Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 14 výsledků v kategorii OSVČ - podnikající fyzické osoby se štítkem osobní automobil
Paušální výdaje na auto a amortizace  08.11.2011

Dobrý den! Byla jsem na Vaší přednášce Automobil ve firmě-Cestovní náhrady a měla bych ještě dotaz k uplatňování paušálních nákladů za vozidla. Mám auto v osobní potřebě, používám ho k podnikání, vedu knihu jízd. Uplatním si měsíční paušál 4000 Kč +3,70 Kč za každý ujetý km. Potvrdil jste mi,že je to možné. Ale já jsem to v zákoně nikde nenašla. §24 odst.2 zt) zákona č.586/1992Sb. Poradil by jste mi, kde bych to našla. Děkuji.

Zobrazit odpověd



Osobní automobil při vedlejší činnosti  09.10.2011

Dobrý den,prosím můžete mi poradit?Manžel podnika na vedlejšák...má osobní automobil a nemá ho v majetku firmy..(obchodním majetku).Když by s ním jezdil pro materiál atp... může si zaplatit silniční daň? co je proto třeba udělat? a co si může všechno tzv odepsat neboli uplatnit do daní? může třeba naftu? děkuji za odpověď s pozdravem Gajdová

Zobrazit odpověd

Prodej osobního automobilu v podnikání  26.09.2011

Dobrý den, jsem živnostník, který vede daňovou evidenci. V roce 2009 jsem zakoupil nový OA za 450.000,-- Kč a zařadil ho do obchodního majetku. Jelikož automobil používám i k soukromým účelům, uplatňuji poměrnou část odpisů a všech ostatních nákladů. Tj. zhruba polovina nákladů na podnikání a polovina na soukromé účely. Letos jsem auto po dvou letech prodal v dubnu za Kč 350.000,- Kč. Chci se zeptat, jak bude vypadat zdanění z prodeje, jak toto vypočítat? 2.Mohu letos uplatnit ještě částečně odpisy na původní OA, když jsem zároveň od května zařadil do majetku jiné ojeté auto, na které chci uplatňovat také poměrnou část odpisů?

Zobrazit odpověd




paušál na auto  03.03.2011

Dobrý den, prosím o radu. Jsme sdružení bez pr.sub./2 živnostnici, FO, vedeme DE,plátci DPH/Ze společných prostředků získaných činností sdružení jsme si koupili auto.Je v OM. Výdaje na auto jsme si dělili na 1/2. V TP jako vlastník a provozovatel je zapsán pouze jeden účastník sdružení/auto je na ICO/, který auto vždy řídí. Letos chceme uplatnit paušál na dopravu 4000 Kč a nevíme, zda paušál můžeme rozdělit na 1/2 oběma účastníkům sdružení anebo paušál musí uplatnit pouze vlastník podle TP.Moc děkuji za odpověd.M

Zobrazit odpověd

Odpis dlouhodobého majetku v případě odcizení  23.02.2011

Dobrý den,jsem OSVČ a vedu daňovou evidenci,v roce 04/2010 jsem do firmy pořídil čtyřkolku na úvěr(cena 140000,-)a 10/2010 mi ji ukradli,mohu uplatnit za rok 2010 odpisy 50%? Úvěr nadále splácím, mohu si úroky uplatnit do výdajů po celou dobu splácení, když jsem v technickém průkazu veden jako vlastník? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

uplatnění paušálu za použití os. automobilu  23.02.2011

Dobrý den, jako vedlejší pracovní činnost vykonávám znaleckou činnost na IČ. Jako fyzická osoba vlastním os. automobil, platím si silniční daň a tento automobil používán jak pro soukromé účely tak pro vedlejší činnost, nejsem plátce DPH. Prosím o infomraci, zda si náklady na auto mohu uplatnit paušální částkou 4000,- /měs. Auto nemám zahrnuté do majetku firmy. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

Současně zaměstnanec + podnikání na ŽL.  20.02.2011

Dobrý den, v současně době jsem zaměstnanec, kde si vydělám cca 24 000 Kč hrubého měsíčně. Zároveň se mi naskytla příležitost podnikat v oblasti distribuce a prodeje zboží na ŽL. Obávám se však, že nebudu dosahovat zejména ze začátku žádných výdělků. Jak je to v tomto případě s placením daní, SP a ZP? Musím i přesto platit nějáké zálohy? Můžu si dát zaevidovat auto a používat ho pro podnikání a pak si odpočítávat benzín? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd