Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 8 výsledků v kategorii FO - (nezáleží na druhu příjmů) se štítkem dary
Zaměstnání a amaterský herní klub  20.12.2011

Dobrý den, nejdříve Vás trošku zasvětím do mé situace. Jsem podnikatel a zaroven zamestanec. Nekolik let uz vedu nejmenovany amatersky herni celek, ale az nyni mame moznost, privest do klubu nejake finance. Vlastnime webove stranky, na ktere bychom umistili dane firme, ktera by nam nejake finance poskytla, reklamu. Chci se zeptat, zda musim finance danit a vubec se o to nejak starat, pokud nepresahnou 15 000 Kč za rok. Jen upozornim, ze klub neni o.s. ani nic jineho, takze je k tomu jeste pridruzena otazka, jak to ma dana firma udelat, aby si penize mohla dat do nakladu? Mnohokrat dekuji

Zobrazit odpověd

Výpomoc při oddlužení a darovací daň.  22.11.2011

Dobrý den, svému příteli, který si požádal o oddlužení jsem napsala darovací smlouvu na 3.600,- Kč měsíčně. Soud mu oddlužení schválil se splatností 5 let. Přítel nevěděl, že tato darovací smlouva podléhá dani darovací. S podáním daňového přizníní je v prodlení cca 48 dnů. Je možné, že mu bude vyměřena pokuta i když se jedná o oddlužení za opožděné daňové přiznání a v jaké by byla přibližně výši. Při splácení dluhů mu zůstane jen nezabavitelná částka a bylo by možno finanční úřad požádat o prominutí piokuty z prodlení? Děkuji za odpověď Čepová J.

Zobrazit odpověd

Darovací daň u lidí žijících společně.  13.10.2011

Dobrý den, mám dotaz ohledně darovací daně. Před pěti lety byla pořízena nemovitost na hypotéku. Na nemovitost je podílové spoluvlastnictví dvou lidí, kteří spolu žili ve společné domácnosti. Nyní se rozcházejí a jeden chce převést svůj podíl nemovitosti prostřednictvím darovací smlouvy na druhého. Jak je to s darovací daní v tomto případě, pokud by se druhý z partnerů odstěhoval před převodem nebo po převodu? Jaké jsou v tomto případě podmínky osvobození od darovací daně? Děkuji.

Zobrazit odpověd

Darovací daň  22.09.2011

Dobrý den, rodiče mi chtějí darovat třetinu domu a pozemku okolo tohoto domu. Spadám tak dle Zákona č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí § 11 do skupiny č. I (příbuzní v řadě přímé a manželé). Dle § 19 tohoto zákona odst. 3 jsem tedy osvobozena od daně darovací a nepodávám tedy dle §21 odst. 5 daňové přiznání k dani darovací? Jestliže se přece jenom musím k darovací dani přihlásit (a nakonec mi bude vyměřena hodnotou 0 Kč), jakou hodnotu majetku napíšu do daňového přiznání? Samozřejmě se mi nechce platit odhadce na odhadnutí ceny nemovitosti, když vlastně nakonec žádnou daň platit nebudu. Děkuji za odpověď s pozdravem Radka Sobotková

Zobrazit odpověd

Nevyžádaný obnos  24.08.2011

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak si počínat v případě, že mi přijde na účet nevyžádaný finanční obnos? Stačí to zdanit jako dar a dokladovat výpisem z účtu? Nebo to musím vrátit (čímž se ale mohu "darujícího" dotknout a může mi peníze posílat stále znovu)?

Zobrazit odpověd