Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 21 výsledků v kategorii Nezáleží se štítkem odpisy

Odpisy v prvém roce používání  05.12.2016
Dobrý den, dne 10.11.2016 jsme koupili (s.r.o.) starší použitý přívěs za cca 90.tisKč. Zařazení do majetku v 11/2016. Účetní odpis tedy od 12/2016. Daňový odpis mohu uplatnit v plné celoroční výši? Nejsme první majitelé. Koupili jsme od zprostředkovatele. Děkuji za radu s daňovým odpisem. D
Zobrazit odpověd


Uplatnění nižších odpisů  30.08.2016

Dobrý den, můj dotaz se týká problematiky daňového rovnoměrného odpisu. V zákoně je uvedeno, že poplatník má možnost uplatnit v maximálně možné míře odpis (1,4 %, 3,4 %). Z toho vyplývá, že mohu v běžném roce uplatnit i nižší odpis např. z důvodu, že se nechci dostat do daňové ztráty. Zajímalo by mne co mohu udělat s tou částkou odpisu, kterou neuplatním v běžném roce. Mohu jí uplatnit v plné míře či částečné míře (max 5 let) v roce následujícím tak, že překročím maximálně možný odpis tzn. 3,4 % + z uplynulého období? Předem děkuji. J

Zobrazit odpověd

Odpis zdvíhací plošiny  12.07.2016

Dobrý den, k budově skladu byl přistaven prostor na nákl. plošinu. Hodnota stav. prací, elektroinstalace a revize je cca 215 000 Kč. Hodnota instalované hydraulické plošiny je 418 000 Kč. Jsou TZ budovy jen stavební práce a plošina se bude odepisovat samostatně jako zařízení ve skupině 3? Nebo je to celé zhodnocení budovy a zvýší se cena budovy pro odepisování? Děkuji za odpověď. M.S.

Zobrazit odpověd

Neuplatněné odpisy  29.06.2016

Dobrý den, v kterém okamžiku uplatním odpis (v případě neuplatnění odpisu v daném roce) nebo zbylou část odpisu (v případě uplatnění části odpisu v daném roce) pro pronajímaný byt za použití rovnoměrného odepisování? V následujícím roce? Celý či mohu jen části rozprostřené i do několika let? Nebo snad o ně prodlužuji dobu odepisování? Je zde nějaké pravidlo? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd


Technické zhodnocení kulturní památky  21.06.2016

Dobrý den, prosím o radu. Naše budova je nemovitá kulturní památka a jako takovou ji odepisujeme v 6 odpis.skupině - 50let. Na školení (jako nový pracovník v.v.i.- majetkem "nedotčený") jsem se dověděla, že každé TZ kult.památky bychom měli evidovat samostatně a odepisovat 15 let. Do teď tak činěno nebylo a TZ se odepisuje dle budovy. Nikdy to prý auditor ani daňař nerozporoval.

Zobrazit odpověd

Byt s klimatizací  25.05.2016

Dobrý den, kupuji nový byt od developera, který se chystám pronajímat. V rámci klientských změn bude mít i splitovou klimatizaci s vnitřní a vnější jednotkou na střeše domu, což je obsaženo ve i schváleném projektu. Tím došlo k navýšení celkové kupní ceny bytu, která bude obsažena v kupní smlouvě, kterou budu podepisovat. V případě, že budu pro účely zdanění pronájmu dle §9 ZDP uplatňovat skutečné náklady (nikoli výdajový paušál 30%) a budu tedy uplatňovat odpisy na byt z kupní ceny, jak se mám dívat na klimatizaci? Mám ji považovat jakou součást stavby (byt je dodán vč. klimatizace) nebo ji mám zvlášť odpisovat sólo v rámci jiné odpisové skupiny? Upozorňuji, že byt mi bude předán již se zprovozněnou klimatizací ještě před zahájením pronájmu. Děkuji za radu

Zobrazit odpověd





Částečné uplatnění odpisů  28.03.2016

Dobrý den, prosím o radu týkající se uplatnění odpisů v daňové evidenci. V r. 2009 jsem pořídil automobil plně pro podnikání, uplatňuji rovnoměrné daňové odpisy. Odpisy jsem uplatnil v letech 2009/2010/2011 a 2012. V roce 2013 a 2014 jsem musel odpisování přerušit z důvodu nizkého zisku. Nyní za rok 2015 je situace stejná, zdanitelný zisk je výrazně nižší než částka, kterou bych měl na odpisy uplatnit. Prosím lze poslední splátku odpisů (cca 100 000 Kč) rozdělit např. na třetiny a odepisovat ještě v následujících letech nebo musím odepsat celé naráz a dostat se tak do ztráty. Někde jsem našel info, že přerušit odpisy lze nejdéle na 2 roky. Prosím poraďte, jak postupovat. Děkuji předem za brzkou odpověď. PK

Zobrazit odpověd



Pořízení havarovaného auta  01.03.2016

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně odpisu automobilu. Auto jsem zakoupil lehce havarované dne 28.12.2015 v Německu. Zápis do registru vozidel budu provádět po dokončení opravy tento měsíc. Je možné v účetnictví uplatnit odpis ještě za rok 2015 nebo až za rok 2016? Mockrát děkuji za odpověď. D G

Zobrazit odpověd


Součást pořizovací ceny  28.01.2016

Dobrý den,v září 2015 FO učtující v DE koupil auto a vložilo do podnikání dnem přidělení SPZ, výdaje uhrazené (technická, emise...) před vložení budou přičteny do vstupní ceny pro odpisování - uvažuji správně? Bylo ovšem zaplacené i pojistné za auto před přidělením SPZ, i toto pojistné navýší vstupní cenu a nebo rovnou do výdajů.V říjnu - již po vložení do podnikání bylo auto v autoservisu - oprava za více jak 12.000,- lze tuto platbu rovnou do výdajů?Někde jsem četl,že pokud je to ten samý rok tedy 2015 musí se přičíst k vstupní ceně.Děkuji Sl.

Zobrazit odpověd

Nákup přívěsu 2015, registrace 2016  18.01.2016

Dobrý den, prosím o radu. S.r.o. zakoupila přívěs za osobní automobil v prosinci 2015. Zápis do technického průkazu-přihlášení na DI bylo v lednu 2016. Silniční daň bude s.r.o. platit od ledna 2016? Zařazení do používání - hodnota přívěsu 36.000,- ovlivní hospodářský výsledek až v roce 2016? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd