Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 28 výsledků v kategorii Nezáleží se štítkem nájem
Odpisy technického zhodnocení pronajatých prostor  03.02.2017
Dobrý den, nejsem si zcela jistá, prosím o konzultaci - technické zhodnocení budovy v nájmu, od vlastníka budovy nemáme souhlas k odepisování, tedy zařadíme a nebudeme odepisovat - zařadit na účet 03 neodepisovaný majetek - krapet mě mate, že všude jsou na tomto účtu uváděny jen pozemky a umělecká díla :-) Krásný den Š K
Zobrazit odpověd

Nájem a DPH  09.01.2017
Dobrý den, prosím o radu. Jsem FO - plátce DPH. Od firmy A (neplátce DPH) si pronajímám kancelář za 10.000,- Kč. Je to dle smlouvy, DPH se nefakturuje. Já dále přefakturovávám tento nájem firmě B (plátci DPH). Jakým způsobem bych jim měl vystavit fakturu? Je to 10.000,- Kč + 21% DPH ??? Děkuji. NR
Zobrazit odpověd

Přenechání auta na leasing další osobě  15.07.2016

Dobrý den, účtuji sro, v majetku máme zařazen osobní automobil, který jsme pořídili na leasing.Leasingová smlouva bude končit 5/2018. Jednatel sro by si rád pořídil nový vůz. Můžeme původní vozidlo i když budeme stále platit leasing pronajímat OSVČ? Pokud ano může si OSVČ náklady na provoz vozu a částku za pronájem uplatnit ve výdajích? OSVČ vede daňovou evidenci. Děkuji za odpověď K

Zobrazit odpověd

Služby k nájmu  14.06.2016

Dobrý den, lze postupovat u pronájmu bytu v §9 při uplatnění skutečných příjmů a výdajů,takto: v nájemní smlouvě jsou zahrnuty energie v nájmu. Tedy, že pronajímatel nemá rozepsáno ve smluvě kolik je za holý nájem a kolik za energie. Tím pádem nevyúčtovává s nájemci energie. Celkové částky za nájem vč.energii si pronajímatel účtuje do příjmů a veškeré zálohy, přeplatky a nedoplatky za energie do výdajů. Lze takto postupovat nebo je nutné aby to bylo v nájemní smlouvě rozepsáno a účtovat pouze o holém nájemném a do výdajů si dát jen odpisy, opravy, zařízení do bytů.? děkuji ps. už vám pošlu příspěvek :)

Zobrazit odpověd

Náklady při pronájmu  28.04.2016

Bytové družstvo pronajímá nebytový prostor za částku 100.000,- Kč ročně. Plocha tohoto NP odpovídá 9% celkové plochy domu. Náklady, které lze zahrnout jako "společné" za celý dům (ne tedy např. oprava v konkrétních členských bytech, ale např. elektroinstalace ve společných prostorách), rozdělujeme tak, že 9% nákladů je vždy daňových pro účely sestavení daně z příjmů. Prosím o radu, zda těchto 9% můžeme použít i pro rozdělení daně z nemovitých věcí tak, že tato malá část daně z nemovit. bude také snižovat zisk z pronájmu a tím sníží daň z příjmů. Děkuji předem za laskavou odpověď.

Zobrazit odpověd

Pronájem na s.r.o. nebo jako FO?  17.04.2016

Dobrý den, chci koupit bytový dům za účelem pronájmu. Je lepší založit s.r.o., abych dostal DPH zpět,mohl si dávat spousty věcí do nákladů, nebo je lepší dům vlastnit jako fyzická osoba? Nemít firmu, jen čistě pronajímat? odkup firmy, co má 2 roky vedené zisky, daňovou historii něco stojí, vyplatí se to? děkuji za odpověď

Zobrazit odpověd


Výpověď nájemní smlouvy  26.11.2015

Dobrý den, nevím zda píši správně svůj dotaz-památka zahrnuta do seznamu UNESCO žádá o dotaci na celkovou rekonstrukci ,ale pronajímá v ní soukromé osobě nebytové prostory kde je umístěno muzeum , dotaz zní jestli mohou vlastníkovi muzea vypovědět smlouvu ( smlouva na dobu neurčitou)nebo jestli je pro něj nějaká jiná varianta .Byla bych vám moc vděčná za odpověď jelikož už nevím kam se obrátit .S pozdravem D Š

Zobrazit odpověd




Přerušení zrychlených odpisů bytu  15.08.2015

Dobrý den, při pronájmu bytu uplatňuji do nákladů zrychlené odpisy pořizovací ceny bytu a chci se zeptat, zda jeden rok mohu vynechat a do nákladů odpisy nedávat a jakou výši odpisů dát do následujícího roku, zda brát v úvahu roční odpis, který jsem do nákladů nedal a následující rok dát do nákladů odpis menší částky odpovídající dalšímu roku odepisování. Děkuji

Zobrazit odpověd


Příjmy z pronájmu domu  18.03.2015

Dobrý den, od 1/2014 pronajímám byty v domě, který byl zkolaudován až v 5/2014. Mohu od 1/2014 přestože dům byl zkolaudován až v květnu mít nájemníka? Pokud by se můj příjem počítal až od května a náklady jsem vynakládala (dodělávky na domě) již od ledna (před kolaudací) mohu si uplanit tyto náklady za celý rok? Díky

Zobrazit odpověd

Odpisy majetku ve spoluvalstnictví  12.02.2015

Dobrý den, předně velice děkuji za Vaše názory a rady na tomto serveru. Osobně mám jeden dotaz týkající se pronájmu bytu a stanovení jeho hodnoty. Byt vlastním již více než 5 let a v roce 2014 jsem jej začal pronajímat. Byt je v mém OV a k bytu náleží i garáž, která je vlastně dvougaráž a dle LV jsem jen spoluvlastíkem 1/2 garáže, protože 2. polovina patří jinému člověku. Nyní si nechávám zpracovat znalecký posudek na byt a na garáž (kvůli uplatnění odpisů). Nevím ale jestli vůbec mohu uplatnit a za jakých podmínek odpisy u garáže, když příjem z nájmu jde za mnou ale dejure vlastním jen 1/2. Velice děkuji za Váš názor. S pozdravem J. Š

Zobrazit odpověd




Faktura na nájem  26.08.2014

Dobrý den, rád bych se zeptal na platbu nájmů. Je možné zaúčtovat a zaplatit nájem jen na základě nájemní smlouvy? Nejsme plátci DPH - ale uvažujeme, že budeme. Je nějaký rozdíl pro plátce a neplátce DPH? Jak je to s kaucí? Lze ji zaplatit a zaúčtovat bez faktury jen na základě smlouvy nebo nám majitel nemovitosti musí vystavit nějaký doklad? Majitelem jsou fyzické anebo právnické osoby. Děkuji Tomáš Holý

Zobrazit odpověd


Účtování nájmu  17.07.2014

Nájemné hrazené měsíčně 693-,Kč(zálohami) 1-12. Příští rok (březen) přijde faktura. Účtuji: 1-12/2013 314/221 (měsíčně 693,- Kč) prosinec 2013 VÚD 518/381 (8.300,-Kč) březen 2014 381/321 8.300,-Kč březen 2014 321/314 8.300,-Kč je to správně? Jarmila

Zobrazit odpověd

Odpisy pronajatého majetku  22.05.2014

Mám možnost si pronajmout jídelnu i s kuchyní, ale je problém, že je nutná poměrně vysoká část na rekonstrukci jak z hlediska stavby, tak i z hlediska technického vybavení. Majitel objektu nemá prostředky na provedení rekonstrukce a navrhuje, že bych si náklady na rekonstrukci mohl odepisovat ve svých nákladech a nájem by byl o tuto částku po dobu odepisování snížen o tuto částku.

  1. Je možné se smluvně dohodnout, že odpis rekonstrukce bude mým nákladem a
  2. druhá otázka jakou dobu odepisování mám určit u rekonstrukce stavby a jakou u technologického zařízení.
Zobrazit odpověd

zdaňování pronájmu  29.08.2013

Dobrý den. Jsem OSVČ, s místem podnikání - provozovnou mimo trvalé bydliště. Mám ve společném vlastnictví s manželkou byt v panelovém domě, kde mám já i ona trvalý pobyt, s manželkou ale už 7 let nežiji. Chci pomoci kamarádce - cizince s povolením trvalého pobytu tamtéž, která bydlela v sousedním podnikovém bytě s manželem, ale rozvedla se a její exmanžel se bude stěhovat jinam. Právo k bytu ji tak zanikne. Chci ji vzít do jednoho pokoje do pronájmu, aby nemusela hned měnit trvalou adresu na všech dokladech, a měla ji kam chodit pošta. Pronájem na dobu určitou, cena pronájmu pokoje symbolická. Při sepsání smlouvy o pronájmu pokoje (je nutná?) potřebuji i podpis manželky? Je taková cena pronájmu, abych "příjem" z pronájmu pokoje nemusel danit? Děkuji moc za jakoukoliv radu. S pozdravem

Zobrazit odpověd

Nájem hrazený formou oprav  29.07.2013

Dobrý den, mám dotaz ohledně příjmů z pronájmu. Nemovitost je ve vlastnictví manželky, která ji získala darem. Tuto nemovitost pronajímá manželovi, který zde vykonává podnikatelskou činnost. Dle nájemní smlouvy není stanovena výše nájmu. Na základě dodatku ke smlouvě bylo dohodnuto, že nájem není stanoven z důvodu úhrady oprav nájemcem. Opravy dosáhly výše 300 tis. Kč, tyto nájemce zaevidoval do daňové evidence na stranu výdajů v plné výši. Budou tyto výdaje předmětem zdanění u manželky jako nepeněžní plnění? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověd