Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 51 výsledků v kategorii Nezáleží se štítkem daň z příjmu (DP)
Nákup za cenu nižší než obvyklou  20.12.2015

Mám možnost zakoupit od právnické osoby vozidlo do osobního vlastnictví za cenu výrazně nižší než je cena obvyklá (stanoveno na základě znaleckého posudku). Může být rozdíl mezi kupní cenou a cenou obvyklou považován za nepeněžní příjem, ze kterého jsem povinen platit daň z příjmu fyz. osob ?

Zobrazit odpověd


Výměna plynového ohřívače vody  23.11.2015

Dobrý den, jako právnická osoba jsme před 10 lety koupili budovu, ve které byl funkční plynový ohřívač vody. Ten jsme teď po 10 letech měnili, stejný výrobce, stejný typ, stejný výkon, stejné parametry. Stál 41000,- Kč +DPH. Zajímalo by nás, zda ho můžeme dát do nákladů rovnou nebo je nutné ho odpočítávat průběžně? Původní ohřívač nebyl veden v účetnictví zvlášť. Děkuji Vám moc za odpověď. J J

Zobrazit odpověd




Ochranné pomůcky  10.11.2015

Dobrý den. Jsme nezisková organizace. Rozhodli jsme se koupit pro naše členy uniformy a obuv, jako ochranné pomůcky. Zajímalo by mě, jestli jsou tyto položky nějak limitované cenou za kus, aby vše mohlo jít do daňově uznatelných nákladů. Zvlášť mě zajímá obuv, zda nevadí, když si členové zakoupí kvalitní boty, každý dle svého uvážení cca 1 ks do 2500,- Kč. To znamená, že každý může mít boty za jinou cenu, max však 2500 Kč. Máme tyto limity uvést ve směrnici? Lze celou tuto částku dát do daňových nákladů? Děkuji

Zobrazit odpověd



Zápočet sražené daně na Slovensku  14.09.2015

Dobrý den, jsem OSVČ na vedlejší pracovní poměr [jako vedlejší činnost]. Uplatňuji výdaje paušálem 60%. Fakturuji služby v ČR, Itálii a na Slovensku. Jsem dobrovolným plátcem DPH a posílám souhrnné hlášení . Slovenský odběratel tvoří cca 30 % všech mých příjmů OSVČ. Slovenský odběratel mi strhává z každé mojí faktury a odvádí daň slovenskému fin. úřadu ve výši 19%. O tuto částku obdržím nižší platbu na účet v CZK. Na konci roku obdržím potvrzení slovenského fin. úřadu o celkově zaplacené dani v EUR za kalendářní rok. Jak mám vyplnit daňové přiznání z příjmů fyzických osob, aby nedošlo k dvojímu zdanění a jaké výdaje mám uvést z příjmů na Slovensku, když v ČR mám paušál ? (Příloha 1 a 3 ) Děkuji předem za odpověď

Zobrazit odpověd

Poloviční daňový odpis u vyřazeného majetku  07.09.2015

Dobrý den, mám dotaz ohledně vyřazení majetku a poloviny daňového odpis v roce vyřazení. Mám majetek pořízen 2.1.2011 za cenu 95 000,-, který v okamžiku vyřazení 06/2015 má tyto hodnoty: Pořizovací cena: 102 000,- Oprávky před vyřazením: 93 330,- Zůstatková cena před vyřazením: 1 670,- Odepisuje se rovnoměrně: 14,2; 28,6; 25 (na majetku bylo provedeno technické zhodnocení ve výši 7 000,- v roce 2014) Majetek vyřadím s uplatněním poloviny daňového odpisu. Ten se dle § 26 odst. 7 vypočte dle § 30 a 31. Vypočtu tedy roční odpis a z něj mohu uplatnit polovinu. V tomto případě výpočet bude takovýto: 102 000*25%=25 500/2=12 750,- - toto je polovina odpisu, kterou lze uplatnit. Zmiňovaný majetek má ZC nižší než je vypočtená výše poloviny daňového odpisu. ZC je ve výši 1 670,-. Uplatním tedy jako polovinu daňového odpisu celých 1 670,-? Nebo mám ze zůstatkové ceny, která je nižší než vypočítaná polovina daňového odpisu, uplatnit jen její polovinu tzn. 1 670/2= 835,-? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd


Rozepsání nákupu DM na více dokladů  01.09.2015

Dobrý den, prosím o radu. Klient si v březnu 2015 koupil stomatologickou soupravu za 161.467 Kč. V tomtéž měsíci má na 7 výdajových dokladech od stejného dodavatele zaplacené věci, které nejsou nutnou součástí soupravy, např. pistole 17190 Kč, separátor kovového odpadu 39900 Kč, mikromotory 2x38450 Kč, odstraňovač zubního kamene 37690 Kč, zakrývací krabice na podlaze 8950 Kč, turbínový nástavec 16500 Kč. Celková hodnota je 197130 Kč. Všechny doklady jsou do 40000 Kč. Myslím si, že se jedná o technické zhodnocení, ale klient vyžaduje vše do nákladů. Děkuji za odpověď. B

Zobrazit odpověd

Přehlášení auta a pořizovací cena  20.08.2015

Dobrý den, dne 28.07.2015 jsme pořídili starší ojetý vůz na fakturu za 200 tisíc bez DPH od jiné společnosti. Dne 29.07.2015 jsme museli kvůli přihlášení nechat na voze provést evidenční kontrolu (psáno jako technická prohlídka vozidla) za 273,- bez DPH a 30.07.2015 jsme zaplatili správní poplatek za změnu vlastníka ve výši 800,- Kč. Na internetu jsem našla, že vozidlo se registruje pouze jednou a výdaje na další registraci už nemají vliv na vstupní cenu. Je tedy správná má domněnka, že zařadím vozidlo dle data na faktuře tedy 28.07. v ceně 200 tisíc, poplatky za evidenční kontrolu zaúčtuji na 518 a správní poplatek na 538? Děkuji K

Zobrazit odpověd


Přerušení zrychlených odpisů bytu  15.08.2015

Dobrý den, při pronájmu bytu uplatňuji do nákladů zrychlené odpisy pořizovací ceny bytu a chci se zeptat, zda jeden rok mohu vynechat a do nákladů odpisy nedávat a jakou výši odpisů dát do následujícího roku, zda brát v úvahu roční odpis, který jsem do nákladů nedal a následující rok dát do nákladů odpis menší částky odpovídající dalšímu roku odepisování. Děkuji

Zobrazit odpověd



Změna daně z příjmu při změn silniční daně  30.07.2015

Dobrý den, zjistila jsem, že v daňové přiznání k dani silniční za rok 2013 a 2014 jsou chybně uvedena vozidla - tahač návěsů. Hradili jsme za tyto vozidla vyšší částku silniční daně. Nyní budu podávat dodatečné daňové přiznání k dani silniční 2013 a 2014 a vznikne nám přeplatek daně. Musím současně podat dodatečné daňové přiznání na DPPO za uvedená období roku 2013 a 2014? Máme v nákladech tím pádem zúčtováno více. Děkuji

Zobrazit odpověd



Výdaje, které lze uznad po zaplacení  19.06.2015

Dobrý den, prosím o radu. V roce 2013 nebyla zaplacena daň z nemovitosti. V daňovém přiznání byla vyloučena dle §24,odst.2,písm.ch) na ř.40. V následujícím roce bude zaplacena. Promítne se toto nějak v daňovém přiznání PO v následujícím roce? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem, M H

Zobrazit odpověd

Odpis pohledávky  15.06.2015

Dobrý den, mám dotaz ohledně pohledávky. Vystavili jsme fakturu za stavební práce, odběratel nám ji neuhradil, tak jsme úhradu vymáhali soudně. Soud rozhodl o úhradě jenom částečně, zbytek částky zamítl. Chtěla bych se zeptat, jak zbývající částku odepíšu. Na pohledávku nebyla tvořena zákonná opravná položka. Pohledávka je z roku 2013, částečná úhrada byla uhrazena 2014. Jde mi o to, jestli mohu zamítnutou částku odepsat daňově (v roce 2013 byla celá ve výnosech) nebo ji musím odepsat nedaňově, protože nebyla tvořena opravná položka? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd


Doklad k jízdence  11.06.2015

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je nutné u cestovních příkazů (kde zaměstnanec cestuje se společností STudent Agency) při on line rezervaci nutno ještě k jízdence dokládat daňový doklad? Na jízdence není uvedeno sídlo organizce.To je pouze na daň.dokladu. Děkuji

=======

Doplnění po odpovědi:

Děkuji za odpověď,nevím tedy proč kontrola z OSF požadovala k těmto jízdenkám dodat ještě zpětně daňové doklady a v monitorovací zprávě tento fakt byl brán za nedostatek.

 

Zobrazit odpověd