Online poradna

 

 

Čeho se váš dotaz týká?

 

Otázky a odpovědi 


Celkem nalezeno 47 výsledků v kategorii DPH (nezáleží na právní formě) se štítkem nájem
DPH a pořizovací cena  20.06.2018
Nemovitost, která je rozdělena na samostatné jednotky je pronajímána plátcem DPH plátcům i neplátcům DPH. Část spotřebovávaných služeb je společných pro plátce i neplátce (správa nemovitosti, úklid společných prostor, revize) – je kráceno DPH. Do části majetku pronajímané neplátci pořídí pronajímatel majetek, který mu dodavatel fakturuje v § 92 (v přenesené daňové povinnosti) a cena je 34.000 Kč bez DPH. Pronajímatel si v přiznání k DPH toto pořízení dodaní a neoddaní. Zvyšuje částka 7.140,- Kč cenu majetku a jedná se tak o majetek nad Kč 40 tis. (34000+7140) ? Moc děkuji PU
Zobrazit odpověd

Pronájem a DPH  28.09.2017
Dobrý den ještě jednou, posílal jsem Vám dotaz ohledně dph při pronájmu bytu, jako firma si pronajímáme byty, ve kterých ubytováváme lidi pro personální agentury. Momentálně máme možnost si pronajmout několik bytů od majitele - fyzické osoby, které ale chceme normálně pronajmout či podnajmout dále na trhu fyzické osobě (majitel s tím nechce mít starosti, a tak nám udělal dobrou cenu za pronájem několika jeho bytů). Zapomněl jsem, my jsme s.r.o. a plátci dph. Můj dotaz zněl, jestli musíme připočítat k ceně pronájmu či podnájmu fyzické osobě dph, a možná jsem si našel odpověď, ale přeci se chci ujistit, že jsem to pochopil správně, že nemusíme připočítat dph, a to na základě § 51 odst f), a § 56 odst. a). Děkuji, s pozdravem, Z V
Zobrazit odpověd

Pronájem vozidla do EU  25.08.2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na správnost vystavení faktury. Česká společnost poskytuje službu (pronájem osobního vozidla po území ČR) zahraniční společnosti, která má sídlo v EU. Můžeme tedy vystavit fakturu bez DPH, i když je služba poskytnuta na území ČR? Velice děkuji za odpověd. Č
Zobrazit odpověd


Pronájem sportoviště OPS  20.09.2016

Dobrý den, prosím o radu jakou sazbu DPH použít u následujícího případu: Firma S.R.O. vlastní nemovitost s plaveckým bazénem. Firmě O.P.S. každý čtvrtek pronajme dráhu na plavání. Firma O.P.S. tam pořádá kurzy plavání pro dospělé. Dotazy jsou vlastně dva. Lze vztah SRO - OPS definovat přílohou ZDPH č.2 CZ-CPA 93.11? A druhý dotaz : Lze činnost O.P.S. definovat dle §61 odst.d) ? Moc děkuji za názor.

Zobrazit odpověd



Pronájem a DPH  19.05.2016

Dobrý den, ještě k dotazu http://www.adar.cz/online-poradna/11605-jak-se-nestat-platcem-dph-s-najmy-nad-milion 1. Pokud podle smlouvy o nájmu platí nájemník služby přímo správci domu a případný přeplatek dostane vrácený od správce a já (pronajímatel) vedu pouze evidenci příjmů a výdajů(neúčtuji), tak bych měl poskytovat pouze osvobozená plnění ( dostávám pouze nájem) a plátcem DPH bych se nestal? 2. Jsou služby osvobozená plnění? Nikde na vyúčtování služeb DPH není? 3. Garáže jsou dvě správně bych měl pronajímat s DPH, ale asi bych se pak stal plátcem DPH, pokud ano je nejlepší je prodat? Děkuji.

Zobrazit odpověd


Jak se nestat plátcem DPH s nájmy nad milion  02.04.2016

Dobrý den, vlastním nemovitosti - byty a garážová stání, zdaňováno podle § 9 s uplatňováním skutečných nákladů, kde příjem z pronájmu, zálohy od nájemníků na elektrickou energii a zálohy od nájemníků na služby budou vyšší než 1 mil, musím se registrovat k DPH? Je možné, aby elektroměry zůstaly napsané na pronajímateli a nájemníci hradili zálohy a vyúčtování přímo energetice bez ovlivnění povinnosti platit DPH? To samé u služeb, které nejdou na nájemníka přepsat. Co bych měl udělat abych se plátcem DPH nestal? Děkuji.

Zobrazit odpověd

Přenesení povinnosti u pronajatých prostor  21.03.2016

Dobrý den, vyfakturovali jsme firmě, která je plátce DPH práce, které spadají do režimu přenesené daňové povinnosti. Jedná se o stavební a montážní práce na objektu, který firma používá ke své ekonomické činnosti (sklad potravin), ale budova je pronajata, firma ji nemá v majetku... Firma nám tvrdí, že na pronajatou nemovitost nemůžeme uplatňovat režim přenesené daňové povinnosti. Já si myslí, že ano. Že je rozhodující, že jsou plátci DPH a že nemovitost používají ke své ekonomické činnosti. Prosím, myslím si to správně? Děkuji za odpověď A D

Zobrazit odpověd



Pronájem squashových kurtů  18.02.2016

Dobrý den, jsme plátci DPH, chceme pronajímat (dlouhodobě) nebytový prostor včetně zabudovaných squashových kurtů neplátci DPH. (Kurty byly odepisovány samostatně jako movitá věc.) Vztahuje se osvobození od DPH na celý předmět nájmu, nebo jej musíme rozdělit na 2 části a u nájmu kurtů připočítat DPH?

Zobrazit odpověd

DPH při přefakturaci služeb nájemníkům  13.12.2015

Dobrý den, jsme spolek, jehož hlavní činnosti je organizace sportu (volejbalový oddíl). 1) Potřebovali bychom poradit, co se počítá do obratu 1 mil. Kč pro DPH, abychom věděli, zda se nestaneme plátci. Naše příjmy se z oddílových a členských příspěvků, příjmů za volejbalové kroužky pro děti. Doplňkovou výdělečnou činnost je reklama, dlouhodobý pronájem pozemku (části areálu) tenisovému klubu, kterému současně přefakturováváme energie, příspěvků z darů a provozních dotací. 2) V případě plátcovstí a neosvobozování dlouhodobého nájmu o DPH - budeme u faktury na vstupu za energie uplatňovat DPH koeficientem a u přefakturovávané části DPH v plné výši. 3 Kdybychom nájem osvobozovali od DPH - pak DPH z celé faktury na vstupu krátíme koeficientem. Děkuji za odpověď Lukáš T.

Zobrazit odpověd


Pronájem a DPH  02.07.2015

Dobrý den, můžete mi, prosím, odpovědět na můj dotaz? A-společnost s.r.o, plátce DPH, která má byt v majetku, bude tento pronajímat jiné s.r.o-B., rovněž plátce DPH a ta jej bude pronajímat krátkodobě-jednu až dvě noci v měsíci fyzickým osobám (např. turistům, atd.). Uvažuji správně? Společnost A bude fakturovat nájem společnosti B s 21% DPH a ta FO bez DPH. Děkuji za odpověď, prosím, spěchá!

Zobrazit odpověd

Zapůjčení auta  02.07.2015

Dobrý den. Měl bych dotaz. Jsem OSVČ a zakoupil jsem vozidlo na svou firmu, tzn. s odpočtem DPH. Vzhledem k tomu, že vozidlo v současné době nutně nepotřebuji, zapůjčil bych ho kamarádovi k soukromým účelům. Byl by nějaký problém v tom, že by jej nějakou dobu užíval jako fyz. osoba, která není v mé firmě v žádném pracovním poměru? Nerad bych se dopustil něčeho protiprávního. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd

Pronájem bytového domu  03.06.2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující věc. Firma A koupí byt v bytovém domě. Cena při nákupu je včetně 15 % sazby DPH. Tento byt pronajme firmě B - plátci DPH se sazbou 21 %? Byt bude sloužit jako výpomoc při ubytovávání zákazníků v hotelu, který stojí vedle uvedeného bytového domu. Firma A zaplatí zvýšenou daň z nemovitostí za byt určený k podnikání. Je tento postup správný? Děkuji.

Zobrazit odpověd

Krácení odpočtu DPH  08.04.2015

Dobrý den,naše firma(plátce dph) si pronajímá nebytové prostory,z faktury si uplatňuje nárok na odpočet jelikož pronajímatel je také plátce dph. Jednu část využívá firma pro své podnikání. Další prostory dále pronajímá plátcům dph. Tento měsíc však bude pronajímat plátci i neplátci dph. Pronájem neplátci budeme fakturovat dle zákona bez dph. Jak je to v tomto případě s nárokem na odpočet? Stačí krátit koeficientem nebo nemáme vůbec nárok na odpočet? V případě krácení - co všechno zahrnout do výpočtu koeficientu? Firma provozuje i další činnosti kde uskutečnuje zdanitelná plnění s dph. Prosím o odpověď co nejdříve před uzávěrkou dph. Pokud je třeba , zodpovězení dotazu i zaplatíme. Moc děkuji. Gabriela

Zobrazit odpověd

Pronájem a DPH ze služeb  20.02.2015

Dobrý den, pronajímám dům firmě a vyúčtování za média chodí na mou osobu. Já ovšem nepodnikám, nejsem tedy plátcem DPH ale firma si chce DPH odečíst. Jak mám přefakturovávat? Společnost vystavujíci fakturu nechce fakturovat na nikoho jineho, než na vlastníka objektu. Jak postupovat aby nájemce nepřišel o možnost odečtu DPH?

Zobrazit odpověd



pronájem nemovitosti neplátci DPH  14.10.2014

Dobrý den, jako OSVČ čtvrtletní plátce DPH jsem postavil dům (prodejna a dva byty) a DPH si uplatňoval, jako důchodce jsem neměl žádné příjmy z jiného podnikání. DPH mně bylo FÚ přiznáno. 1.Mohu nyní celý dům i s vybavením provozovny propachtovat neplátci DPH za paušální částku a on se bude o všechno starat a provozovat? 2.Budu odvádět z dohodnuté částky DPH? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověd