Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 145 výsledků v kategorii Nezáleží
Silniční daň z prodaného vozidla  24.07.2014

16.6.2014 jsme prodali osobní automobil, který byl v majetku firmy, fyzické osobě, která se zavázala ho rozebrat a ekologicky zlikvidovat. Až 16.7.2014 byl odhlášen z evidence vozidel (záznam v TP). Musíme platit silniční daň i za 7. měsíc, nebo jen do 6. měsíce ?

Zobrazit odpověd



Účtování nájmu  17.07.2014

Nájemné hrazené měsíčně 693-,Kč(zálohami) 1-12. Příští rok (březen) přijde faktura. Účtuji: 1-12/2013 314/221 (měsíčně 693,- Kč) prosinec 2013 VÚD 518/381 (8.300,-Kč) březen 2014 381/321 8.300,-Kč březen 2014 321/314 8.300,-Kč je to správně? Jarmila

Zobrazit odpověd



Odměny za kulturní akce  02.07.2014

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně odměn za dílčí činnosti kulturní akce. Koncert řešíme Smlouvou o provedení uměleckého vystoupení s honorářem, u něhož daně neřešíme. Lze podobný nástroj najít pro případ 1. jednorázové přednášky a 2. přípravy výstavy? Je možné se vyhnout placení daní? (V našem případě připravujeme DPP se srážkovou daní, ale rádi bychom ji samozřejmě ušetřili). Moc děkuji za jakoukoliv pomoc. L.I.

Zobrazit odpověd


Doměření daně z nemovitosti  28.06.2014

Dobrý den. Mám dotaz. Můj otec vlastní pozemek, který vlastně nikdy nebyl využíván. Měl z něho platit daň z nemovitosti, ale nikdy (nebo velmi dlouho) daň neplatil. Jedná se o parcelu o cca 600 metrů čtverčeních. Chci se zeptat, kde se máme přihlásit k nápravě zaplacení daně. A jak se výše a sankce vypočítává. Dozvěděla jsem se o vlastnictví pozemku nedávno. Moc děkuji. Přeji pěkný den!

Zobrazit odpověd


Odměny kapele a srážková daň  18.06.2014

Dobrý den, prosím o radu. Jsme občanské sdružení ( spolek) divadelní a kulturní činnost. 1) Může člen spolku, který davá roční členský příspěvek také pracovat u spolku na DPP ( šatna, pokladna) ? 2) Pokud vyplácíme honorář za představení - hudební kapela ( vlastní tvorba ) jsme povinni z honoráře do 10.000 měsíčně odvést srážkovou daň nebo jenom pouze pokud nás o to účinkující požádá ? 3) Pokud vyplácíme honorář na představení - hudební kapela ( převzaté písně ) jsme povinni z honoráře do 10.000 měsíčně odvést srážkovou daň nebo jenom pouze pokud nás o to účinkující požádá ? ( poplatky OSA zaplaceny ) Děkuji moc. EP.

Zobrazit odpověd


Účtování zásob způsobem A a B  14.06.2014

Dobrý večer, mám otázku jak se vede evidence zásob při účtování způsobem B? Také mě zajímají konkrétní typy účetních případů, kdy je evidence u způsobu B potřeba. Potřebuji to pro mou obhajobu bakalářské práce a trochu si s tím nevím rady. Moc prosím o pomoc. Předem moc děkuji a přeji hezký večer.

Zobrazit odpověd


Účtování dodatečného příznání  13.06.2014

Dobrý den, zapomněla jsem v silniční dani za r. 2013 uvést jedno auto, na dani jsme měli vysoký přeplatek a nežádali jsme o jeho vrácení, při dodatečném přiznání nevím, do jakého roku zaúčtovat do daňových nákladů zvýšení silniční daně, za r. 2013 jsme ještě nepodali daň. přiznání. Mohu zohlednit nebo patří daňově dodat.daň do r. 2014 a budou nám počítat úrok z prodlení, když jsme měli přeplatek? Děkuji za odpověď J N

Zobrazit odpověd

Povinnost odepisovat  29.05.2014

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je povinnost z daňového hlediska majetek odepisovat. Přesněji řečeno, co přesně znamená §26 odst (8) Odpisy pro účely zákona není poplatník povinen uplatnit, přitom odpisování lze i přerušit, ale při dalším odpisování je nutné pokračovat způsobem, jako by odpisování přerušeno nebylo, a to za podmínky, že v době přerušení neuplatní poplatník (vlastník ani nájemce) výdaje paušální částkou podle § 7 nebo § 9. Pokud poplatník (vlastník nebo nájemce) uplatní výdaje paušální částkou, nelze za toto zdaňovací období uplatnit odpisy v prokázané výši, ani o tuto dobu prodloužit odpisování pro daňové účely. Po dobu uplatňování výdajů paušální částkou vede poplatník (vlastník nebo nájemce) odpisy pouze evidenčně. Není mi jasné, jestli evidovat odpisy musí a účtovat o nich, ale není povinnost je uplatňovat, nebo jestli není povinnost vůbec odpisovat. Předem děkuji

Zobrazit odpověd

Prodej pozemku  28.05.2014

Dobrý den, v roce 2013 jsem koupil pozemek za 1,6 mil. Investoval do jeho zasíťování 400 tis. Kdybych jej v roce 2014 prodal např. za 3 mil bude se daň z příjmu fyzických osob počítat z částky 3 mil nebo od této částky mohu odečíst mé náklady z roku 2013 ve výši 2 mil a daň se bude počítat z 1 mil. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověd


Odpisy pronajatého majetku  22.05.2014

Mám možnost si pronajmout jídelnu i s kuchyní, ale je problém, že je nutná poměrně vysoká část na rekonstrukci jak z hlediska stavby, tak i z hlediska technického vybavení. Majitel objektu nemá prostředky na provedení rekonstrukce a navrhuje, že bych si náklady na rekonstrukci mohl odepisovat ve svých nákladech a nájem by byl o tuto částku po dobu odepisování snížen o tuto částku.

  1. Je možné se smluvně dohodnout, že odpis rekonstrukce bude mým nákladem a
  2. druhá otázka jakou dobu odepisování mám určit u rekonstrukce stavby a jakou u technologického zařízení.
Zobrazit odpověd

Účtování korunové platby na eurový účet  22.05.2014

Dobrý den, jsme s.r.o.,odběratel uhradil fakturu, která byla vystavena v CZK omylem na náš EUR účet. Banka částku přepočetla (pro nás samozřejmě nevýhodným kurzem) a připsala nám určitou částku v EUR. Úhrady faktur vystavených v EUR hrazených na EUR účet účtujeme denním kurzem, v případě, že se dohodneme na úhradě v EUR za fa vystavenou původně v CZK, potom účtujeme dohodnutým "směnným" kurzem. Jak si s tímto prosím poradit? V tomto případě se nejedná o velkou částku, proto nebudeme trvat na doplacení od odběratele. Mám správně úhradu proúčtovat denním kurzem a doúčtovat kurzový rozdíl nebo mohu použít směnný kurz, kterým přepočetla banka? Za odpověď moc děkuji. Martina Jílková Př.: FAVY 459 Kč Úhrada 16,39 EUR (kurz 28,005)

Zobrazit odpověd

Silniční daň u hasičských vozidel  15.05.2014

Dobrý den, v novele Zákona o silniční dani od r. 2014 je v par.3 odst.g nově povinnost podávat přiznání k silniční dani i u vozidel hasičského záchranného sboru vybavená zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy zapsanými v technickém průkazu vozidla. Chtěla bych se zeptat, jestli jde opravdu jen o vozidla s "majáčkem" a vozidla hasičského záchranného sboru bez "majáčku" se uvádět v přiznání nemusí? Děkuji za odpověď, Hasalová

Zobrazit odpověd

Sankce za pozdní přiznání  15.05.2014

Dobrý den, koupili jsme s manželem v listopadu 2013 malý pozemek za 120.000,-. Teď začínají chodit složenky na daně z nemovitosti a mě došlo, že jsme nepodali daňové přiznání do konce ledna 2014.... asi nás nějaké sankce nebo pokuta nemine, že? Co můžu od FÚ čekat? Děkuji.

Zobrazit odpověd



Termín pro dodatečné přiznání  09.05.2014

Dobrý den. Prosím Vás o radu v následujícím: Firma s.r.o. bude za rok 2013 podávat opravné DPH / všechny čtyři /. Bylo tak externí účetní vytvořeno 1.4.2014 spolu s daň.přiznáním za rok 2013, ale opravné DPH jsem ještě neodeslala - až dnes jsem se dozvěděla, že tak musím učinit do 1 měsíce. Ještě napíšu, že ze třech přiznání mi budou vracet a pouze z jednoho bych měla doplácet 250,- Kč. Čeká mě tedy od FÚ pokuta za pozdní podání 4x500,-Kč nebo něco horšího? Případně bych mohla na již vytvořených přiznáních opravit datum? Dále se chystám opravovat daň.přiznání za rok 2011 a 2012, ale počítám, že na tom strávím cca 2-3 měs, než budu hotová a jsem trochu nervózní, kdyby mi náhodou přišla kontrola z FÚ - počítám, že na sebe upozorním opravami DPH za rok 2013. Existuje nějaká rada, jak to co nejlépe vyřešit? Děkuji pěkně za odpověď. Jana

Zobrazit odpověd