Online poradna

Kategorie

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 6 výsledků v kategorii Nezáleží se štítkem JÚ a daňová evidence
Prodej pozemku exekutorem  16.11.2017
Dobrý den, exekutor prodal pozemek (orná půda) a z ceny po odečtení DPH uspokojil věřitele. V usnesení o vykonání platebního rozkazu vyčíslil základ daně i 21% DPH. Jak správně tento prodej zaúčtovat a jakým způsobem mám odvést 21 %DPH, když jsme žádné peníze neobdrželi? Neměl by být tento prodej pozemku osvobozen od DPH podle §56,uveden na řádku 50 daň.přiznání a započítán do koeficientu krácení odpočtu? Jedná se o jednorázový prodej pozemku. Mám tuto transakci zahrnout do přiznání DPH nebo nemám? Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem V K
Zobrazit odpověd




Použití kursů pro přepočet cizím měny  12.03.2013

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s převodem zahraniční měny na koruny pro potřeby přiznání k DPH (platí také pro DE a násl. k DP). Vím , že pokud vystavuji fakturu v cizí měně, mohu použít např. aktuální kurz podle ČNB. Jak je to ovšem v případě, že jsem zakoupil licenci k software ve třetí zemi (mimo EU), který je distribuovaný online? Zaplatil jsem prostřednictvím PayPal, se kterým mám propojenou platební kartu a čáska mi byla následně v Kč odečtena z bank. ůčtu (navíc mohu zvolit buď převod měny podle PayPal, nebo vydvatele mé karty - VISA, MasterCard apod.). Je možné částku, která mi byla reálně odečtena z účtu použít pro výpočty na přiznání k DPH (vč. DE a násl. k DP), nebo musí být částka pro všechny tyto úkony vypočtena podle kurzu ČNB? Dále v případě nákupu zboží ze třetích zemí použiji pro tyto potřeby čásku a) uvedenou na JSD, který jsem obdržel od celní správy, b) použiju reálnou částku, která mi byla při placení online odečtena z účtu, nebo c) použiji pro převod na koruny kurz platný v den v propuštění do volného oběhu? S případy zmíněnými si nevím rady a věřím, že by odpověď mohla zajímat i další podnikatele. Děkuji. S pozdravem, Tomáš

Zobrazit odpověd