Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 9 výsledků v kategorii DPH (nezáleží na právní formě) se štítkem nemovitosti a byty



Odpočet DPH z přípravy prodeje  23.07.2015

Dobrý den,moc prosím o zodpovězení dotazu: S.r.o. koupila v dražbě starší nemovitost s pozemkem. V domě provedla vyklízecí a uklízecí práce (dodavatelé je účtovali s DPH) a v příštím čtvrletí jmenovanou nemovitost prodá. Použjí § 56 zák. o DPH a budou fakturovat bez DPH. 1. Mohou si uplatnit v tomto čtvrtletí odpočet na vyklízecí a uklízecí práce? 2. Musí v příštím čtvrtletí krátit tento odpočet nebo ho vůbec neuplatnit? Děkuji mnohokrát za odpověď."Vandr"

Zobrazit odpověd

DPH z depozita  10.07.2015

Dobrý den, prosím o radu. Jako realitní kancelář zprostředkováváme prodeje a pronájmy nemovitostí. Od zájemce o koupi přijmeme zálohu (depozitum) na kupní cenu. Tato u nás leží po dobu transakce do uzavření smluv a podání na katastr. Po zápisu vystavíme fakturu prodávajícímu, protože pro něho jsme pracovali a na fakturu mu započteme složenou zálohu od kupujícího. Otázka: musíme ze složené zálohy, než se z ní "stane" naše provize od prodávajícího, odvést DPH FÚ? Pokud ano, jak můžu z peněz, které zatím nepatří ani nám, jako RK, ani prodávajícímu, ale jsou stále ještě kupce a jsou částí celé kupní ceny, odvádět FÚ (nebo komukoli jinému) DPH. Přeci nemohu "manipulovat" s penězi, které prakticky patří kupujícímu, po zápisu vlastnického práva potom prodávajícímu a on nám poté uhradí fakturu. Pouze vynecháme ten mezikrok, kdy bychom vypláceli zálohu prodávajícímu a on nám potom zpátky hradil fakturu, ale rovnou se částka proti faktuře započte? Můžete mi poradit? Moc děkuji L N

Zobrazit odpověd



Pronájem bytového domu  03.06.2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující věc. Firma A koupí byt v bytovém domě. Cena při nákupu je včetně 15 % sazby DPH. Tento byt pronajme firmě B - plátci DPH se sazbou 21 %? Byt bude sloužit jako výpomoc při ubytovávání zákazníků v hotelu, který stojí vedle uvedeného bytového domu. Firma A zaplatí zvýšenou daň z nemovitostí za byt určený k podnikání. Je tento postup správný? Děkuji.

Zobrazit odpověd

Sazba u RD  07.04.2015

Dobrý den, jakou výši DPH budu účtovat v této situaci. Jsme firma s.r.o. a provádíme stavební práce také pro s.r.o., která staví rodinný dům, který je v jejím vlastnictví. (nejdřív ho na vlastní náklady postaví a pak prodájí) Mohu fakturovat 15% když je to RD. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověd