Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 5 výsledků v kategorii OSVČ - podnikající fyzické osoby se štítkem zahraničí
Dovoz aut z Německa  16.12.2015

Dobrý den, chci se zeptat na pár informací ohledně odvádění daní a případných povinností týkajících se obchodu a prodeje ojetých aut ze zahraničí .. Já fyzická osoba s živnostenským listem při zaměstnání ,neplátce DPH. Jestliže koupím auto z aukce,auto bez DPH, musím daň doplácet tady v ČR? Nebo zaplatím daň v danné zemi? Jestliže koupím auto s daní,nemusím daň odvádět? Dále při prodeji tady v Čr budu platit daň ze zisku (tedy prodejní cena automobilu -mínus pořizovací cena automobilu+případné opravy)? Jestliže ano,ta činní kolik procent? Předem děkuji za odpověď

Zobrazit odpověd

Cestovní náhrady u OSVČ  08.09.2015

Dobrý den. Jsem počítačový konzultant na OSVČ, plátce DPH. Získal jsem zakázku v zahraničí (EU) s tím, že měsíčně fakturuji odpracované dny a zákazník mi k tomu na základě předložených dokladů proplácí cestovní náhrady (letenky, taxi, hotelové ubytování). Náklady uplatňuji paušálem. 1) Je nutné zahrnout proplacené cestovní náhrady do základu daně z příjmu, nebo je lze za nějakých podmínek vyloučit? 2) Je možné nějakým způsobem ze základu daně z příjmu vyloučit stravné pro zahraniční služební cesty podobně, jako se to dělá u zaměstnanců? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den Y Z

Zobrazit odpověd

Sestavení přiiznání  06.05.2015

Dobrý den, touto cestou bych Vás moc chtěla poprosit o radu ohledně přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Je to opožděně, ale bohužel jeden známý mě poprosil až teď, ale nějak jsem se zarazila kvůli příjmům z Německa. Jde o podnikatele - většinu faktur má v ČR, ale dvě také do německa. Odtamtud mu k faktuře poslali následný soupis: Nettosumme 760 Mehrwertsteuer 19% DPH 144,40 Bruttobetrag 904,4 Skonto 3% - 27,13 Bearb.geb. - 45 Zwischensumme 832,27 Bauabzugsteuer 15% 124,84 Rechnungsbetrag fakturovaná částka 760 Einbehalt 760 skonto 3% sleva při hotovém placení -22,80 Eil-Geb. bearb.geb. - 45 zwischensumme mezisoučet 692,20 Einbehalt §48 - 15% srážkovné 124,84 Auszahlung k zaplacení 567,36 RG. 124,55 zaplaceno 442,81 Domnívám se správně, že do přílohy č. 1 napíšu příjem z ČR + Zwischensumme 2991,1 (*27,55 kurz EUR dle pokynu D-20) Mělo by se jednat o Metodu vynětí s výhradou progrese? Příjem ČR 100 000 Příjem ze zahraničí 692,2 * 27,55 = 19 070,11 Daň zaplacená v zahraničí (Einbehalt §48) 124,84 * 27,55 = 3439,34 Jelikož je v zahraničí i v ČR daň 15%, tak průměrná daňová sazba bude také 15%, tedy zaplatí zde daň z příjmů v ČR ve výši 15 000 Jak se to zadá do přiznání – příloha č. 3 se týká pouze příjmů pro metodu zápočtu. Vyplním tedy přílohu č. 1 a kam doplním, že jde o příjmy z německa a jak vysoká tam byla zaplacena daň? Jaká výše příjmu spadá do přehledů pro VZP a OSSZ? Celkový příjem 119 070 Kč? A ještě jedna prosbička a ta se týká obratu pro DPH – zde také nevím jaká se tam započítá částka u té německé faktury (tam bylo DPH odvedeno a bude žádat jeho vracení), ale jakou částku zadá do obratu pro plátcovství v ČR ? To bude částka Bruttobetrag 904,4 a bude započítána k datu vystavení faktury (ne zaplacení) – jde o OSVČ uplatňující výdaje paušálem? Moc moc děkuji a přeji krásný den J

Zobrazit odpověd

Příjmy ze dvou zemí  03.03.2015

Dobrý den.Jsem OSVČ, daňovou evidenci nevedu,výdaje uplatňuji paušálem 60%,nejsem plátce DPH. Trvalé bydl., zálohy SP a ZP jsou v ČR. Od 1.9.2014 mám pronajatý byt na Slovensku, kde jsem na základě "Smlouvy" vykonával činnost pro sportovní klub a školu /1 555 eur/. Je toto příjem ze zahraničí a uvádí se v příl.č.3 DP? Nebo stačí faktury přepočíst pevným kurzem a přičíst k příjmům OSVČ z ČR do příl.č.1 DP? Je můj případ "dvojí zdanění"? Děkuji

Zobrazit odpověd

Faktura na služby ze zahraničí a DPH  19.02.2015

Dobrý den, Potřeboval bych poradit ohledně následující problematiky: Česká spol. s.r.o. se zabývá IT službami a reklamou na internetu. Nejsem plátce DPH a v roce 2014 v prosinci jsem obdržel první zahraniční fakturu za službu Google Adwords bez DPH. Až nedávno teď jsem bohužel zjistil, že jsem se stal identifikovanou osobou. Tato faktura mi ale přišla další ještě v lednu a další v únoru. Dočetl jsem se, že přihlásit se jako identifikovaná osoba mohu pouze do 15 dní…to je od obdržení faktury? Služba je vždy na celý měsíc resp. od 1.-31.1….Nejsem si jist od kdy počítat těch 15 dní… Každopádně za prosinec a leden jsem se již zaregistrovat nestihl. Teď vím že s únorovou fakturou se do 15 dní zaregistruji, a následně podám do . přiznání k DPH, které budu podávat asi nejspíš každý měsíc. Můžete mi prosím říct, jaká je sankce za předchozí 2 měsíce, kdy jsem se nezaregistroval, případně co teď mám dodatečně udělat? Nevyplatí se mi zároveň stát se plátcem DPH?... Moc Vám Děkuji za Vaši pomoc S pozdravem VM

Zobrazit odpověd