Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 18 výsledků v kategorii Zaměstnanci se štítkem SP + ZP (pojištění)
Daňová výhoda životního pojištění  15.11.2012

Dobrý den, nemám zkušenosti se zaměstnáváním lidí a informaci, kterou bych potřebovala vědět jsem nikde na internetu nenašla, alespoň ne ve znění, které bych uplně pochopila. Proto se na Vás obracím a prosím o radu. Chci se zeptat, jaké výhody pro mě, jako zaměstnavatele budou plynout z toho, když svému zaměstnanci budu měsíčně přispívat na životní pojištění 2000,.Kč. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

příležitostný příjem  05.11.2012

Dobrý den,manžel je zaměstnán v prac.poměru. Před 15 lety sice podnikal, ale živnostenský list má od té doby pozastavený. Nyní se mu naskytla jednorázová příležitost vyrobit skříň, hodnota přesáhne 20000,- Kč . Je možné tento příjem zdanit jako příležitostný přijem dle §10? Je nutné z tohoto příjmu platit také SP a ZP? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

přihlášení zaměstnavatelem na sociální pojištění  25.09.2012

Dobrý den, mám nové pracovní místo, na pracovní smlouvu. Bohužel mám obavy, že za mne zaměstnavatel neodvádí odvody (sociální a zdravotní pojištění). S výplatnicí se nezabývá. Vím, že pokud mne zaměstnavatel přihlásil, zaměstnance by se případné problémy neměly dotknout. Moje největší obava, však spočívá v tom, že jsem OSVČ na vedlejší činnost, co když mi na začátku příštího roku odmítne vydat přehled příjmů za rok 2012? Proto se velmi obávám, abych si novou pracovní změnou nezadělala na pořádné problémy. Poraďte prosím, co mne čeká pokud se mé obavy potvrdí a jak tuto situaci řešit? Předem moc děkuji za odpověď. Jitka

Zobrazit odpověd


Zdanění studenta brigádníka  25.07.2012

Dobrý den, rád bych věděl, co všechno se mi bude ze mzdy odečítat. Úvazek je na DPP. Je mi 17 let a studuji. Můj příjem bude přes 10 000 Kč, přitom však neodpracuji celý kalendářní měsíc. (Můžete mi napsat i co by se dělo, kdybych příjem měl nižší než 10 000 Kč?) Myslím, že sociální a zdravotní pojištění platit nemusím, nebo ano? U daně s příjmu vůbec nevím. Kolik procent budu případně platit? A bude mi to zaměstnavatel strhávat z platu nebo si to mám zaplatit sám? A mám šanci získat daň z příjmu, kterou jsem zaplatil (jako nezletilá osoba), zpět? Předem děkuji za Vaše odpovědi a Váš čas.

Zobrazit odpověd


Přerušení živnosti při nemoci  16.07.2012

Dobrý den. Jaké to je v případě, pokud bych byla nucena nastoupit na nemocenskou. Jsem zaměstnána na HPP jako prodavačka a sociální a zdravodní za mě platí zaměstnavatel. Mám ale dále živnostenské oprávnění na provozování cestovní agentury jako vedlejší činnost. Budu nucena přerušit tuto činost v případě pracovní neschopnosti? Nebo, v případě, že nebudu fakturovat žádnou provizi a tím pádem bych neměla žádné příjmy, činnost ukončovat nemusím? Děkuji za odpověď Jokešová

Zobrazit odpověd

soc.pojištění  25.06.2012

Dobrý den. Pracuju jako ped.asistentka a po 2 roky vždy mi ukončili pr.poměr k 31.7. a od 1.9 zas přijali. V srpnu jsem si sama platila zdravotní pojištení s tím, že mi bylo řečeno, že to sociální není povinné. Teď ale někde ve zprávách říkali, že někdo platil penále, že to sociální poj.neplatil, tak jak to teda je? a když se mě někdo ptá, tak se vždycky zeptá - "Iveta, jak to máš v srpnu s tím zdravotním a sociálním pojištěním?" tak je teda povinné nebo není? Bylo mi řečeno že není ale lidi když se mě zeptaj jak to mám s tím pojištěním v srpnu tak se ale neptaj, jen na zdravotní ale i sociální tak jak to teda je? Děkuji za rychlou odpověd. Ivet

Zobrazit odpověd


DPP nebo DPČ  02.06.2012

Moje kamarádka chce občas vypomoct v trafice a ráda by mě zaměstnala buď na brigádu nebo na Dohodu o pracovní činnosti.Chtěl bych bych vědět, kolik si mohu vydělat měsíčně nebo ročně, abych nemusel platit žádné daně nebo pojistné, protože jsem zaměstnán na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou. A také bych chtěl vědět, jaký typ smlouvy bychom měli použít. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

Daně a pojistné u studentů  10.04.2012

Dobrý den, jsem studentka prezenční formy studia a momentálně jsem nastoupila na HPP. Chtěla bych se informovat o placení daní. Doposud jsem žila v doměnce, že jako student jsem absolutně osvobozena od daní, nicméně jsem teď byla vyvedena z omylu a bylo mi řečeno, že bych i dokonce mohla daně doplácet. Proto se na Vás obracím s prosbou o upřesnění této problematiky. (Celkem mi na daních a zdravotním a sociálním zabezpečení strhnou cca kolem 5 tisíc, myslela jsem si, že zdravotní a sociální za mne jako za studenta platí stát a daně dostanu zpět.) Děkuji S pozdravem Klára

Zobrazit odpověd

Daňové přiznání-starobní důchodce a DPP  26.03.2012

Dobrý večer! Nevím, nakolik je můj dotaz typický a předem se omlouvám. V 65 létech jsem ukončil k 1.březnu 2011 pracovní poměr a požádal o důchod. Ten mi byl přiznán až v závěru roku 2011, ale první řádnou platbu jsem obdržel po 15.lednu 2012. Zprvu jsem "odpočíval" a žil z vyplaceného penzijního připojištění, od května 2011 jsem ale uzavřel celkem 4 DPP s různými společnostmi a do konce roku činil můj čistý příjem 475 tisíc Kč. Všichni mi sráželi 15% daň, pouze s jedinou společností jsem podepsal "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitků,sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění". Sociální zabezpečení jsem neplatil,zdravotní pojištění ano, v minimu pro OSVČ. Původně jsem myslel,že daňové přiznání odevzdávat nemusím (neměl jsem příjem nad mediálně často avizovanou hranicí 840 tisíc ročně...), ale po pravdě si dnes příliš rady. MF ČR ani Daňová správa mi neodpověděly.

Zobrazit odpověd

SP u dohody o provedení práce  26.02.2012

Dobrý den, od ledna 2012 se neplatí zdravotní ani sociální pojištění z výdělku do 10 000 Kč měsíčně na dohodu o provedení práce. Nejsem student, tedy za mě neplatí pojištění stát, musím tedy měsíčně odvést zdravotní pojištění ve výši 1080 Kč i při výdělku do 10 000 Kč. Zajímalo by mě, zda při výdělku na dohodou o provedení práce (DPP) do 10 000 Kč musím odvádět i sociální pojištění? (když nejsem student) A druhý dotaz - jak je to se dvěma souběžnými pracemi na dohodu o provedení práce. Odvádím z každého zdravotní a sociální pojištění zvlášť? Děkuji.

Zobrazit odpověd

krácení daní  25.02.2012

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je to s krácením daní. Náš zaměstanavatel nám na pracovní smlouvu přiznal skutečnou částku a také nám ji i vyplácí, ale jinak nám přiznává minimální mzdu a to i na výplatní pásce. Žádali jsem o spravení na částku skutečnou, jelikož to ovlivňuje nemocenskou, mateřskou atd...ale zaměstnavatel odmítl s tím, že bude mít firma velké náklady a proč bychom měli být nemocní...Může si tohle dovolit?

Zobrazit odpověd

Jak někoho zaměstnat bez odvodů.  16.02.2012

Dobrý den, moc vás prosím o informaci.Jsem OSVČ a chtěla bych občas využít kamarádku, která je na mateřské dovolené k administrativním pracím. Můžete mi, prosím, říci, kolik si u mě může vydělat, já si to mohla dát do nákladů a při tom za ní nemusela odvádět sociální, zdravotní pojištění, ale ani 15 % daň? Jaká by mezi námi musela být písemná dohoda? Slyšela jsem něco o 20 tis. Kč, ale nikde jsem to oficiálně nenašla. Předem moc děkuji Růžičková L.

Zobrazit odpověd

Předseda představenstva nebo zaměstnanec?  13.02.2012

Dobrý den, majitel firmy je předsedou představenstva a zároveň zaměstnancem firmy. Letos jsou odvody sjednoceny a odměny jsou na stejné úrovni, jak u zaměstnance, tak u statutára. Nyní řešíme, co je "výhodnější", aby byl pouze zaměstnán nebo se mu vyplácela pouze odměna za funkci předsedy představenstva. Děkuji za radu

Zobrazit odpověd

Daně a pojistné při krachu zaměstnavatele.  11.02.2012

Dobrý den, jde o takovou věc. Zaměstnavatel mi nevyplatil 2 mzdy za dva měsíce, ale účetní mi výplatnice vydal. Firma s.r.o. již není na svém sídle a majitelé nejsou k zastižení, tzn. mzdy už nikdy nedostanu. Ani nevím, jestli za mně zaměstnavatel řádně platil zdravotní pojištění, zdravotní pojišťovna mi to po telefonu nechtěla sdělit. Jak mám tyhle skutečnosti vykázat do daňového přiznání, když jsem peníze nedostal a ani nedostanu? Děkuji moc za radu Pernica Marek

Zobrazit odpověd