazit odpověd


Prodej auta u kterého nebylo možné odepsat částku nad 1,5 mil Kč.  16.02.2012

Jak se zachovat při prodeji osobního automobilu pořízeného v roce 2006 za cenu 1 700 000,-- Kč? Nejsem si jistá, co s částkou přesahující 1 500 000,- Kč........zřejmě se musí zúčtovat do nějakých nedaňových provozních výdajů? Nelze jí uplatnit daňově? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Marta Trojanová

Zobrazit odpověd

Uplatnění faktury za služby roku 2006.  03.02.2012

Dobrý den, mohu si uplatnit do daňových nákladů r. 2011 faktury za služby poskytnuté v r. 2006? Dodavatel nám faktury posílal poštou (cca 10 do měsíce) a několik se jich ztratilo. Přišli jsme na to až nyní, kdy se udělalo vyrovnání dopředu poskytnuté zálohy. Jde o částku 36 tis. Kč. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

Technické zhodnocení  09.01.2012

Dobrý den, může být vyvložkování komínu oprava a ne technické zhodnocení a pokud ano, za jakých podmínek? Stejně tak výměna kastlových oken za stejně velká jednoduchá s dvojsklem (tj. výrazně lepší izolace) je oprava nebo technické zhodnocení? Díky moc.

Zobrazit odpověd