Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 6 výsledků v kategorii Nezáleží se štítkem účetnictví
Účtování zaokrouhlení  12.12.2017
Máme nákup zboží, materiálu, majetku, služeb na fakturu, kde je uvedeno i zaokrouhlení před konečnou cenou. Mohu účtovat toto zaokrouhlení do do pořizovací ceny zboží, matriálu atd.? Položky zaokrouhlení účtuji na shodné nákladové účty jako základ DPH tj. 501, 504 atd. Je toto možný postup účtování? Děkuji Š Stejně to nejsou nijak významné částky, tak bych to nějak zvlášť neřešila...
Zobrazit odpověd

Prodej pozemku exekutorem  16.11.2017
Dobrý den, exekutor prodal pozemek (orná půda) a z ceny po odečtení DPH uspokojil věřitele. V usnesení o vykonání platebního rozkazu vyčíslil základ daně i 21% DPH. Jak správně tento prodej zaúčtovat a jakým způsobem mám odvést 21 %DPH, když jsme žádné peníze neobdrželi? Neměl by být tento prodej pozemku osvobozen od DPH podle §56,uveden na řádku 50 daň.přiznání a započítán do koeficientu krácení odpočtu? Jedná se o jednorázový prodej pozemku. Mám tuto transakci zahrnout do přiznání DPH nebo nemám? Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem V K
Zobrazit odpověd

Zrušená pracovní cesta  31.08.2017
Dobrý den, snažila jsem se hledat na tomto serveru odpověĎ na můj dotaz. V roce 2016 jsme koupili letenky a zaplatili hotel na služební cestu, která se měla konat v roce 2017. Zaúčtováno na účet 381. Bohužel v roce 2017 se tato služební cesta nekonala ze zdravotních důvodů, zrušili jsme hotel i letenky. Byly nám vráceny jen poměrné částky. Jak naložit se zbylými částkami, které si hotel a letecká společnost nechaly jako storno poplatky. MOhu zaúčtovat 381 / 512 s mínusovým znaménkem?
Zobrazit odpověd

Datumy na faktuře a DUZP  25.05.2017
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s datem uskutečnění zdanitelného plnění na dokladech. Vedeme účetnictví a prodáváme zboží i poskytujeme služby. V průběhu si vytváříme výdejky, doplňujeme do nich a jednou za čas je vyfakturujeme. Mezitím zákazníkovi posíláme zboží, poskytujeme služby, jaký DUZP má být na vydané faktuře? Dle dodacího listu nebo datum shodné s datem vystavením dokladu? Ještě by mě zajímalo, pokud obdržíme přijatou fakturu, zapisuje se do účetního programu datum přijetí faktury nebo datum, kdy dodavatel fakturu vystavit (dle dokladu) ? Děkuji za odpověď
Zobrazit odpověd

Čerpání hotovosti, která v pokladně není  17.02.2017
Dobrý den, jsme nadační fond založený při základní škole a vedeme jednoduché účetnictví (příjem-výdej v peněžním deníku). Ráda bych se zeptala. Čerpali jsem hotovost z pokladny, aniž bychom měli v pokladně dostačující zůstatek, tím jsme se dostali po část období v roce 2016 do mínusu. Prosím Vás o radu, jak zpětně ošetřit tento deficit pokladního zůstatku. Mockrát děkuji za odpověď.
Zobrazit odpověd