Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 1 výsledků v kategorii DPH (nezáleží na právní formě) se štítkem dlouhodobý majetek
DPH a pořizovací cena  20.06.2018
Nemovitost, která je rozdělena na samostatné jednotky je pronajímána plátcem DPH plátcům i neplátcům DPH. Část spotřebovávaných služeb je společných pro plátce i neplátce (správa nemovitosti, úklid společných prostor, revize) – je kráceno DPH. Do části majetku pronajímané neplátci pořídí pronajímatel majetek, který mu dodavatel fakturuje v § 92 (v přenesené daňové povinnosti) a cena je 34.000 Kč bez DPH. Pronajímatel si v přiznání k DPH toto pořízení dodaní a neoddaní. Zvyšuje částka 7.140,- Kč cenu majetku a jedná se tak o majetek nad Kč 40 tis. (34000+7140) ? Moc děkuji PU
Zobrazit odpověd