Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 4 výsledků v kategorii Zaměstnanci se štítkem účetnictví
Kursy v cestovních náhradách pokud není záloha  26.10.2013

Dobrý den, mám problém s přepočtem kurzů u dvou měn. Zaměstnanec odjel na ZPC dne 4.10. aniž by mu byla vyplacena záloha. 4. a 5. 10. strávil v Česku, kde si až 5.10. směnil Kč na Eura. Večer přejel hranice s Polskem. Dne 6.10. si musel v Polsku směnit část Eur na PLN. Jaké kurzy použít, když vyúčtování celé ZPC bude v českých korunách? Zaměstnanec doložil jak směnu Kč na Eura v ČR, tak směnu EUR na PLN v Polsku. Děkuji.

Zobrazit odpověd

Podklady pro proplacení cestovních náhrad  27.08.2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze uznat ve vyúčtování zahraniční cesty náklad na ubytování - pronájem bytu bez řádného daňového dokladu. Zaměstnanec byl vyslán na 3 měsíce do zahraničí na studijní pobyt, kde si zajistil pronájem bytu u soukromé osoby. K vyúčtování doloží žádost o proplacení nákladu s podpisem jeho nadřízeného pracovníka + nájemní smlouvu bytu + příkazy k úhradě s podpisem pronajímatele + případně výpisy ze soukromého účtu. Děkuji

Zobrazit odpověd

Zaokrouhlení cestovních náhrad  15.05.2013

Dobrý den, můj dotaz se týká zaokrouhlování vyúčtování pracovní cesty, pro jasnost uvedu příklad: Zaměstnanec obdržel zálohu 5000 Kč, pracovní cesta celkem 2500,60 Kč, zaměstnanec vrací: 2499,40 Kč Dle § 183 se zaokrouhluje na celé koruny směrem nahoru - chci se zeptat, jestli pracovní cestu celkem zaokrouhlím na 2501,-, nebo částku, kterou zaměstnanec vrací na 2500,-, pokud zaokrouhlím obojí, vznikne mi ve zpětném součtu korunový rozdíl. Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověd

Náhrada škody od pojišťovny  24.04.2013

Dobrý den mohli by jste mi poradit ohledně zaúčtování škody způsobené zaměstnancem. Při práci poškodil cizí věc, kterou jsme následně museli opravit, použili jsme další materiál, který byl na skladě.Zaměstnanec má sjednané pojištění, kde je spoluúčast 1000,- Kč. Jaký doklad je potřeba vystavit pro pojišťovnu, která hradí pouze částku bez DPH a jak to vše zaúčtovat. Předem moc děkuji M.

Zobrazit odpověd