Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 7 výsledků v kategorii Nezáleží se štítkem daň z přidané hodnoty (DPH)
Prodej auta za nižší cenu  24.11.2014

Dobrý den, s.r.o. plátce DPH, koupila v roce 2012 osobní automobil, zařadila jej do obch. majetku a uplatnila DPH na vstupu v roce 2012. Auto odepisovala v r. 2012, 2013. V roce 2014 prodala auto za cenu nižší než zůstatkovou (znalecký posudek na auto nebyl vypracován). Faktura na prodej vozu je vystavena na prodejní cenu + DPH 21% z prodejní ceny. Musí se nějak dorovnávat DPH (prodejní cena je nižší než zůstatková!). Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

Bonus formou snížení ceny dlouhodobého majetku  29.09.2014

Dobrý den, jsme PO, plátci DPH. Od dodavatele jsme zakoupili zvedák dle fa za 67.040,-Kč vč.DPH. Na základně smlouvy s ním dle §409 obch. zákoníku, nám poskytl na zvedák finanční příspěvek ve výši 55.873Kč a přišel nám opr.daň.doklad na -55.873,- s textem: finanční příspěvek dle smlouvy č. 123 a dohoda o vzájemném započtení. My tedy doplatili rozdíl 11.167,- vč. DPH. Podmínkou finančního příspěvku je odběr zboží od dodavatele měsíčně ve výši 43 tis po dobu 3 let. Pokud to nesplníme, budou nám fakturovat pom. část příspěvku vč. DPH 1.164 Kč. Prosím o radu, jak zaúčtovat nákup zvedáku, opr.daň.doklad (snížení ceny zvedáku?) a hlavně fakturu za 08/2014 (nesplnili jsme obrat) s textem: vrácení příspěvku dle smlouvy. Zda-li se bude časově rozlišovat, je to účetní špek. Děkuji moc a přeji hezký den.

Zobrazit odpověd

Faktura na nájem  26.08.2014

Dobrý den, rád bych se zeptal na platbu nájmů. Je možné zaúčtovat a zaplatit nájem jen na základě nájemní smlouvy? Nejsme plátci DPH - ale uvažujeme, že budeme. Je nějaký rozdíl pro plátce a neplátce DPH? Jak je to s kaucí? Lze ji zaplatit a zaúčtovat bez faktury jen na základě smlouvy nebo nám majitel nemovitosti musí vystavit nějaký doklad? Majitelem jsou fyzické anebo právnické osoby. Děkuji Tomáš Holý

Zobrazit odpověd


Dodatečné přiznání - zaúčtování  16.03.2014

Dobrý den, prosím poradíte mi? V roce 2013 jsme podali dodatečné přiznání k DPH za IV.Q.2012 a dále dodatečné Přiznání k DPPO za rok 2012. V obou případech na snížení daňové povinnosti, tj. přeplatky jak na DPH tak na DPPO. Jak mám prosím zaúčtovat v roce 2013? Našla jsem, že doměrek DPH se účtuje na ú 538 a doměrek na DPPO na ú 595, ale jak je to s vrácením těchto daní? Mám účtovat na stejné účty "minusem" Děkuji za radu!

Zobrazit odpověd

Účtování zaokrouhlení  08.03.2014

Zaokrouhlení účtu DPH.

Dobrý den, zajímalo by mě správné měsíční zaokrouhlení do nákladů a výnosů u účtu DPH po vystavení měsíčního DAP k DPH. Myslím si správně, že pokud zůstatek na účtu 343 je např. -26221,14 Kč a na přiznání vyšlo 26.221 Kč, tak částku -0,14 Kč zaúčtuju 548/343? Nebo částka 0,14 pro mě znamená výnos a já mám správně účtovat 343/648.

Zobrazit odpověd

Prodej autorských děl  10.01.2014

Dobrý den, zahajuji činnost internetové galerie, která bude prodávat tisky autorských fotografií v limitovaných edicích. V galerii bude zobrazen náhled fotografie a v případě objednávky zákazník obdrží jeden výtisk fotografie s podpisem autora. Prodejní cena bude například 10 000 Kč s DPH. Tato cena se skládá z částky 2 500 Kč s DPH za vlastní tisk fotografie (budu platit tiskaři) a z částky 5 000 Kč, což je autorský honorář. Zbylá částka mi bude zůstávat za publikaci, prezentaci a zajištění prodeje fotografie koncovému uživateli. Rád bych se zeptal jak je to se zdaněním autorského honoráře samozřejmě z mého pohledu. Odvádím DPH, nebo srážkovou daň? S tím souvisí dotaz, zda konečná cena 10 000 Kč je cena 8264,5 Kč bez DPH + DPH 21% nebo DPH neodvádím z autorského honoráře a pak je DPH nižší? Děkuji za informaci a jsem s pozdravem JF

Zobrazit odpověd