Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 14 výsledků v kategorii OSVČ - podnikající fyzické osoby se štítkem dlouhodobý majetek
Dotace pro OSVČ  17.09.2016

Dobrý den, na rodičovské dovolené jsem začala podnikat jako OSVČ vedlejší a získala krajské dotace rozdělené na investiční (vznik e-shopu) a neinvestiční (provoz e-shopu). Jsou tyto dotace daňovým příjmem a musím je tedy uvádět v daňovém přiznání? Jsem v začátcích podnikání a v případě, že dotace zahrnu do daň. přiznání zvednou se mi tak zálohy na soc. a zdravot. pojištění. Což nebude korespondovat s dosaženým ziskem. Děkuji za zpětnou vazbu. Případně v jakém zákoně mohu dohledat, co potřebuji?

Zobrazit odpověd



Zařazení do obchodního majeteku  25.05.2016

Dobrý den, jsem OSVČ a výdaje řeším formou paušálu. Jsem plátcem DPH a rád bych si pořídil auto na IČ - pouze pro účely mého podnikání (100%). Musím auto zavézt do obchodního majetku, když si chci odečíst DPH z pořízení auta + následně odečítat DPH z PHM, oprav apod.? Nechci určitě uplatňovat žádné daňový výdaje (odpisy apod.), chci je stále řešit paušálem. Pokud je nutné vézt auto v obchodním majetku, jak se to v praxi dělá? Nemám žádný účetní program, pouze Excel. Díky moc, Michal Š

Zobrazit odpověd

Majetek při ukončení podnikání  20.05.2016

Dobrý den, OSVČ FO, vede daňovou evidenci, pro nemoc končí s podnikáním, u odpisovaného investičního majetku ( frézka, kolíkovačka, auto ap.) krátí odpočet DPH podle doby vlastnictví (5 let), je u tohoto majetku zůstaktová cena daňovým výdajem? Drobný inv.majetek může před ukončením vyřadit z evidence bez dopadu na DPH a daň z příjmu?Děkuji za odpověď. Š._

Zobrazit odpověd

Klimatizace v budově, která není v obchodním majetku  12.05.2016

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat na vlození klimatizace do podnikání.Máme cukrárnu v našem rodinném domě,ale prostory do podnikáni vloženy nejsou.Ted si potřebujeme do cukrárny pořídit klimatizaci a naše pani účetní nám ji nechce dát do podnikání s tím,že na ni musíme prorazit otvor do domu tak už nemámé nárok to do podnikání dát.Napište mi prosím jak to udělat,myslím si ,že by šlo do podnikání vložit aspoň te samotný přístroj.Děkuji za odpověd Renata

Zobrazit odpověd

Odpisy a technického zhodnocení družstevního bytu  13.04.2016

Dobrý den, jsem OSVČ, mám v plánu koupit družstevní byt za účelem pronajímání. Dotaz: mohu si tento byt odepisovat z daní, z jaké částky se odpis vypočítává, mohu pronajmout byt svým rodičům, kteří by pouze hradili výše nákladů na byt (výše nájmu). Můžu si náklady na rekonstrukci dát do nákladů. Děkuji za odpověď I.V.

Zobrazit odpověd

Auto používané pro soukromé účely  16.03.2016

Dobrý den,prosím o radu. nevím zda uvažuji správně. OSVČ vede DE a v roce 2011 bylo koupené auto vloženo do OM a uplatněn odpočet DPH v plné výši (57.500,-), používalo se jen pro podnikat.účely.V roce 2015 se začalo rovněž používat pro osobní účely, byla tedy provedená úprava odpočtu dle § 78 1/5 z ((57.500x(100-19%) = 2185 Kč - odvedeno DPH - DP řádek 60. Má se o odvedené DPH 2185,- navýšit vstupní cenu auta pro odpis? Nebo se tato částka zahrne do výdajů - daňových? Děkuji za radu.S.

Zobrazit odpověd




Prodej majetku po 5ti letech od vyřazení  09.02.2016

Dobrý den, mám dotaz ohledně zdanění prodeje movitého majetku. Zřušila jsem podnikání jako fyzická osoba , veškerý majetek, který byl zařazený do obchodního majetku a před více než pěti lety vyřazen z obchodního majetku ale stále využíván k podnikatelské činnosti jsem prodala. Budu z příjmu za prodej tohoto majetku platit daň. Děkuji

Zobrazit odpověd

Podej auta - plátce DPH a paušální výdaje  05.02.2016

Dobrý den, chtěla bych prodat auto, které je OM dle zákona o DPH, ale nevedu ho jako OM dle zákona o dani z příjmu (uplatňuji paušální výdaje). Musím při prodeji auta mimo DPH odvést i daň z příjmu FO. Při nákupu uplatněn odpočet DPH. Děkuji za radu.

Zobrazit odpověd

Daňová uznatelnost DPH odvedeném při převodu do soukromého majetku  20.01.2016

OSVČ (plátce DPH) vyřadila z OM odepsané vozidlo do osobního užívání. Ke dni vyřazení byla odvedená daň z přidané hodnoty z ceny obvyklé. Je tato odvedená daň z přidané hodnoty v DE výdajem? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd