Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 6 výsledků v kategorii PO - podnikatelské (s.r.o....) se štítkem zahraničí
Vyslání zaměstnance do jiné země EU  25.08.2015

Dobrý den, mám dotaz ve věci vyslání našeho zaměstnance do Chorvatska k plnění úkolů u dceřiné společnosti (na půl roku). 1) vznikne z uvedeného titulu stálá provozovna v CH? 2) je možný níže uvedený postup? mzda bude vyplácena stále v ČR, Chorvatské společnosti mzdu budu fakturovat (hrubá mzda+pojištění hraznené zaměstnavatelem v ČR) Záloha ze závislé činnosti nebude odváděna v ČR ale bude odváděna v CH, vypočtena na základě naší fakturace, mzdové náklady půjdou k tíži dceřiné společnosti v CH, výši sražené ä odvedené zálohy v CH chorvatská společnost sdělí, tuto částku zaměstnanci srazíme. Chorvatská strana uhradí naši fakturu sníženou o sraženou a odvedenou zálohu v CH. děkuji

Zobrazit odpověd

Prodej sesterské firmě  15.07.2015

Dobrý den, naše firma v ČR má na Slovensku sesterskou společnost a obě mají stejný předmět podnikání, nákup a prodej zboží a jsou plátci DPH. Zboží je oběma firmám dodáváno společnými dodavateli ze zemí EU. Dodávky zboží jsou uskutečňovány na sklad v ČR a odsud je pak slovenská část zboží převezena na Slovensko. Někteří dodavatelé vystavují zvlášť faktury na zboží určené pro ČR, tedy firmu v ČR a zvlášť na zboží pro SR, tedy firmu v SR. U některých dodavatelů je stanoveno tak vysoké minimální odběrné množství, že obě sesterské společnosti jsou nuceny vytvářet společnou objednávku a faktura je vystavena pouze na firmu v ČR včetně zboží pro SR. Dotaz zní: Může firma v ČR v těchto případech přefakturovat zboží na svoji sesterskou firmu v SR a to v cenách pořizovacích? Děkuji S pozdravem R D

Zobrazit odpověd

Bezplatná výpůjčka spřízněné osobě  04.06.2015

Dobrý den, mám dotaz ve věci pronájmu vozidla na Slovensko mateřskou společností své dceřiné společnosti. Vlastníkem vozidla je mateřská společnost. Je sepsána smlouva o výpůjčce na 2 měsíce - bezplatně. Nebude provedena žádná změna SPZ. 1.Silniční daň platí mateřská společnost v ČR? 2.Musí mateřská společnost dodanit cenu obvyklou dle § 23/7 nebo lze sjednat bezplatně? Pokud dodanit cenu obvyklou - až v daňovém přiznání DPPO? 3. Může mateřská společnost po dobu pronájmu účtovat odpisy vozidla? děkuji.

Zobrazit odpověd

Krácení základní sazby zahraničního stravného  04.06.2015

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o zodpovězení mého dotazu na téma zahraniční stravné. Zaměstnavatel, dle interní platné směrnice, krátí veškeré základní zákonné sazby stravného v zahraničí o 11,1% . Toto pokrácené stravné poté pokrátí/ upraví dle zákonných norem, tj.doba strávená v zahraničí a dále pak o poskytnuté jídlo. Tedy například základní sazbu pro výpočet stravného v německu (45EUR) pokrátí o 11,1%, což je 40EUR, kteréžto dále krátí dle doby strávené na území DE a také o počet poskytnutých jídel. Je tento postup (pokrácení základní sazby o 11,1%) v souladu se zákonem? děkuji předem za Vaši odpověď. Děkuji S pozdravem a přáním pěkného dne....JD.

Zobrazit odpověd

Stálá provozovna a staveniště  10.05.2015

Dobrý den, mám dotaz ve věci vzniku stálé provozovny na Slovensku. Naše společnost koupila 50% podíl společnosti na Slovensku. Nyní pro tuto dceřinou společnost budeme poskytovat a fakturovat služby - typu pronájem stavební technky,bourací práce, odvoz suti atd, ale nebudou poskytovány stavební práce. Práce potrvají cca 11měsíců. Vznikne naší společnosti stálá provozovna službová (po 6 měsících dle smlouvy o zamezení dvojího zdanění)? Pokud ano, vznikne tato až po uplynutí 6 měsíců nebo od počátku? Nebo se jedná o staveništní SP, která však nevznikne, protože pro vznik této je časový test 12 měsíců? děkuji za Váš názor.

Zobrazit odpověd