Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 110 výsledků v kategorii Nezáleží se štítkem správa daní


Vrácení přeplatku na dani  19.03.2015

Dobry den, sem podav 21.2.2015 danove priznani za 2013 rok. Chtel uplatnit slevuna deti. Tak chtel zeptat gdy musi FU vratit ten preplatek? Ve 30 denilhute? Nebo musim cekat az do 1.5.2015. To je danove priznani 2 roky dozadu. Dekuji za odpoved

Zobrazit odpověd

Sankce za pozdní přiznání  17.03.2015

Dobrý den. Prosím o radu. Prodali jsme byt v Praze a 29.11.2013 bylo na KN přepsáno vlastnické právo. Do 3 měsíců, tzn. do 28.2.2014 jsem měl podat DP a uhradit daň 108 600,- Kč. To jsem udělal 31.3.2014, tzn. o měsíc déle. Jaké mi z této chyby vyplívají sankce? Mluvil jsem s finančním úřadem, nemá nás prý ještě zpracované, ale orientačně se prý bude jednat o pokutu cca 16 tis Kč. Je to opravdu možné a jak se dá proti tak vysoké částce bránit? Existuje možnost prominutí nebo jak se správně pokuta vlastně vypočítává? Vůbec tomu totiž nerozumím a k posunutí o měsíc došlo velikou náhodou... Děkuji. J.L

Zobrazit odpověd

Vrácení přeplatku na dani  05.03.2015

Zdravím můj dotaz : V květnu mi končí osobní bankrot,už mám připravené danové přiznání.Docela mi mají vrátit slušnou částku ,tak že se bojím když to podám ted do konce března aby mi to seberou na insolvenci.Nemohl bych požádat o vracení třeba až v červnu.I když jsem slyšel že se to na danovým nezjištuje jestli je někdo v bankrotu,jinak jsem fizická osoba. Děkuji

Zobrazit odpověd

Opravy účetnictví a daní  20.02.2015

Dobrý den. Podává se k opravným daňovým přizníním za DPH a daň z příjmu nějaké vysvětlení: přímo ve formuláři a nebo zvlášť a nebo ne? Děkuji. Jarda P.S. může například FÚ udělit pokutu za špatně vedené účetnictví? Pokud ano týká se to i v případu, že již bude účetnictví opraveno a podáno opravné přiznání?

Zobrazit odpověd

Dodatečné přiznání před zahájením kontroly  19.02.2015

Dobrý den. Mohl bych se prosím Vás zeptat zda bych mohl podat opravné daňové přiznání před zahájením kontroly z FÚ o které bych již věděl že nastane / předpokládám, že bych to věděl alespoň pár dnů předem/ - je má domněnka správná ? ALE samotná kontrola by ještě nenastala. Četl jsem § 141 odstavec 6 daňového řádu, ale bohužel nejsem na zákony příliš chápající.. Děkuji za odpověď. Jarda

Zobrazit odpověd


Oprava špatně odeslané daně  12.02.2015

Dobrý de, máme zaměst. na DPP - odměna 6500 - 10000, nepodepsal Prohlášení. V r.2014 jsme mu omylem nastavili a na FU odváděli zálohovou daň (bylo to 15%). Teď jsem zjistila, že je to špatně - měla být daň srážková. Jak to co nejlépe vyřešit a hlavně napravit - odvedená daň je ve výši 15%, takže částky je stejn - ale posílala jsem na účet zál. dane FU a teď , když budu dělat Vyúčtov. ze závislé čin. měla bych to celé špatně.Děkuji za pomoc.

Zobrazit odpověd

Jak prokázat nemožné  01.02.2015

Dobrý den, jak, nebo jakým způsobem mám prokázat finančnímu úřadu, že vozidlo není používáno k podnikání anebo není pronajímáno ani provozováno pro cizí potřeby? Jedná se o § 6 odst. 9 ZDS. Jsem podnikající fyzická osoba v autodopravě, nákladní vozidlo nad 3,5 tuny a méně než 12 tun není zařazeno v obchodním majetku. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověd

Promlčení splátek  04.01.2015

Dobrý den. Můžu trochu specifický dotaz? Za poněkud nejasných okolností mi byla doměřena daň (DPH) při převodu "skladu" z fyzické osoby na s.r.o.. Ten převod proběhnul v roce 1993, doměřena mi byla v roce 1995. Veškeré úsilí o zvrácení rozhodnutí - dodnes věřím tomu, že jsem to tehdy udělal správně, ale co už teď - bylo marné a tak každý měsíc platím poměrně dost peněz. A mám platit dál do roku 2023. Nevztahuje se náhodou na tuto situaci obecná promlčecí lhůta 20 let? Nemůžu tedy v letošním roce, kdy uplyne 20 let od doměření, uplatnit námitku promlčení a dál to neplatit? Je pro mě čím dál tím větší potíž tu podstatnou částku (12.000,- ) každý měsíc zaplatit a už vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nevím, jak dlouho toho ještě vůbec budu schopen. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

Podání přiznání před ukončením období  28.12.2014

Podání přiznání před ukončením období II Děkuji za odpověď na mou otázku ! ANO, jde mi o to, abych to nemusel podávat elektronicky. Tiskopisy jsou na http://business.center.cz/business/sablony/s10-priznani-k-dani-silnicni.aspx Ještě otázka ke lhůtě: Nejvýznamnějším důsledkem je určitě konec lhůty pro podání daňového přiznání. Toto daňové přiznání se podává nejpozději do 31.1. po uplynutí zdaňovacího období, konec tedy připadne na 31.12. příslušného roku (skutečnost určující počátek běhu lhůty), nicméně lhůta započne běžet dnem 1.1. následujícího roku. NELZE TEDY § 8 odst. 1 SD spojovat s počátkem běhu lhůty ?

Zobrazit odpověd


Kdo poradí s přiznáním  10.12.2014

Dobrý den, chtěli bychom na FÚ zaplatit daň z prodeje orné půdy, kterou jsme zdědili po rodičích. Na FÚ nám bylo sděleno, že nemají čas poradit nám, jak formuláře vyplnit. Postupovali správně a na koho se můžeme obrátit, pokud potřebujeme pomoc? Děkuji

Zobrazit odpověd


Kde získat kopii přiznání  21.11.2014

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně ztraceného daňového přiznání. Potřebuji doložit příjmy za minulý rok, ale při stěhování jsem založil složku s daňovým přiznáním, nevím kam. Je možné daňové přiznání zpětně vytisknout? Daňové podání jsem podával sám pomocí online formuláře. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověd

ověřená kopie daňového přiznání  13.11.2014

Dobrý den, rád bych se zeptal na daňové přiznání, které jsem poslal finančnímu úřadu doporučeně poštou. Jak postupuje finanční úřad poté. Nyní nemohu najít potvrzený formulář a nevím jestli jsem ho ztratil nebo mi ho FÚ neposlal nebo si ho mám u nich vyzvednout. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

Sankce za nepodávní přiznání  28.10.2014

Dobrý den, v roce 2008 jsme s manželkou koupily byt v OV 2+1 na hypotéku. Až dnes 28.10.2014 jsme se od paní sousedky doslechly, že se platí každý rok daň z nemovitosti ( ona má také byt 2+1 a platí ročně cca 430 Kč ) - dříve by nás to ani nenapadlo. Doposud nám nikdy žádná složenka či upomínka nepřišla, prostě nic. Máme nyní obavy, jaké sankce nás potkají při návštěvě FÚ ?? Děkujeme předem za odpověď JB

Zobrazit odpověd

Co dělat, když správce daně zbytečně zatěžuje svědka  20.10.2014

Dobrý den, jsme právnická osoba, plátce DPH, volala nám paní z finančáku, že kontroluje subjekt, který od nás odebral v r.2013 zboží a toto zboží zaplatil a odvezl a že chce donést faktury. Byly jsme dohodnutí na tom, že zavolá za 3 dny a domluvíme se, kdy přijdu přesně, ale ona se už neozvala. Bral jsem to za uzavřenou věc. Uplynul měsíc a volala znovu, chtěla faktury a přijmové doklady, tak jsem našel nějaký přijmák a nějakou fakturu (myslel jsem si, že ji jde jen o to, že ten obchod proběhl a že ji to bude stačit) a ji je odvezl a ona si vymyslela, že chce další schůzku za dva dny, kdy mám donést přesně fakturu + přijímák za 4 účetní operace a dále chce pokladní deník, zprávu o DPH, prostě další a další věci, které nemám u sebe, přitom jsme přiznání k DPH podali a zaplatili. Co s tím? Máme nějakou možnost odvolání nebo ji říct, chtěla jste toto a tady to máte? Nemohu jezdit 140 km jak si paní zamane, není to naše kontrola a já mám zdravotní potíže - opravdu. Prosím pomozte K

Zobrazit odpověd

Prominutí úroků z posečkání  01.10.2014

Dobrý den, můj problém je hodně dlouhodobý. Bývalý manžel byl podnikatel a díky jemu jsem se dostala do dluhů - spolupodílela jsem se na nezaplacení daně z převodu nemovitosti. Její výše byla 450 000 Kč a byla splatná k 8.3.2000. Dostala jsem povolení splácet ji dne 7.12.2011 (nejdříve 2500 Kč, pak 2800 Kč). K 31.10.2014 ji budu mít splacenou, také mám již prominuté penále. Ale prý budu platit úroky z posečkání! Jsem rozvedená od r. 1998, žiji sama se synem, je mentálně postižený (nar. 1992), nyní je v chráněném bydlení, pobírá invalidní důchod, já příspěvek na péči, mám s ním dost problémů již od narození. Jsem učitelka, nemám jiné příjmy a otec se o syna nezajímá od rozvodu vůbec. Existuje pro mě nějaká možnost nebo rada?! Děkuji E.Ž.

Zobrazit odpověd


Pozdní přiznání k dani z nemovitosti  09.09.2014

Dobrý den, ráda bych se zeptala: V roce 2010 jsme kolaudovali naši novostavbu rodinného domu a provedli zápis do katastru nemovitosti. Bohužel jsme nepodali daňové přiznání a mylně jsme se domnívali, že stále platí osvobození od daně z nemovitostí pro novostavby na první roky. Teď jsme náš omyl zjistili a nevíme, co dělat. Máme jít na FÚ a zpětně si nechat vyměřit daň? Bude nám vyměřena pokuta a v jaké výši? Lze zažádat o prominutí této pokuty? Četla jsem něco o 3leté promlčecí lhůtě na přiznání k dani z nemovitosti. Pokud již tedy tato lhůta uplynula, máme podat daňové přiznání až letos a předchozí roky neřešit? Nechci se stát neplatičem daní a ráda bych vše vyřešila. Prosím Vás o radu a předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

Opakování kontroly na stejnou daň a obobí  29.08.2014

Dobrý den, podnikám a jsem na kontrole DPH, za poslední 3 roky, přestože jsem byl na kontrole 3/2012  a 1/2011. Je možno zpětně za již zkontrolovanou oblast znovu dělat kontrolu? Ještě jeden, kromě podnikání mam I nájem dle par. 9, to je osvobozené plnění bez nároku na odpočet. Jinými slovy z nájmu jsem neuplatnil žádný odpočet to znamená nemohu z přímu platit žádné DPH? DEKUJI J.P

Zobrazit odpověd

Prodej za nižší než skutečnou cenu  22.08.2014

Dobrý den, prosím Vás, mám dotaz ohledně prodeje pozemku a stanovení kupní ceny. Majitel vlastní pozemek dva roky, tudíž se ho týká zaplacení daně z nabytí nemovitosti a daně z přijmu. Majitel požaduje 600.000 Kč, ale do kupní smlouvy uvést jen 160.000 Kč a doplatek mimo kupní smlouvu. Odhadce odhadl pozemek na 300.000Kč a sdělil nám, že tržní cena odpovídá cca 500.000Kč. A můj dotaz zní, zda může být kupní cena ve smlouvě takto nízká, když má pozemek větší hodnotu odhadní, tak i tržní? Nebo zda-li je nějaký zákon, který stanovuje minimální kupní cenu? Chci předejít potížím s FÚ, že pozemek byl koupen, prodán za nízkou cenu, než které skutečně odpovídá. Předem moc děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek dne. Š P.

Zobrazit odpověd