Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 2 výsledků v kategorii OSVČ - podnikající fyzické osoby se štítkem __pro odborníky__
Prodej majetku při uplatnění paušálních výdajů  28.08.2015

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu : OSVČ nakoupil auto v roce 2012, ulatňoval odpis v roce 2012+2013. V roce 2014 přešel na paušální výdaje (auto stále využíval k podnikání) v roce 2015 bude uplatňovat též výdaje procentem, auto bylo v měsíci srpnu prodáno. Jak bude prosím zdaňovat tento příjem jako příjem dle § 7 a uplatní paušál, nebo v § 10 a může uplatnit zůstatkovou cenu? Děkuji za zodpovězení dotazu a přeji hezký den Benešová

Zobrazit odpověd

Náklady placené v minuléme roce  22.01.2015

Dobrý den, v roce 2013 jsem si udělala rekvalifikační kurz a v roce 2014 jsem na základě kurzu zřídila živnost za kterou budu letos odevzdávat daňové přiznání. Mohu cenu na kurzu započítat do nákladů? Potřebuji na kurz daňový doklad, nebo stačí potvrzení o zaplacení vytištěný z mého soukromého účtu? Děkuji Veselá

Zobrazit odpověd