Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 17 výsledků v kategorii PO - podnikatelské (s.r.o....) se štítkem daň z přidané hodnoty (DPH)

Úhrada soukromých telefnů zaměstnancům  04.10.2016

Zaměstnanec používá vlastní soukromý telefon s vlastní SIM kartou pro služební účely. Je uzavřena dohoda o náhradách za opotřebení vlastního nářadí zaměstnance. Zaměstnavatel hradí měsíční paušál pro zaměstnance, v rámci firemního tarifu, 350,00 Kč včetně DPH (odběratel na faktuře je firma, základ daně 289,24, DPH 21% 60,76). Stanoveno vnitřní směrnicí, že pro služební účely je využíván měsíční paušál z 20%. Zbývajících 80% zaměstnavatel nepožaduje uhradit od zaměstnance. Vnitřní směrnicí je stanoveno: zaměstnanec využívá služeb elektronických komunikací, jakožto pracovní pomůcku potřebnou k výkonu povinností zaměstnance vyplývajících z pracovního poměru k zaměstnavateli po dobu trvání pracovního poměru. Zaměstnanec má právo na užívání telefonního firemního tarifu i pro soukromé účely. Lze na základě této směrnice použít § 24 odst. 2 písm. j) bod 5. zákona č. 589/1992 Sb., o daních z příjmů a zmíněných 80% uznat jako daňový náklad zaměstnavatele? Lze uplatnit nárok na odpočet daně dle § 72 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty v plné výši 60,76 Kč? Jaká částka, hodnota soukromých hovorů, je součástí daňového základu zaměstnance a vstupuje do vyměřovacího základu pro odvod pojistného na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění. Dle mého názoru 80% ze základu daně, tedy 231,39 Kč? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd



Co s nevymahatelnou fakturou?  05.09.2016

Dobrý den, jsme s.r.o. a v roce 2014 jsme vytvořili pro jednu s.r.o. aplikaci na míru.. bohužel jsme začínali a bylo to ještě přes známého - nezdržovali jsme se objednávkou atd.. vytvořili jsme aplikaci a vystavili fakturu (odvedli dph a následně příjmovku).. bohužel dodnes nebyla faktura uhrazena a odbratel nekomunikuje. dopisy nepřebírá.. :( Jakým způsobem mohu tuto neuhrazenou fakturu zrušit ? Lze požádat o navrácení dph a případně lze i snížit základ daně pro příjmovku pro letošní rok ?

Zobrazit odpověd


Kurs pro přepočet faktury  18.08.2016

Dobrý den, společnost s.r.o. neplátce DPH nakoupila z Číny zboží (placeno kartou přes Aliexpres) v hodnotě do 22,- EUR pro následný prodej v tuzemsku, má k dispozici pouze fakturu, nemá JSD. Jakým kurzem se má přepočítat faktura? A jak je to s DPH a clem? Prosím o odpověď a případně odkaz na příslušná ustanovení zákonů. Děkuji mnohokrát, s pozdravem Ivana H.

Zobrazit odpověd


Bezaplatně vypůjčené auto  11.07.2016

Dobrý den, od obchodního partnera z EU (německé DIČ) máme k dispozici vozidlo zdarma. Používané k obchodním transakcím mezi ním a námi a zároveň je k dispozici nám. Jak správně daňově a účetně ošetřit. Máme smlouvu o bezplatném pronájmu. Můžeme si do daňových nákladů uznat PHM (i odpočet DPH) a drobné opravy. Vše je uvedeno ve smlouvě. Dakuji.

Zobrazit odpověd


Cestovné společníka a jednatele  25.06.2016

Dobrý den, prosím o radu, může si dát s.r.o. do nákladů+uplatnit odpočet DPH z faktur za jízdné v případě, že se jedná o prac. sesty jednatele+společníka, který nemá smlouvu o výkonu funkce a nepobírá žádnou odměnu? Faktury jsou placeny z účtu společnosti a jsou na s.r.o. vystaveny, popř. je třeba k těmto fakturám vyrobit cestovní příkaz?

Zobrazit odpověd


Poskytnutí vozidla pro soukromé účely jednateli, který je jeho vlastníkem  06.05.2016

AUTOMOBIL V SRO: V roce 2016 založená s.r.o., jediný společník je jednatelem, zaměstnanci (zatím) nejsou. Má uzavřenu "Smlouvu o výkonu funkce," bude pobírat odměnu ve výši minimální mzdy. Jednatel používá pro potřeby sro vlastní automobil. Sro.na základě Smlouvy o nájmu automobilu si od jednatele tento automobil najme, bude platit měsíční nájemné (d.náklad) ve výši ceny obvyklé, současně si daňově uplatní veškeré náklady související s provozem tohoto automobilu, povede knihu jízd, PHM-paragony, atd. Silniční daň bude platit pronajímatel, tedy jednatel a ve svém Přiznání DPFO zdaní přijaté nájemné. Otázka:jak zohlednit fakt, že jednatel bude tento vůz současně používat i pro soukromé účely ? Velmi děkuji za radu!

Zobrazit odpověd

Převod auta na úvěr jednateli  01.04.2016

Prosim o radu. Auto na uver a zarazeno v obchodnim majetku firmy odpisovan. Uver prevzala byvala jednatelka firmy (v podstate jako bonus pri skonceni funkce) bez nejakych smluv. Vyradim auto z majetku a zustatkovou cenu auta dam do nedanovych nakladu? Co DPH nemela bych vratit castecne DPH, ktere jsem si uplatnila pri nakupu auta.. Moc dekuji za odpoved

Zobrazit odpověd

Používání vozidla jednatelem společníkem  31.03.2016

Dobrý den, jsem majitelem a jednatelem firmy, která koupila automobil. Používám jej k podnikání a zčásti i k soukromým účelům. Firma uplatňuje paušál na dopravu - musí být tento paušál krácen 20% nebo jej lze uplatnit v plné výši, když auto vlastní společnost?

Zobrazit odpověd

DPH a rozdělení zisku nepeněžním plněnímh  22.02.2016

Dobrý den poradno :-) Chtěla bych Vám poděkovat za Vaši odpověď na moji otázku. Bohužel jsem se v otázce zapomněla zeptat na jednu věc... Dotaz se týkal právnické osoby a zda si společník může vyplatit podíl na zisku kromě peněz i autem. Protože to je možné a když to tedy tak udělám, bude muset společnost ještě kromě srážkové daně řešit u auta odvod DPH stejně jako by to bylo u prodeje ? Děkuji ještě jednou za Vaši poradnu. Rita P.

Zobrazit odpověd